قبلی
بعدی

رنگهای لاک مناسب پوست روشن+ عکس

رنگ لاک بهتر است هماهنگ با رنگ پوست انتخاب شود یعنی برای لاک زدن رنگی را انتخاب کنید که پوست دست شما در کنار آن جلوه زیباتری دارد و خوشرنگ و متعادل به نظر می‌رسد. اما گاهی پوست شما رنگ طبیعی خود را ندارد و رنگ پریده و مات به نظر می‌رسد که این مساله می‌تواند به دلیل سرما یا خشکی هوا یا مشکلاتی مربوط به سلامتی و تعدال هورمونی شما باشد. انتخاب رنگ درست برای آرایش در چنین مواقعی اهمیتی زیادی دارد و اگر از رنگ کرم پودر یا رژ لب مناسبی استفاده نکنید ممکن است شرایط پوست شما بدتر به نظر برسد.

پوست خیلی روشن

داشتن پوست خیلی روشن محدودیت‌های زیادی برای انتخاب رنگ لاک به وجود می‌آورد و شما نمی‌توانید سراغ رنگ‌های خیلی تند یا خیره تیره بروید چون دستان شما تحت‌الشعاع این رنگ‌ها قرار خواهد گرفت و شبیه به دستان مرده‌ها به نظر خواهد رسید! (البته در این موارد استثناهایی هم وجود دارد). اما این مشکل زمانی که در محیط سرد و خشک قرار بگیرد و پوستتان رنگ پریده و مات شود جدی‌تر خواهد شد و انتخاب یک رنگ درست و مناسب برای لاک زدن اهمیت بسیار بیشتری پیدا خواهد کرد.

 کارشناسان توصیه می‌کنند کسانی که پوست خیلی روشن و رنگ پریده دارند بهتر است از لاک‌هایی که رنگ پاستل دارند استفاده کنند. رنگ‌های پاستل رنگ‌هایی هستند که طیف رنگ‌های اصلی و مکمل را در خود دارند اما این طیف با مقدار زیادی سفید همراه شده و کمرنگ‌تر شده است مثل آبی آسمانی، صورتی کمرنگ، توسی روشن، نعنایی، زرد لیمویی و رنگ‌هایی از این دست که پررنگ‌تر از طیف رنگ پوستتان نیستند. اما لاکی که در رنگ پاستل انتخاب می‌کنید نباید شفاف یا نیمه شفاف باشد بلکه باید پوشش کامل داشته باشد تا ظاهر بهتری روی ناخن‌های شما به وجود آورد.

پوست روشن

اگر پوست شما روشن است اما نه در حدی که جزو افراد رنگ پریده دسته بندی شوید از رنگ‌های بیشتری برای لاک زدن می‌توانید استفاده کنید، اما در شرایطی که پوستتان بر اثر سرما و خشکی هوا مات و کدر شده است شاید هر رنگی برای شما جوابگو نباشد به همین دلیل کارشناسان رنگ طلایی را به شما پیشنهاد می‌کنند.

رنگ طلایی اکلیلی درخششی زیبا روی ناخن‌های شما به وجود می‌آورد و باعث می‌شود پوست شما رنگ گرم‌تر و زیباتری پیدا کند و زیبایی دستانتان بیشتر جلب توجه کند. چنین رنگی برای مهمانی‌ها و مجالس نیز بهترین انتخاب است و ناخن‌های طلایی شما در کنار زیورآلات طلایی هم هماهنگی خوبی ایجاد خواهد کرد. البته این به معنای آن نیست که رنگ طلایی را نمی‌توانید برای لاک روزمره خود انتخاب کنید، اگر ته رنگ پوست شما گرم باشد لاک طلایی جلوه‌ای زیبا و چشمگیر در دستان شما به وجود می‌آورد که برای هر موقعیتی مناسب است.

پوست با رنگ روشن معمولی

اگر پوست شما متوسط است یعنی نه آن قدر روشن است که در دسته رنگ‌های روشن قرار بگیرد و نه آن قدر تیره است که در دسته رنگ‌های تیره قرار بگیرد شما می‌توانید از طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها برای لاک زدن بهره بگیرید.

 البته پوست متوسط هم طیف‌های گسترده‌ای دارد اما به طور کلی طیف‌هایی مثل عسلی و کاراملی را شامل می‌شود که در هوای آفتابی درخشش زیبایی پیدا می‌کند و برنزه می‌شود اما در هوای سرد و خشک ممکن است کدر و بیروح به نظر برسد.

 در این شرایط بهتر است از رنگ‌هایی برای لاک زدن استفاده کنید که طیف صورتی در خود دارند مثل مرجانی کمرنگ که روی پوست متوسط سایه‌های گلی و خوشرنگ به وجود می‌آورد و باعث می‌شود پوست شما زنده و گرم به نظر برسد.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *