قبلی
بعدی

آموزش تنگ یا گشاد کردن شلوار جین

پیدا کردن یک شلوار جین اندازه کار ساده‌ای نیست و این شلوارها به دلیل ساختار خاصی که دارند ممکن است در برخی قسمت‌ها اندازه و در برخی قسمت‌ها تنگ یا گشاد باشند. لباس‌های جین از پارچه جین تهیه می‌شوند که نوع خاص و مقاومی از الیاف نخی است که قابلیت شکل گیری دارد و بر اثر حرارت و رطوبت تنگ یا گشاد می‌شود.

به همین دلیل کارشناسان توصیه می‌کنند که همیشه شلوار جینی تهیه کنید که که نزدیک‌ترین اندازه را به سایز شما داشته باشد سپس تنگی و گشادی آن را به روش‌هایی که در ادامه بیان می‌شود برطرف کنید. البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که لباس‌های جین ممکن است بر اثر فرسوده شدن و یا شسته شدن به روش نادرست تنگ یا گشاد شوند که این مشکل را هم می‌توان با روش‌های زیر حل کرد.

شلوار مرطوبتان را بپوشید    

شلوار خود را با آب بشویید و هنگامی که هنوز مرطوب است آن را بپوشید و با آن راه بروید تا جا باز کند و برایتان گشاد شود.

ضربه زدن

برای گشاد شدن شلوار لی با چیزی مانند کفش کتونی به آن ضربه بزنید بد نیست.

پوشیدن شلوار در خانه

اگر بتوانید شلوار لی تنگ خود را در خانه بپوشید کم کم جا باز می کند و فشار کمتری به پاها وارد می کند و هر روز احساس راحتی بیشتری خواهید کرد.

اگر می خواهید شلوار لی تان برای شما کمی گشاد شود، شلوارتون رو بپوشید و کمی نرمش کنید تا جا باز کند.

دوختن یک تکه کش کوچک

اگر شلوار شما برایتان از قسمت کمر تنگ است قسمت کمر شلوار خود را قیچی زده و یک تکه کش به آن اضافه کنید.

شلوارتان را کمی بکشید

آسان ترین روش برای گشاد کردن شلوار لی این است که آن را با آب ولرم مرطوب کرده و روی زمین پهن کنید سپس شلوار را زمانی که مرطوب است به هر طرفی که می خواهید بکشید تا برایتان گشاد شود و نگران نباشید. اگر شلوار اندازه شما نشد دوباره آن را با آب ولرم خیس کنید و بکشید.

در وان آب گرم بنشینید

برای گشاد شدن شلوار جین خود ابتدا شلوار جینتان را بپوشید و همانطور که شلوار به پا دارید درون وان آب گرم بنشینید سپس شلوار را از پا خارج کنید و اجازه دهید تا خشک شود . آب گرم سبب کش آمدن الیاف پارچه و شل شدن و گشاد شدن آن می شود.

شلوار را در خشک کن ماشین لباسشویی قرار دهید

همان طور که گفتیم حرارت باعث جمع شدن الیاف نخی می‌شود و این کار باعث می‌شود که شلوار گشاد شما تنگ شود. پس اگر شلوار جین شما به تنگ شدن بیشتری نیاز دارد پس از شستشوی آن در آب داغ، آن را داخل خشک کن ماشین لباسشویی انداخته و تنظیمات خشک کن را در بالاترین دمای ممکن قرار دهید. این کار باعث می‌شود که شلوار شما باز هم تنگ‌تر شود و به سایزی که مد نظر شما است برسد.

کمر شلوار را با احتیاط جدا کنید

گاهی به علت چاقی در قسمت شکم، تنها قسمت تنگ شلوار جین شما کمر آن است و این مساله باعث می‌شود که کمر شلوار به سادگی بسته نشود و به شکم فشار وارد کند. در این شرایط جدا کردن کمر شلوار می‌تواند مشکل را حل کند اما این کار نیاز به کمی تخصص در خیاطی دارد و اگر در این مورد به خودتان مطمئن نیستید بهتر است به یک خیاط مراجعه کنید تا تغییرات لازم را در شلوار شما اعمال کند و کمر شلوار را کمی پایین‌تر از خط شکم بدوزد.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *