قبلی
بعدی

نکاتی مهم برای رنگ کردن موهای آقایان

مردان هم رنگ کردن موها را دوست دارند. چه صحبت از نگه داشتن رنگ طبیعی و جوان خود و چه صحبت از امتحان رنگ های شجاعانه باشد، موضوع رنگ کردن موی آقایان روز به روز بیشتر می شود. سلبریتی های بسیاری هستند که رنگ های مختلفی را امتحان کرده و از رنگ های جسورانه ی زیادی استفاده کرده اند.

آرایشگران زیادی هستند که می گویند هیچ دلیلی ندارد که رنگ های تازه را برای ظاهر خود امتحان نکنید. این که در بهترین حالت خود ظاهر شوید به هیچ وجه دخترانه نیست و رنگ کردن موی آقایان واقعا معجزه می کند. البته این موضوع به این معنی نیست که رنگ کردن مو تصمیم آسانی است. در واقع این کار، نوعی سرمایه گذاری است که زمان، تلاش و توجه می طلبد.

مردان هم رنگ کردن موها را دوست دارند. چه صحبت از نگه داشتن رنگ طبیعی و جوان خود و چه صحبت از امتحان رنگ های شجاعانه باشد، موضوع رنگ کردن موی آقایان روز به روز بیشتر می شود. سلبریتی های بسیاری هستند که رنگ های مختلفی را امتحان کرده و از رنگ های جسورانه ی زیادی استفاده کرده اند.

آرایشگران زیادی هستند که می گویند هیچ دلیلی ندارد که رنگ های تازه را برای ظاهر خود امتحان نکنید. این که در بهترین حالت خود ظاهر شوید به هیچ وجه دخترانه نیست و رنگ کردن موی آقایان واقعا معجزه می کند. البته این موضوع به این معنی نیست که رنگ کردن مو تصمیم آسانی است. در واقع این کار، نوعی سرمایه گذاری است که زمان، تلاش و توجه می طلبد. پس دست خالی به آرایشگاه نروید و برای راهنمایی هایی که برای تصمیم درست به آنها نیاز دارید، به خواندن ادامه دهید.

انتخاب رنگ مو هم بستگی به رنگ پایه موهایتان دارد مثلا اگر موهای مشکی دارید باید رنگ مشکی انتخاب کنید که درجه تیره و روشنی آن متفاوت است.

رنگ مو باید متناسب با رنگ پوست انتخاب شود, اگر رنگ مو با پوست همخوانی نداشته باشد چهره را خسته و بی حال میکند. اگر انتخاب رنگ مو از میان مارک ها و رنگ های مختلف برایتان سخت است با ما همراه باشید تا بگوییم چه رنگ مویی مناسب شما است.

اگر میخواهید به جز رنگ مشکی رنگ موهای دیگری انتخاب کنید باید بر اساس تن پوست تان رنگ مو انتخاب کنید. رنگ پوست تان را با نگاه کردن به رگ های ساعد میتوانید تشخیص دهید, رگ های آبی یعنی تن پوست سرد و رگ های سبز یعنی تن پوست گرم.

  • تن پوست گرم:بهترین رنگ مو برای این افراد مشکی و قهوه ای است.
  • تن پوست سرد:رنگ موهای روشن مناسب با رنگ پوست انتخاب کنید.

نکته:جنس موی مردان با زنان فرق میکند و رنگ پذیری بهتری نسبت به خانم ها دارد پس باید از رنگ موهای مخصوص آقایان استفاده کنید تا موهایی طبیعی تر داشته باشید.

رنگ خود را بشناسید

تا حدی باید کارها را به آرایشگری بسپارید که موهای شما را رنگ می کند. چرا که آن ها در قبال شما مسئولند و مطمئنا نمی خواهند تا زمانی که کاملا راضی باشید آنجا را ترک کنید. اما بهتر است که برای نوع رنگی که می خواهید، تا حدودی ایده ی مشخصی داشته باشید. به طور ایده آل تنها چند عدد عکس از رنگ مویی که دوست دارید پیدا کنید و سپس برای مشورت ابتدایی با آرایشگر خود آن ها را همراه خود داشته باشید. 

از رنگ خاکستری نترسید

رنگ کردن موی آقایان تنها برای پوشاندن موهای خاکستری نیست و نباید هم اینطور باشد. مردان با موی خاکستری عالی به نظر می رسند. موی خاکستری، بسیار خاص و جذاب است و خودتان آن را بدست آورده اید؛ پس آن را قبول کنید. اما اگر این رنگ مو چیزی است که به شما نمی آید بهتر است بیشتر آن را استتار کنید تا اینکه کامل بپوشانیدش. هرچه طبیعی تر این کار را انجام دهید بهتر است. ریشه های خاکستری بر روی موهای مشکی خیلی بد بنظر می آید و ظاهر شما را پیرتر از وقتی نشان می دهد که مو های خود را رنگ نکرده بودید.

قبل از رنگ کردن استحمام نکنید

قبل از آنکه نزد آرایشگر خود بروید، حمام نکنید. خودتان باید برای رنگ کردن موی خود از قبل برنامه ریخته باشید. سه یا چهار روز قبل از زمان قرار خود با آرایشگر، دیگر حمام نروید. این کار به روغن های طبیعی اجازه می دهد تا روی مو و پوست سر شما شکل بگیرند و به عنوان محافظی طبیعی برای مواد شیمیایی موجود در رنگ مو استفاده می شوند.

از موهای خود محافظت کنید

رنگ کردن مو می تواند باعث خشکی بیشتر و صدمه به موهای شما شود. اگر موهای در حال ریزشی دارید، باید از پروسه های سنگین رنگ کردن مو دوری کرده و روشی سبک تر را در پیش بگیرید. مطمئنا به مردانی که نگران ریزش موی خود هستند، پروسه دوگانه یعنی استفاده از دکلره و بعد رنگ، توصیه نمی شود. زیرا این مواد به خودی خود می توانند باعث ریزش مو شوند. برای مردانی با هر نوع دیگری از مو، بهتر است که بعد از آرایشگاه، هفته ای یکبار موهای خود را با نرم کننده شست وشو دهند.

زمانی که موهای رنگ شده شما عالی و دقیقا مدنظر شما باشد، می خواهید تا زمان ممکن آن رنگ را نگاه دارید. رنگ خوب، به مراقبت خانگی مناسب برای باقی ماندن نیاز دارد. باید از شامپوهایی استفاده کنید که بخصوص برای موهای رنگ شده طراحی شده اند، شامپوهایی که طراوت رنگ مو را نگاه داشته و در برابر کم رنگ شدن و پاک شدن، از آن محافظت می کنند. مطمئن شوید شامپوهایی که استفاده می کنید بدون سولفات می باشند.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *