قبلی
بعدی

رازهای جوانی نیکی کریمی + عکس

در بین بازیگران ایرانی به جرات نیکی کریمی یکی از بازیگرانی است که جوان ماندنش به نوعی متفاوت است حال این جوان ماندن چه راز و رمزی دارد 

صحبت های نیکی کریمی در مورد سلامتی و زیبایی اش

در طول سال هایی که شما را به عنوان بازیگر می شناسیم، چهره تان همیشه شاداب بوده است، رمز این سلامتی و شادابی چیست؟

– البته من فکر می کنم تغییرات ظاهری چهره برای هر کس هر چند سال اتفاق می افتد و من هم از این قضیه مستثنی نیستم اما موارد زیادی وجود دارد که روی این تغییرات تاثیر می گذارد. من هم حتما در این سال ها تغییر کردم اما همیشه سعی کردم به سلامتی خودم اهمیت دهم. حالا این سلامتی شامل همه چیز می شود. از پوست و مو گرفته تا تناسب اندام که به نظرم همه باید به آنها توجه کنند.

برای جوانی پوستتان مراقبت های ویژه ای انجام می دهید؟

– به هر حال من یک بازیگر هستم و باید موارد زیادی را رعایت کنم. البته یکسری از موارد هستند که رعایت آن برای همه لازم است و خیلی تفاوتی نمی کند که بازیگر باشی یا نه. مثلا مراقبت های اولیه پوستی برای همه خانم ها و حتی برخی آقایان هم الزامی است. پوست یکی از مهمترین بخش های بدن هر انسان است که نمی شود به سادگی از کنار آن گذشت. البته این نکته را هم باید بگویم از آنجایی که من بازیگر هستم و در کارهای مختلف گریم های متفاوت و بعضا سنگینی روی پوست ما انجام می شود علاوه بر مراقبت های معمول موارد دیگری را هم رعایت می کنم. از کرم های معمول برای پوست صورتم استفاده می کنم و حتما هم کرم ها و محصولاتی را انتخاب می کنم که با پوستم سازگاری داشته باشد

رژیم تغذیه ای خاصی ندارم اما سعی می کنم در غذا خوردن هم مواردی را رعایت کنم. به هر حال تغذیه هم در سلامت بدن و حفظ تناسب اندام اهمیت زیادی دارد و نمی توان از آن غافل شد.

راز تناسب نیکی کریمی چیست؟ 

– بدنسازی و فیتنس جزو برنامه های روزانه من است اما تنیس هم بازی می کنم. برنامه روزانهای برای ورزش دارم که تحت هیچ شرایطی آن را تغییر نمی دهم. حتی روزهایی که سر فیلمبرداری هستم هم سعی می کنم وقتی به خانه می روم ورزش کنم. در واقع نمی توان در این مورد بی توجه بود، چون اگر بخواهی ورزش را از برنامه روزانه حذف کنی همه چیز به هم می ریزد.

از رژیم تغذیه هم پیروی می کنید؟

– در این مورد خیلی سخت نمی گیرم. چون بعضی از غذاها را خیلی دوست دارم اما مراقبم تا زیاداز حد معمول نخورم. من هیچ وقت رژیم تغذیه و زیر نظر پزشک نداشتم و خودم سعی می کنم همه چیز را رعایت کنم. به نظر من نگه داشتن تعادل در غذا خوردن نکته مهمی برای حفظ تناسب اندام است. همه دوست دارند غذا و خوراکی های خوشمزه بخورند اما اگر به اندازه باشد و پرخوری نکنند مشکلی به وجود نمی آورد. به هر حال سن و سال که بالاتر می رود نوع تغذیه هم باید تا حدی تغییر پیدا کند، برای مثال از میوه و سبیزجات بیشتری در رژیم غذایی استفاده شود.

امکان ندارد کسی که در ایران زندگی کند و در تهران که در جایی گود قرار گرفته و همیشه آلودگی در آن است. آلودگی هوا و ترافیک روی همه ما تاثیر می گذارد. عوامل زیادی دست به دست هم می دهند که به سلامتی ما آسیب بزنند؛ مثل پارازیتِ ماهواره که فکر می کنم همه ما از آن ها کشیده ایم، یا میوه، تره بار و سبزی آلوده چیزهایی هستند که در طول این سالها روی ما تاثیر گذاشته اند و چون کاری از دست ما بر نمی آید که در قبال آن انجام دهیم، آزرده می شویم. به هرحال با یکی- دو بار سفر شمال یا جاهای دیگر رفتن که قطعا نمی تواند ما را از این آسیب ها مصون کند و آزرده مان می کند.

باید برای هر آدمی آگاهی مهم تر از همه چیز باشد. الان هم که دسترسی به این چیزها راحت شده است و با یک سرچ ساده در اینترنت متوجه می شویم که چه مواد غذایی را بخوریم بهتر است و چه چیزهایی را نخوریم و چطوری می توانیم سلامت مان را حفظ کنیم.

 به نظر من این ها باعث شده که الان اکثر مردم آگاه باشند. یک تعدادی هم هستند که نسبت به زندگی خودشان دقتی ندارند. این آدم ها همان هایی هستند که همیشه غذا از بیرون سفارش می دهند و فست فودمی خورند. این ها به طور کلی خیلی تاثیر بدی روی هر فردی می گذارد.

ن هم خیلی سعی می کنم که به سلامتی ام اهمیت بدهم. اما واقعیت این است که انقدر در طول سال کار هست و همه ما در وسط این شهر زندگی می کنیم که شاید نتوانم خیلی ورزش کنم. اما سعی می کنم آن تنیسی که سالهاست بازی می کنم را بازی کنم.

 فکر می کنم که همین باعث می شود که به هرحال یک تعادلی به وجود بیاید. من به شنا و تنیس خیلی علاقه دارم. درباره پرهیز غذایی هم قطعا یک چیزهایی هست که در طول سال ها به آن ها رسیده ام. مثلا روغن های مایع و جامدی که کارخانه ها تولید می کنند را اصلا نمی خورم. شکر و قند را اصلا نمی خورم و سعی می کنم میوه و سبزیجات جزو چیزهایی باشد که در طول روز زیاد می خورم.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *