قبلی
بعدی

تکنیک کاموفلاژ چیست ؟ چگونه انجام میشود؟

کاموفلاژ” تکنیکی است که برای پوشاندن جای ماه‌گرفتگی، لک و آکنه، تاتو و یا هر لک و تیرگی و روشنی که در پوست صورت وجود دارد. کاموفلاژ یک تکنیک حرفه‌ای در دنیای “گریم” است. این تکنیک حرفه‌ای برای درست کردن یک چهره‌ی بی‌عیب و نقص از جهت رنگ پوست و هماهنگی سایر اجزای چهره با یکدیگر به‌کار می‌رود. کاموفلاژها همچنین به‌عنوان یک ماده زیر ساز برای ماندگاری هر چه بیشتر سایر مواد آرایشی بر روی پوست به‌کار می‌روند

کاموفلاژ بافتی فشرده دارد و به دلیل پوشانندگی بالا از آن برای پوشاندن هر آنچه که در صورت خوشایند نیست استفاده می‌شود. به طور مثال بعضی از خانم‌ها پوست صورت نازکی دارند که رگ‌های آن مشخص است. با کاموفلاژ می‌توان از پنهان شدن آن اطمینان داشت. بعضی هم برای ابرو و یا خط چشم از تاتو استفاده کرده‌اند. بازهم با کاموفلاژ می‌توان خطوط تاتو را محو کرد.

همچنین برای زیر ساز سایه پشت پلک برای ماندگاری بیشتر سایه و داشتن رنگ بهتر استفاده می‌شود. نمونه مهم استفاده از کاموفلاژ در پشت پلک برای سایه عروس استفاده هست. به بیانی دیگر از تکنیک گریم کاموفلاژ برای روح بخشیدن به‌صورت با تیره و روشن کردن رنگ پوست صورت استفاده می‌شود. استفاده از کاموفلاژ بر روی صورت باید به دقت و بسیار حرفه‌ای انجام شود. چراکه در غیر این صورت نتیجه مطلوب به‌دست نمی‌آید.

زیباترین آرایش صورت آرایشی است که طبیعی به نظر بیاید. این امر تنها با استفاده از کرم کاموفلاژ به صورت ورقه ای نازک میسر خواهد شد.

برای نتیجه بهتر می توانید چند بار لایه ای نازک روی محل موردنظر را با کرم کاموفلاژ بپوشانید. بهتر است از اسفنج لاتکس مرطوب استفاده کنید. قبل از هر چیز پوست خود را تمیز کنید.

رنگ متناسب با چهره خود را از میان کرم های کاموفلاژ پیدا کنید. اگر پوست قرمزی دارید یا پوست بسیار نازک که رگهای آن قابل رویت است با استفاده چند باره از کاموفلاژ بر محل مورد نظر ضایعات پوستی خود را بپوشانید.

با اسفنج لاتکس لایه اول کاموفلاژ را بر پوست خود بزنید. حتی میتوانید دو الی سه بار این عمل را تکرار کنید و تفاوت چشمگیر آن را مشاهده نمایید

پس از پوشش قسمت های بزرگ پوست مانند پیشانی و گونه ها به سراغ لب ها و پلک ها بروید و این قسمت ها را نیز با کاموفلاژ بپوشانید.

برای دوام کارتان از پودر فیکس بی رنگ استفاده کنید و ده دقیقه زمان برای تاثیر پودر به خود بدهید.

با برسی بسیار لطیف بقایای پودر را از صورت بردارید.

جهت نتیجه بهتر از یک تکه پنبه مرطوب به شکل ملایم بر پوست استفاده کنید.

حال صورت ما آماده آرایش شده و مطابق معمول شروع به آرایش میکنیم.

متعادل سازی چهره با کاموفلاژ بسیار با دوام بوده و حتی در برابر رطوبت و تماس نیز مقاوم است. این شیوه از آرایش با هیچ یک از روش های دیگر از لحاظ طبیعی بودن و با دوام بودن قابل قیاس نیست

در تکنیک سایه و روشن هدف از ایجاد تیرگی ها و روشنی ها در صورت در واقع برجسته و روشن نشان دادن نقاط بی نقص و یا به نوعی بزرگنمایی و ایجاد حجم در قسمت هایی از چهره است و برعکس با ایجاد تیرگی ها و سایه ها می خواهیم فرو رفتگی های زیبا را پررنگ تر و نقص های طبیعی چهره را محو تر نماییم.

همانطور که می دانیم شکل هندسی صورت ایده آل بیضی است و ما برای انجام گریم زیبایی و فشن باید به روشهای تخصصی کلیه صورت ها را تا حد امکان به شکل صورت ایده آل(بیضی) نزدیک کنیم. برای این منظور تکنیک خاصی وجود دارد به اسم تکنیک کانتورینگ و هایلایتینگ .

دقت کنید که برای متعادل سازی چهره در تکنیک کاموفلاژ باید پس از فوندانسیون زمینه برای روشنی ها از کرم کاموفلاژ ۲ درجه روشن تر از زمینه و برای تیرگی ها از کرم کاموفلاژ ۲ درجه تیره تر از زمینه استفاده کنیم. به عنوان مثال برای متعادل سازی یک بینی بزرگ و پهن در صورت، ابتدا تیغه وسط بینی را کاملا صاف و باریک با کاموفلاژ روشن پوشانده و نواحی اطراف آن مانند پره های بینی و طرفین بینی را با کاموفلاژ تیره می پوشانیم. سپس با قلم یا پد مخصوص تیرگی و روشنی را فید کرده و خطوط واضح را تا حد ممکن محو می کنیم.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *