قبلی
بعدی

دوره های آموزشی نسخه پیچی در مشهد  

تکنسین داروخانه (Pharmacy Technician) یا نسخه خوان یا نسخه پیچ فردی آموزش‌دیده است که عموما وظیفه نسخه‌خوانی و تحویل دارو به مراجعه‌کننده را بر عهده دارد و به دکتر داروساز در ساخت دارو کمک می‌کند. تکنسین داروخانه هم با مراجعه‌کنندگان و هم با پزشک و پرسنل داروخانه در ارتباط و تعامل است، بنابراین در کنار آشنایی با علم تخصصی داروسازی، به مهارت‌های اجتماعی و ارتباطی نیز نیاز دارد.

مقدمه و رسالت دوره تکنسین داروخانه :

برای موفق شدن و دست یابی به یک تکنسین نیازمند دوره آموزش تکنسین داروخانه و دریافت گواهینامه می باشید که مرکز آموزش مجازی پارس کار شما را آسان نموده است و این دوره آموزش تکنسین داروخانه را ارایه نموده که در پایان آموزش پارس، مدرک معتبر تکنسین داروخانه اعطا می نماید تا به راحتی در بازار کار تکنسین داروخانه وارد شوید. یکی از گروههای ارائه دهنده اینگونه خدمات کارکنان داروخانه می باشند که تحت عنوان نسخه پیچ مشغول به کار می باشند و اکثر آنها فاقد تحصیلات آکادمیک می باشند. بر همین اساس طرح جامع آموزش و توانمندسازی کارکنان داروخانه ها و متقاضیان آزاد دوره نسخه خوانی طراحی گردید. اجرای این طرح می تواند مزایای زیر را به دنبال داشته باشد.مهمترین بخش از توانائی کار در داروخانه شناخت داروها و توانائی خواندن نسخه است فقط کسی می تواند نسخه پزشک را بخواند که داروها را بشناسد شخصی که بدون داشتن علم داروشناسی به سراغ خواندن نسخه برود مانند بیسوادی است که کتاب در دست بگیرد.

مزایا برای بیماران:

به کارگیری افراد دارای صلاحیت و دارای اطلاعات علمی در داروخانه ها

افزایش رضایتمندی بیماران و کلیه خدمت گیرندها

بهره مندی بیشتر از اطلاعات مورد نیاز در زمینه مصرف داروها یا خطای کارکنان داروخانه

کاهش احتمال خطرات ناشی از مصرف داروها یا خطای کارکنان داروخانه

کاهش هزینه های بیمار

مزایا برای مسئول داروخانه:

 کاهش احتمال خطاها

 کاهش احتمال شکایات

 افزایش رضایتمندی و تعداد مشتریان

مزایا برای سیستم مدیریت سلامت:

افزایش رضایتمندی جامعه

 کاهش مصرف خودسرانه و بی رویه دارو

 کاهش بار ناشی از خطا

کاهش احتمال تخلفات

هدف نهایی دوره:

ارتقاء سطح سلامت جامعه

 افزایش رضایتمندی مراجعین به داروخانه ها

 کاهش خطاها

 بهبود وضعیت توزیع و مصرف دارو

دوره مقدماتی تکنسین داروخانه در مشهد | دوره پیشرفته تکنسین داروخانه در مشهد

سرفصل های آموزشی دوره آموزش تکنسین داروخانه مقدماتی در مشهد

مقدمات، سرم های تزریقی

سرماخوردگی

داروهای ضد درد و ضد التهاب

آنتی بیوتیک ها

داروهای ضد قارچ، انگل و ویروس

داروهای مجاری ادرار

داروهای اعصاب و روان

داروهای کاهنده چربی و قند خون

داروهای ضد انعقاد

داروهای قلبی

داروهای گوارش

داروهای هورمونی

داروهای چشمی و گوشی

داروهای تنفسی

داروهای پوکی استخوان

قوانین بیمه و اصول قیمت زنی نسخه

نسخه خوانی

سرفصل های آموزشی دوره آموزش تکنسین داروخانه پیشرفته در مشهد

داروهای هورمونی

داروهای نوترکیب

داروهای بیماری‌های خود ایمنی و داروهای پیوند

داروهای شیمی‌درمانی

داروهای رادیولوژی

داروهای ترکیبی

داروهای پوستی و فرآورده‌های آرایشی

مکمل‌ها

داروهای گیاهی

اصول کار با نرم‌افزار و تائید اینترنتی نسخه

معرفی دوره آموزش تکنسین داروخانه در مشهد

در دوره آموزش تکنسین داروخانه شما می توانید به عنوان یک نسخه پیچ داروخانه یا دست یار داروخانه تحت نظارت مستقیم دکتر داروساز در مراکزی مانند شرکت‌های دارویی و شرکت‌های بیمه فعالیت داشته باشید. در طی دوره آموزش تکنسین داروخانه شما میتوانید نسخه خوانی و قیمت زنی و چیدن داروها را به طور کامل یاد گرفته و به عنوان یک تکنسین داروخانه مشغول به کار شوید. این دوره برای کسانی که جویای کار در داروخانه و شرکت های بیمه هستند بسیار مناسب است و می‌توانند با استفاده از توانایی‌های کسب شده در این دوره به راحتی درآمد عالی داشته باشند.

.شما با گذراندن دوره کسی به داروخانه می تواند تبحر لازم را در زمینه خواندن نسخه و آشنایی با انواع دارو و شکل دارو به طور کامل به دست آورید.در پایان این دوره به افراد شرکت کننده مدرک بین المللی و معتبر از سازمان فنی و حرفه ای کشور اعلام می شود.

در دوره آموزش تکنسین داروخانه شما می توانید با دسته بندی کلیه داروها آشنا شده و توانایی لازم را در زمینه قفسه چینی داروخانه به دست آورید. در کلاس تکنسین داروخانه شما علاوه بر داروهای شیمیایی با داروهای گیاهی و فرآورده های آرایشی بهداشتی که در داروخانه ها موجود هستند و همچنین تجهیزات پزشکی آشنایی لازم را پیدا کرده و می‌تواند در داروخانه های شهری و بیمارستانی مشغول به کار شوید.این دوره مناسب کسانی است که قصد دارند به صورت تمام وقت و نیمه وقت مشغول به کار باشند و شما می توانید به صورت عملی و تئوری به یک دانش تخصصی در این زمینه دست یابید.

شرایط حضور در دوره آموزش تکنسین داروخانه

شرایط شرکت در دوره آموزش تکنسین داروخانه داشتن مدرک تحصیلی دیپلم در هر رشته ای می باشد. داشتن حداقل معلومات عمومی و توانایی جسمی از دیگر شرایط حضور در این دوره است.

سایر سرفصل دوره آموزش تکنسین داروخانه

آشنایی با دسته درمان داروها

فرآورده های آرایشی و بهداشتی

داروهای گیاهی

تجهیزات پزشکی

مهارتهای ارتباط و تعامل بین فردی

قوانین و حدود اختیارات

نسخه خوانی

قیمت گذاری داروها

آشنایی با نرم افزار داروخانه

کارگاه عملی مهارت های تکنسین داروخانه در داروخانه مجازی

آشناییی با دستگاه های بدن انسان

آشنایی با بیماری های عمومی شایع

داروشناسی عمومی داروهای ایرانی و خارجی

راهنمایی و ارجاع بیماران به پزشک

آشنایی با علم بهداشت پوست و محصولات آرایشی و بهداشتی

آشنایی با ساخت فراورده های ترکیبی و ماده شناسی

آشنایی با مکمل های رژیم غذایی و محصولات موجود در بازار

آشنایی با تجهیزات و بیماری های ارتوپدی

آشنایی با اصول درمان با داروهای گیاهی

تحویل گرفتن نسخه، خواندن نسخه، جمع‌آوری و تحویل دارو به بیمار

بسته‌بندی و لیبل زدن به داروها بر اساس نسخه

دادن اطلاعات به بیمار در مورد دارو، تداخل دارویی، نحوه مصرف و عوارض احتمالی

دوره آموزش تکنسین داروخانه ( نسخه خوانی):

طول دوره تکنسین داروخانه حدود دو ماه است که با توجه یه شرایط جهت شاغلین، دانشجویان و … برقرار می باشد. مدرک ارائه شده پس از پایان دوره ها برای اولین بار ارائه میشود که دائمی، رسمی و قابل ترجمه می باشد که دارای فرصت شغلی جهت علاقمندان به کار در داروخانه ها بوده و مباحث توسط دکترای داروساز تدریس می شود. کل داروهای رایج در ایران حدود ۴۰۰ قلم ( شامل داروهای شیمیایی و گیاهی) و داروهای ترکیبی، مواد آرایشی- بهداشتی، تجهیزات پزشکی جهت نسخه قیمت زنی و … تدریس شده و کارگاه نسخه خوانی نیز همراه با کار با نرم افزار در داروخانه ارائه می شود.

در دوره آموزش تکنسین داروخانه شما می توانید با شکل انواع دارو ، نوع داروی نوشته شده در نسخه و تعداد دارو و به‌طورکلی نسخه خوانی به طور کامل آشنا شده و میتوانید در زمینه‌ فرآورده های آرایشی و بهداشتی و تجهیزات پزشکی که در داروخانه‌ها موجودند آشنایی لازم را به دست آورید.

متقاضیان بعد از ثبت نام در این دوره ها و کسب مهارت کاری با دریافت مدرک معتبر وارد بازارک کار در حرفه مربوطه می شوند. دوره تکنسین داروخانه که یکی از دوره های پر طرفدار و جذاب مرتبط با علوم پزشکی در مراکز آموزشی است که معمولا در دو بخش مقدماتی-پیشرفته و تکمیلی صورت می گیرد و در پایان کلاس تکنسین داروخانه آزمون تئوری و عملی برگزار می‌شود و برای کسانی که نمره مورد تایید در این آزمون را کسب کنند مدرک معتبر داخلی و قابل ترجمه صادر می گردد.

با توجه به مطالب گفته شده مشخص است که برای عزیزان مشهدی که به دنبال یک کار خوب و جذاب می باشند تکنسین داروخانه یا نسخه خوانی در مشهد می تواند گزینه مطلوب و دلخواهی باشد. برای همین اگر در موبایل خود به دنبال این کار می گردید بهتر است در ابتدا با گوشی بهترین دوره های آموزشی تکنسین داروخانه  در مشهد را جستجو کنید و با عباراتی مانند بهترین دوره تکنسین داروخانه  در مشهد با مدرک معتبر و یا دوره نسخه خوانی در مشهد با مدرک معتبر و عبارتهای دیگر را جستجو نمائید. تا بهترین دوره های آموزشی تکنسین داروخانه را پیدا کنید و وارد بازار این نوع کارهای جذاب شوید.
 
برای اطلاع از شرایط دوره های تکنسین داروخانه در مشهد با کارشناسان ما تماس بگیرید.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *