قبلی
بعدی

# نکات کلیدی هشتگ گذاری اینستاگرام#

 

هشتگ یکی از ابزارهای قدرتمند در شبکه های اجتماعی می باشد که برای گروه بندی موضوعات مشابه در کنار هم انجام میشود … در واقع هشتگ به کاربران کمک می کند تا از طریق سرچ کردن پست مورد نظر خود را پیدا کنند. به طور مثال وقتی دنبال ناخنکار می گردید با نوشتن علامت هشتگ # و سپس ناخنکار به صفحه ای می روید که تمام پست های مربوط به ناخنکاران گذاشته شده است . تمام مدیران سالنهای زیبایی یا مدیران آموزشگاه ها یا هر لاین زیبایی دیگری با هشتگذاری صحیح باز خورد پیجشان بالا می رود و این کار منجر به دیده شدن پیج آنها و افزایش فالورها می شود.در واقع این هشتگ ها راهی هستند که کاربران به سرعت می توانند موضوع خاص مورد نظر خود را پیدا کنند. ما در این مقاله قصد داریم نحوه صحیح این هشتگ گذاریها را به شما بگوییم.

به طور کلی از سه دسته هشتگ می توان در شبکه های اجتماعی بخصوص اینستاگرام استفاده کرد :

۱-  هشتگ هایی که دارای توضیحات باشند بدین معنی که بخواهید محتوای حرفه خود را در یک دسته بندی قرار دهید و از هشتگ های دارای معنا استفاده کنید

۲-  هشتگ هایی که برای معرفی برندشان باشند که این هشتگ به طور ثابت ثبت می شود بعنوان مثال وقتی برای یک سالن زیبایی یا یک سایت معتبر هشتگ در نظر میگیرید مثل  :

#کمپین_بهترینهای_زیبایی    یا        #سالن_زیبایی_خاطره

۳-  هشتگی که استفاده می کنید مربوط به نوع فعالیت شما باشد چون افراد دوست ندارند مثلا وقتی دنبال یک آرایشگاه زیبایی می گردند ،پست مرتبط با آشپزی یا لوازم خانگی را ببینند. شما نیز می توانید برای پست هایی که قبلا اپلود کرده اید هشتگ بگذارید.

یکی از نکاتی که در هشتگ گذاری حائز اهمیت است این است که صفحه خود را درحالت public قرار دهید تا با کلیک کردن روی هشتگ ها به صفحات مرتبط با آن موضوع بروید.

 

در نوشتن هشتگ ها اگر فاصله بین کلمات قرار گیرد کلمه بعد از آن دیگر جز عبارت تگ شده به حساب نمی آید. در زبان فارسی برای چسباندن این کلمات از علامت (_) underline  ، استفاده می کنیم که مفهوم یک عبارت واحد را برسانیم ، اما در زبان انگلیسی به علت اینکه می توان کلمات را کنار هم و چسبیده به هم نوشت می توان از علامت اندرلاین استفاده نکرد اما در صورتی که بخواهیم کلمات را با فاصله بنویسیم همانند زبان فارسی باید از اندرلاین استفاده کنیم. در هشتگ ها نیز می توان از  اعداد استفاده کرد و علامت هایی مثل @ * ؟ و…. پشتیبانی نمی شوند اما از ایموجی ها می توان استفاده نمود.

حال جای مناسب این هشتگ ها کجا می باشد ؟

در قسمت کپشن بعد از نوشتن متن مورد نظر می باشد ، در واقع زیر متن هشتگ گذاری می کنیم که پس از اپلود پست مورد نظر ، هشتگ هایی که نوشتید را می توانید ببینید که اگر به درستی هشتگ گذاری کرده باشید به رنگ آبی در می آیند. و اگر شما قوانین درست هشتگ گذاری را رعایت نکنید به طور مثال از هشتگ هایی که ممنوع هستند استفاده کنید یا بیش ازحد مجاز برای پست هشتگ بگذارید، پست های شما در هشتگ ظاهر نمی شود که این را شادوبن می نامند که اگر این اتفاق افتاد به کمک چند روش می توانیداز شادوبن اینستا خارج شوید:

۱-   هشتگ های پست اخیر را پاک کنید

۲-   رمز ورود به پیج را تغییر دهید

۳-   چند روزی فعالیتی در پیجتان نداشته باشید

۴-   به اینستاگرام گزارش دهید

 

 هشتگ هایی که بیشترین استفاده را داشته باشند و بسیار زیاد رواج پیداکنند هشتگ های ترند نامیده می شوند.

 

شما نیز همچنین می توانید استوری اینستاگرام را هشتگ گذاری کنید که با این کار می توانید سالن یا آموزشگاه یا لاین تخصصی خود را به مخاطبان زیادی معرفی کنید که از دو راه برای هشتگ گذاری استوری می توانید استفاده کنید : اولین روش استفاده از استیکر هشتگ و نوشتن متن می باشد و دومین روش هم به سادگی از ابزار متن و نشانه # ، در واقع همان روشی که برای پست کردن عکس یا کلیپ به کارمی برید استفاده کنید. تعداد مجاز هشتگ در استوری ۱۰ و در پست ۳۰ تا می باشد.

اگر اصول درست هشتگ گذاری را که در این مقاله عنوان کردیم رعایت کنید قطعا کسب و کار شما در این شبکه اجتماعی بیشتر دیده خواهد شد و شاهد افزایش فالورهای زیادی خواهید بود.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *