قبلی
بعدی

آموزش نو کردن مانتوهای قدیمی

حقیقت این است که ما هر ماه احتیاجی به خریدن لباس های جدید برای خوش پوش بودن نداریم. کافیست شما هنر ترکیب کردن لباس ها با هم و هنر تغییر دادن لباس های قدیمی که مدت هاست از آنها استفاده نمی کنید را بیاموزید؛ به خاطر داشته باشید که جلوه یک لباس بسته به دفعاتی که آن را میپوشید کم نمی شود و زیبایی آن کاملا بستگی به طرز پوشیدن شما و ترکیب کردن آن با لباس های درست دارد.

چهل تکه

در صورت داشتن لباس هایی که دیگر قابل استفاده نیستند -لباس های از مد افتاده یا کوچک شده- از پارچه آنها استفاده کرده و مانتو های چهل تیکه بدوزید یا سفارش دهید.در کنار هم گذاشتن این پارچه ها جسور اما محتاط باشید؛به این معنی که بهتر است برای چشم نوازتر بودن مانتو از رنگ های مکمل کنار هم استفاده کنید.مطمئن شوید که مخصوصا قسمت جلوی مانتو شامل همه رنگ های اصلی باشد تا پوشیدن این مانتو با هرشال و کفشی برایتان راحت شود.

تکه دوزی

در صورتی که از مانتو ساده خود خسته شده اید با تهیه کردن تکه های کوچک پارچه قسمت مورد نظرتان را تکه دوزی کنید.(برای تکه دوری کردن لزوما نیازی به داشتن استعداد در خیاطی یا داشتن ماشین خیاطی نیست.)

جواهر نشان کردن

جواهراتی که دیگر قابل استفاده نیستند یا گردنبندهایی که پاره شده اند را دور نریزید.قسمتی از مانتوتان مانند سر آستین هارا در نظر گرفته و آن را جواهر نشان کنید(در دوختن جواهرات روی مانتو یا لباس های خود زیاده روی نکنید و قسمت کوچکی را انتخاب کنید.اگر دوختن این جواهرات برای شما سخت میباشد و یا اگر از آیتم مورد نظر کم استفاده میکنید،از چسب های قوی استفاده کنید.)

تعویض دکمه مانتوهای قدیمی

دکمه‌هایی که در دوخت مانتو به کار می‌روند به ظرافت هرچه بیشتر آن کمک زیادی می‌کنند و باعث می‌شوند جلوه لباس شما دوچندان شود. گاهی اوقات دکمه‌های لباس‌ها در اثر استفاده مکرر و شستشو رنگ خود را از دست می‌دهند و ظاهری نازیبا پیدا می‌کنند. یکی از روش‌های نو کردن مانتوهای قدیمی تعویض دکمه‌های آن است که با هزینه کم و کمی حوصله می‌توانید این کار را در خانه انجام دهید. فقط دقت داشته باشید که دکمه‌های مانتو باید کاملا صحیح و مساوی به دو طرف لباس متصل شوند و نامیزان نباشند.

گلدوزی روی مانتوهای قدیمی

اگر مانتو شما پارچه ساده‌ای دارد می‌توانید قسمت سرشانه و حاشیه جلویی مانتو را با المان‌های تزئینی پر کنید و یا گلدوزی کنید و به این ترتیب یک مانتو مناسب مهمانی و مجلس خواهید داشت.

تزیین مانتوهای قدیمی با دانتل و تور 

بسیاری از مانتوهای مجلسی امسال طرح تور و دانتل دارند. اگر از طرح ساده مانتوی مشکی خود خسته شده‌اید می‌توانید قسمت آستین‌ها و پایین مانتو را با پارچه توری طرح‌دار و دانتل چین‌دار تزئین کنید. علاوه بر دوختن دانتل بر روی آستین و حاشیه پایینی لباس می‌توانید از نوارهای دانتل برای تزیین جیب مانتو هم کمک بگیرید. رنگ دانتل و توری که برای تزئین لباس خود انتخاب می‌کنید باید با رنگ پارچه اصلی لباس همخوانی داشته باشد.

یک راه دیگر برای نو کردن مانتوهای قدیمی دوختن لایه‌ای پارچه چین‌دار با الگوی هفت از روی سر شانه در پشت و جلو مانتو است. همانطور که می‌دانید لباس‌های چین‌دار و رافل سال گذشته به شدت محبوب بودند و این کار می‌تواند مانتو قدیمی شما را تبدیل به یک مانتو جدید و خوش دوخت کند.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *