قبلی
بعدی

آموزش ساخت سایه چشم در منزل

سایه چشم از لوازم آرایشی پرمصرف میان خانم‌ها است که در اشکال و رنگ‌های مختلف وجود دارد. اما شما خودتان هم می‌توانید برای خودتان سایه چشم بسازید، دلایل مختلفی ممکن است شما را به ساختن سایه چشم ترغیب کند، ممکن است پوست حساسی داشته باشید و یا نخواهید از مواد شیمیایی در آرایش خود استفاده کنید یا تنها هدف شما ترکیب رنگ‌های  مختلف سایه و ساختن رنگ‌های جدید باشد. روش‌های مختلفی برای ساختن سایه چشم وجود دارد که در هر روشی از مواد خاصی استفاده می‌شود

ساختن سایه چشم با استفاده از پودر میکا

پودر میکا در رنگ‌های دلخواه تهیه کنید: پودر آرایشی میکا نوعی پودر نرم معدنی است که که در ساخت برخی از انواع لوازم آرایشی از جمله سایه چشم کاربرد دارد. شما می‌توانید این پودر را به صورت آنلاین یا از فروشگاه‌های خاص در سطح شهر تهیه کنید. پودر میکا تنوع رنگی بالایی دارد و در دو نوع مات و براق یافت می‌شود. توجه کنید پودری که تهیه می‌کنید پودر آرایشی میکا باشد و نه انواع صنعتی، چون قرار است این ماده را به اطراف چشم خود بمالید پس ایمنی آن اهمیت زیادی دارد. شما می‌توانید این پودر را در یک رنگ خاص تهیه کنید یا از چند رنگ استفاده کرده و با هم ترکیب کنید و یک رنگ خاص بسازید.

سایه چشم غیرفشرده را با این روش بسازید:

 سایه چشم به سه شکل در بازار موجود است، شکل پودری، شکل فشرده و شکل مایع که برای ساختن سایه چشم به هر کدام از این اشکال باید روش  خاصی را به کار ببرید. ساده‌ترین نوع سایه چشم نوع پودری یا غیرفشرده سایه است که برای ساختن سایه به این شکل کافی است پودر میکا را در رنگ‌های دلخواه با هم مخلوط کرده و سایه دلخواه خود را بسازید مثلا برای ساختن سایه به رنگ آکوامارین رنگ‌های آبی، سبز و نقره‌ای را با هم ترکیب کنید. مخلوط نهایی را داخل یک ظرف دردار کوچک (مثل ظرف کرم کاسه‌ای خالی) بریزید و استفاده کنید.

سایه پودری درست کنید

برای تهیه سایه چشم پودری تنها کافیست چند رنگ پودر میکا را باهم مخلوط کنید تا به رنگ دلخواه تان دست یابید.

مثلا برای تهیه یک رنگ گرم که تون پاییزی داشته باشد می توانید پودرهای میکا قهوه ای روشن، قهوه ای تیره، طلایی، کرمی و نارنجی را با هم ترکیب کنید. اگر رنگ براق و کبود رنگ می خواهید باید پودرهای آبی، سبز و نقره ای را باهم مخلوط کنید.

سایه چشم فشرده تهیه کنید.

وقتیکه پودرهایتان را برای به دست آوردن رنگ سایه دلخواه مخلوط کردید، چسب پودر را به آن اضافه کنید (این ماده چسباننده را می توانید به صورت اسپری یا مایع خریداری کنید).
چسب پودر را قطره به قطره و یا اسپری به اسپری، کم کم به رنگ های مخلوط شده بزنید تا غلظتش مانند شن خیس شود.
پودر خیس را داخل قوطی خالی رژلب بریزید و یک دستمال کاغذی را مستقیم روی آن گذاشته و یک سکه (کاملا هم سایز با دهانه قوطی) را روی سایه بگذارید.
سکه را به آرامی فشار دهید تا سایه زیر آن کاملا فشرده شود. سایه را کنار گذاشته و بگذارید دستمال کاغذی روی آن بماند تا سایه شما خشک شود.

 استفاده از ذغال

 کپسول ذغال بخرید. کپسول ذغال فعال شده را می توانید از داروخانه ها تهیه کنید. آن ها معمولا برای نفخ و ناراحتی معده به کار می روند اما می توانند رنگ دودی را برای چشم تولید کنند.

کپسول را باز کنید. پودر سیاه داخل آن را در یک قوطی رژلب خالی بریزید.

 کمی رنگ اضافه کنید. اگرچه پودر ذغال ، رنگ روشنی بدست شما نمی دهد اما با اضافه کردن کمی پودر میکا می توانید رنگی مشکی و براق داشته باشید.

پودر ذغال را بعنوان سایه چشم یا خط چشم استفاده کنید. با اضافه کردن کمی آب به پودر ذغال می توانید آن را به خمیری تبدیل کرده و از آن بعنوان خط چشم استفاده کنید.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *