قبلی
بعدی

نحوه استفاده از خط چشم رنگی+ عکس

زیبایی چشم ها نقش تعیین کننده ای درزیبایی چهره تان خواهد داشت و یک آرایش زیبا و متناسب با رنگ چشم میتواند جذابیت چشمانتان را دوچندان کند. چشم های رنگی با وجود زیبایی و خاص بودنشان لازم است تا آرایشی متناسب و خاص داشته باشند تا چشم ها زیبایی شان را نشان دهند. در این قسمت انواع خط چشم هایی که به چهره تان می آید را توضیح داده ایم که مشاهده می نمایید:

‎آرایش چشم یکی از مهم ترین بخش های آرایش است. اگر نتوانید چشم هایتان را درست آرایش کنید پس آرایشتان کامل به نظر نمی رسد. خط چشم های رنگی در بین جدیدترین مدهای آرایش چشم یکی از بهترین ها هستند. خط چشم های رنگی با درخشش طبیعی درخشش چشمانتان را دو چندان می کنند! خط چشم مشکی چون همیشه استفاده می شود دیگر خاص نیست، اما استفاده از رنگ های دیگر جذابیتتان را بیشتر می کند! هنگام انتخاب خط چشم های رنگی لازم است که رنگی مناسب را برگزینید که به رنگ پوستتان بیاید. اگر می توانید رنگ های روشن را برگزینید با استفاده از یک رنگ سایه خاص در کنارش روح زندگی را به چشمانتان می دمید.
‎خط چشم بنفش رنگ دیگری است که بی درنگ درخشش چشمانتان را زیاد می کند! این رنگ می تواند چشمان سبز را روشن تر نشان دهد. همچنین رنگی است که به همه مدل چشمی می آید. در روز می توانید خط چشم بنفش را روی پلک بالا و زیر چشم استفاده کنید تا چشمانتان زیباتر شود!

درمیان تمام خط چشم های رنگی، خط چشم آبی نفتی مشهورترینشان است که با هر رنگ پوستی همخوانی خیلی خوب دارد. با استفاده از این رنگ خط چشم می توانید هر لباسی بپوشید. همچنین بهترین رنگ برای چشم های قهوه ای است.

چشم های قهوه ای و فندقی با خط چشم سبز زیتونی ظاهری فوق العاده پیدا می کنند! شما می توانید این رنگ را هر روز استفاده کرده و با ترکیب ان با یک سایه خاکی رنگ جادویش را ببینید.

خط چشم شکلاتی بهترین انتخاب برای هر رنگ چشمی است.این رنگ ظاهری طبیعی بهتان می دهد و چهره تان را گرم تر می کند. خط چشم شکلاتی همراه با لب های بدون رژ یا خیلی کمرنگ یک آرایش فوق العاده برای مهمانی های شب است.

خط چشم خاکستری ذغالی جایگزینی برای خط چشم های ساده مشکی است. این خط چشم را می توانید برای مشکی تر کردن چشم با آرایش دودی استفاده کنید. برای هرچه جذاب تر کردن چهره تان این رنگ خط چشم را با آرایش طبیعی به کار ببرید. سایه نقره ای براق با ترکیب خط چشم دودی ذغالی چشمانتان را درخشان تر از همیشه می کند!

اگر به دنبال رنگ خط چشم زیبا و وحشی هستید، آبی براق بهترین رنگ است! این رنگ آنقدر روشن و قوی است که تنها کشیدن یک خط باریک روی پلک بالا می تواند به عنوان یک آرایش کامل برای چشم کافی باشد!

فیروزه ای رنگی ماهرانه و ملایم برای خط چشم است. این رنگ را می توانید هر روز استفاده کنید. همچنین می توانید با کشیدن خط باریک روی پلک بالا و پایینی چشمانتان را روشن تر و جالب تر کنید.

وقتی می خواهید با گرمی طبیعی چشمانتان را درخشان تر سازید، خط چشم سفید همیشه مناسب است! این رنگ کاری می کند چهره تان همیشه شاداب باشد و آرایشی مد روز و ویژه داشته باشید.

سعی کنید رنگ خط چشمی که انتخاب می کنید، هم رنگ چشم هایتان نباشد. مثلا اگر چشم های آبی رنگی دارید، خط چشم طوسی یا نقره ای مناسب تر از آبی خواهد بود. اگر چشم های میشی دارید خط چشمی انتخاب کنید که قهوه ای بوده و یا رگه هایی از رنگ سبز در آن به کاررفته باشد. عدم استفاده از سایه چشم سبز مطلق، باعث می شود تا چشم هایتان بر آرایش غلبه کنند؛ این کار به دیگران نشان می دهد که آرایش چشم تان تا چه حد ساده است.

از رنگ های متضاد استفاده کنید. مثلا اگر چشم هایتان قهوه ای است از بنفش گرم، یاسی یا صورتی استفاده کنید. اگر چشم های آبی دارید، خط چشم های برنز یا آجری را امتحان کنید. برای این کار می توانید چرخه رنگ ها را کنار چشم های خود گرفته و به آن نگاه کنید؛ رنگی را انتخاب کنید که به رنگ متضاد چشم تان نزدیک باشد.

برای کشیدن خط چشم رنگی در داخل پلک پایین، از رنگ های هم رنگ چشم، اما ملایم تر استفاده کنید.

مثلا اگر چشم های آبی دارید، داخل پلک پایین تان را آبی صدفی بکشید؛ اگر چشم های طوسی دارید از نقره ای مات برای پلک پایین استفاده کنید؛ اگر چشم هایتان سبز است می توانید از سبز زیتونی، و اگر چشم های میشی دارید از قهوه ای تیره بهره ببرید. افرادی که چشم های قهوه ای دارند هم می توانند پلک زیرین خود را خط چشم آجری بکشند.

خط چشم مایع، ژله ای یا مدادی فرقی ندارد؛ از هر کدام که راحت تر هستید استفاده کنید. با وجود اینکه خط چشم ها انواع مختلفی دارند، سعی کنید هر نوعی که با آن راحت تر هستید را استفاده کنید. اگر تازه کار هستید از خط چشم مدادی یا ژله ای استفاده کنید؛ خط چشم مایع بیشتر مناسب حرفه ای هاست.

با خط چشم مدادی کنترل بیشتری در کار خود خواهید داشت؛ این مدل برای کشیدن داخل چشم نیز بسیار مناسب است.

با خط چشم مایع می توانید خطی پهن تر و پررنگ تر بکشید. برای کشیدن این خط چشم باید دست تان حرکتی نداشته باشد. استفاده از نوع مدادی این خط چشم آسان تر است و زودتر خشک می شود، اما رنگ کمتری دارد.

خط چشم ژله ای خطوطی نرم و یکدست ایجاد می کنند. این نوع خط چشم معمولا به عنوان مرحله دوم بعد از مداد چشم، و قبل از کسب مهارت کافی برای استفاده از خط چشم های مایع، مورد استفاده قرار می گیرد.

با کمک کمی آب و یک فرچه نوک تیز می توانید هر سایه رنگی را به خط چشم رنگی تبدیل کنید.

وقتی از خط چشم رنگی استفاده می کنید سعی کنید بقیه قسمت های آرایش تان ساده باشد. نباید کاری کنید کهآرایش صورت تان با آرایش چشم هایتان شلوغ و در هم و بر هم دیده شود. پس آرایش صورت تان را مینیمال نگه دارید. رژگونه نزنید اما هایلایتر زده و از تکنیک کانتورینگ استفاده کنید.

مثلا با خط چشم آبی، رژگونه صورتی پررنگ و رژلب قرمز نزنید.

سعی کنید توجه دیگران به خط چشم رنگی تان جلب شود. باید کاری کنید تا خط چشم تان نقطه تمرکز ظاهرتان باشد؛ نه اینکه در حاشیه رژلب صورتی و مدل آشفته موهایتان قرار گیرد.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *