قبلی
بعدی

مراحل تاسیس سالن زیبایی

داشتن یک آرایشگاه آرزوی بسیاری از خانم‌هاست. پس از گذراندن دوره‌های آموزشی آرایشگری بسیاری از هنرجوها تمایل دارند آرایشگاه خودشان را داشته باشند. اما تاسیس یک آرایشگاه مخارج زیادی دارد و به همین سادگی‌ها نیست.

اگر به فکر افتتاح آرایشگاه زنانه یا سالن زیبایی و آرایشی هستید بهتر است ابتدا با تمام جزییات مربوط به این کار آشنا شوید و سپس سالن زیبایی حرفه ای خود را افتتاح نمایید!

قبل از هر تصمیمی باید این را بدانید که افتتاح کردن سالن زیبایی یعنی راه اندازی یک کسب و کار! این کسب و کار ممکن است در ابتدا و سال های اولیه سود زیادی برایتان نداشته باشد و بعد از گذشت این مدت زمان، به تدریج درآمد زایی و سود دهی آن آغاز خواهد شد.

در ابتدا باید به این موضوع توجه داشته باشید که تا چه مدت می توانید بدون هیچ درآمدی کار کنید و هزینه های مربوط به راه اندازی آرایشگاه را تامین نمایید؟

هزینه هایی که برای اجاره مکان آرایشگاه، هزینه دکوراسیون، هزینه خرید لوازم و تجهیزات اولیه و … را در نظر بگیرید.

Image result for ‫تجهیزات اولیه برای تاسیس سالن زیبایی‬‎

هزینه های مربوط به کسب مجوز، آموزش، حقوق و دستمزد کارکنان و … را محاسبه کنید.

هزینه های مربوط به هر خدمات آرایشی مانند رنگ مو، کوتاهی مو، اصلاح، خدمات مانیکور ناخن، کاشت ناخن و … را محاسبه کنید و سپس متناسب با آن نرخ انجام خدمات به مشتریان را محاسبه کنید.

برای تمام خدماتی که قرار است در سالن زیبایی خود ارائه دهید نرخ مشخصی تعیین کنید و آن را در اختیار مشتریان خود قرار دهید.

برای شروع کار بهتر است نرخ های بسیار بالا برای خدمات خود تعیین نکنید. قیمت خدمات سالن های آرایشی مشابه که در محدوده شما هستند را پرس و جو کنید و شما نیز در همان رنج قیمت های خود را تعیین نمایید.

برای راه اندازی آرایشگاه و سالن زیبایی لازم است مجوز رسمی که توسط اتحادیه های آرایشگری صادر می شوند را داشته باشید. برای دریافت مجوز باید ابتدا مدرک معتبر که نشان دهنده مهارت شما در حرفه آرایشگری است را داشته باشید.

بهتر است برای تمام خدماتی که قرار است در سالن زیبایی خود ارائه دهید یک مدرک معتبر و تایید شده از سازمان فنی و حرفه ای داشته باشید. با این کار مشتریان اعتماد بیشتری به فعالیت شما خواهند داشت.

معمولا تمام افرادی که در آرایشگاه ها مشغول به کار هستند باید کارت بهداشت داشته باشند و تمام دستورالعمل هایی که اداره بهداشت برای این افراد و سالن های زیبایی مشخص کرده است را رعایت کنید.

Image result for ‫نکات مهم در دکوراسیون آرایشگاه‬‎

یک برنامه‌ی کسب و کار تهیه کنید. اول در ذهن خود برنامه را داشته باشید و سپس آن را روی کاغذ پیاده کنید. نقشه‌ای که برای آرایشگاه طراحی می‌کنید باید کاملا ملموس باشد. تمام چیزهای مورد نیاز برای آرایشگاه خود را با جزئیات یاداشت کنید. این مورد باید شامل خدماتی که ارائه می‌کنید هم باشد.  برنامه‌های خود را برای جذب مشتری یاداشت کنید و این‌که به‌نظر شما چرا مشتری‌ها باید به آرایشگاه تازه تاسیس شما اعتماد کنند و به آن‌جا بیایند. نقاط برجسته آرایشگاه خود را یاداشت کنید، این‌که آرایشگاه شما چه نقطه‌ی تمایزی با دیگر آرایشگاه‌ها دارد. سود احتمالی خود را تخمین بزنید. 

به دنبال مکانی مناسب برای آرایشگاه خود باشید. مکان را کاملا بررسی کنید. باید به اندازه‌ی کافی پریز برق برای دستگاه‌های مختلف مو داشته باشد و هم‌چنین تعداد اتاق‌ها نیز برای کار شما مناسب باشد. مثلا اتاق برای کارهای تخصصی، اتاقی برای خشک کردن مو و اتاق انتظار مشتریان.

به مشاورین املاک سر بزنید. با کمک آن‌ها می‌توانید مکان مناسب برای آرایشگاه خود را پیدا کنید. هم‌چنین برای گرفتن کمک‌های مالی و وام به بانک‌ها مراجعه کنید. 

مجوز‌های لازم برای آرایشگاه را از شهرداری و دیگر ادارات مربوطه دریافت کنید.

دکوراسیون داخلی و چیدمان لوازم داخل  آرایشگاه خود را طراحی کنید. در طراحی دکوراسیون نوع مشتریانی که قرار است به آرایشگاه شما بیایند را مد نظر قرار دهید و دکوراسیون آرایشگاه را طبق سلیقه‌ی آن‌ها طراحی کنید. مکان آرایشگاه عاملی تعیین‌کننده در نوع مشتریان شما است. 

هزینه‌ی اجاره‌ی محل، هزینه‌ی راه‌اندازی آرایشگاه و هزینه‌های تقریبی برای حقوق افراد و تبلیغات را جمع‌بندی کنید. به این میزان باید تسهیلات مالی یا وام دریافت کنید. 

یک راهنما پیدا کنید. بهتر است این کار را پیش از شروع به نوشتن برنامه‌ی کسب و کار انجام دهید. کسی را پیدا کنید که در خصوص اداره‌ی آرایشگاه اطلاعات کافی داشته باشد.

حساب دقیق خرجی که از وام یا تسهیلات انجام می‌دهید را به صورت فهرست‌وار و دقیق داشته باشید. چراکه اگر سرمایه را به طرز صحیحی مصرف نکنید مسئول خواهید بود. مطمئن شوید که پول به درستی خرج شود. می‌توانید مقداری از پول را به عنوان دستمزد خود بردارید ولی استفاده از آن پول برای مصارف شخصی عاقلانه نیست. درحین طی فرایند افتتاح آرایشگاه  این هدف را همیشه در پس ذهن خود داشته باشید که هدف اصلی شروع کردن کسب‌ و کاری موفق است.

یک وب‌سایت عالی درست کنید و در آن نمونه کارهای خود را قرار دهید. امروزه بسیاری از خانم‌ها از طریق اینترنت نیازهای خود را برطرف می‌کنند. بهتر است قسمتی برای کاربران در نظر بگیرید که بتوانند نظرات و پیشنهادات خود را در آن‌جا قرار دهند و کاربران دیگر از راهنمایی‌های آن‌ها استفاده کنید. سعی کنید از آرایشگاه و نمونه کارها عکس‌‌های باکیفیت بگیرید. ساعت کار و آدرس آرایشگاه را در وب‌سایت ذکر کنید. 

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *