قبلی
بعدی

چگونه شلوار لی را زاپ دار کنیم ؟

بهترین طرح شلوار پاره، پارگی است که در اثر پوشیدن به وجود آمده باشد. بیشترین آسیب شلوار در قسمت بالای زانو اتفاق می افتد، پس باید حواستان باشد که پارگی ها را خیلی پایین ایجاد نکنید.

شلوار را بپوشید و جاهایی را که می خواهید چاک دهید را با گچ خیاطی علامت بزنید: بین زانو و چند سانتی متر پایین تر از جایی که جیب هایتان قرار دارند. اگر پارگی قسمت جیب را خیلی بالا ایجاد کنید، احتمالا اطرافیان خود را معذب خواهید کرد.

به یاد داشته باشید که معمولا بعضی چیزها هر چه کمتر باشند، بیشتر به نظر می آیند. مثلا اگر دارید روی یک شلوار جین نو و خام کار می کنید، بسیار مسخره است که پارچه شلوار سالم باشد، اما کلی سوراخ روی آن ایجاد کنید.

 

لوازم مورد نیاز برای زاپ دار کردن شلوار لی

شلوار لی 

گچ یا صابون خیاطی 

پنس (از قیچی مو چین یا پنس ابرو هم می‌توانید استفاده کنید)

سوزن یا سنجاق قفلی

تیغ موکت بری (کاتر) یا قیچی

ابتدا تصمیم بگیرید که زاپ را در کدام قسمت از شلوار می‌خواهید اجرا کنید. البته بهتر است در قسمت‌هایی که دچار ساییدگی و تماس با سطوح می‌شوند مثل پشت ران‌ها یا قسمت باسن شلوار این کار را انجام ندهید. بهترین قسمت زانو‌ها و روی قسمت ران‌های شلوار است. 

ابتدا شلوار جین را بپوشید و جای دقیق زاپ را با گچ مشخص کنید. بهترین مکان برای زاپ، ۵ سانتی متر بالا یا پایین زانوست.

سپس یک مجله قدیمی یا یک لایه ضخیم از روزنامه (یا مقوای ضخیم) زیر قسمتی که مشخص کرده اید قرار دهید تا هنگام برش زدن هر دو طرف شلوار را نبرید.

با استفاده از کاتر برش‌های موازی و مانند شکل زیر روی شلوار ایجاد کنید. برش‌ها را با فاصله ۱.۵ تا ۲ سانتی متر و به شکل نامرتب ایجاد کنید.

با استفاده از نوک سنجاق یا نوک سوزن تار‌های قسمت برش‌ها را جدا کنید تا پود‌های پارچه به صورت ریش ریش ظاهر شود. سپس به کمک پنس پود‌های پارچه را جدا کنید.

 با استفاده از قیچی نخ‌های اضافی اطراف برش‌ها را بچینید.

با استفاده از این روش زاپ دار کردن شلوار لی می‌توانید شلوار‌های خود را از سادگی دربیاورید و یک شلوار زیبا و شیک داشته باشید.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *