قبلی
بعدی

نحوه پاک کردن ناخن آکریلیک چگونه است

کاشت ناخن اکرلیک هرچند نتیجه زیبایی دارد اما دشوار است و به ابزارها و مواد تخصصی نیاز دارد. مشکل جدی دیگر در این مورد، پاک کردن ناخن اکرلیک است که به سادگی انجام نمی‌شود و باید از ترفندهای خاصی برای این کار استفاده شود. ناخن‌های اکرلیک را تا ابد نمی‌توان نگه داشت و باید در مرحله‌ای آن‌ها را پاک کنید تا بافت طبیعی ناخن فرم طبیعی و قابلیت تنفس داشته باشد. با روش‌های معمول پاک کردن لاک نمی‌توان این ناخن‌ها را پاک کرد و از بین برد و باید از ترفندهایی استفاده کنید.

اگر ناخن‌های اکرلیک را ترمیم نکنید پس از گذشت سه ماه رشد می‌کنند و از محدوده صفحه ناخن خارج می‌شوند که البته در این مدت ناخن‌های شما ظاهر زیبایی نخواهند داشت و این روش به دلیل احتمال شکستن و آسیب دیدن بافت اکرلیک چندان توصیه نمی‌شود. پس اگر اقدام به کاشت ناخن اکرلیک کرده‌اید بسیار مهم است که بدانید چطور باید بافت اکرلیک را از روی ناخن‌های خود جدا کنید بدون آن که آسیبی به بافت طبیعی ناخن‌های خود بزنید

با استفاده از یک ناخن گیر، نوک ناخن اکریلیک خود را کوتاه کنید. تا حد ممکن اکریلیک را کوتاه کنید. اگر کوتاه کردن به دلیل ضخامت ناخن ها دشوار باشد، از یک سوهان ناخن زبر و خشن برای سوهان کشی ناخن ها استفاده کنید. اما مطمئن شوید که هیچ یک از بستر ناخن خود را برش ندهید؛ زیرا خونریزی خواهد کرد.

از یک جلا دهنده با زبری کم برای سوهان استفاده کنید و اکریلیک را تا آنجا که ممکن است حذف کنید. از ضربه های طولانی استفاده کنید تا طول ناخن را طی کند.

مراقب باشید تا ناخن های خود را سوهان نکنید و به آن ها آسیب نرسانید.

یک کاسه شیشه ای متوسط را از استون پر کنید. استون را ماکروویو نکنید و یا آن را در نزدیکی منبع گوما استفاده نکنید. استون بسیار قابل اشتعال است.

استون پلاستیک را حل می کند و همچنین روی پوست سخت و نامطبوع است. بنابراین مهم است که از خودتان محافظت کنید. این مرحله باعث می شود که پوستتان با استون تحریک نشود، بویژه اگر ناخن های نگین دار داشته باشید.

  • مراقب باشید که هیچ ژلی روی ناخن هایتان نداشته باشید، زیرا استون باید بتواند به آن برسد و آن را حل کند.
  • از یک سرپوش یا اپلیکاتور چوب پنبه ای استفاده کنید اگر شما نیاز به کمک دقیق تری هنگام استفاده از ژل دارید.

یک بافت پنبه را به استون آغشته کرده، سپس توپ پنبه را بر روی انگشتان خود قرار دهید. با استفاده از نوار فویل آلومینیومی آن ها را بر روی ناخن های اکریلیک نگهدارید و اجازه دهید ناخن هایتان برای ۳۰ دقیقه در استون بمانند.

  • اگر فویل آلومینیومی ندارید، می توانید از نوار های غیر پلاستیکی برای فشردن توپ پنبه استفاده کنید.
  • شما همچنین می توانید ناخن های خود را در کاسه استون قرار دهید، اگر مطمئن هستید که استون پوست شما را تحریک نمی کند.

توپ پنبه و ناخن با برخی از دستکاری های ملایم تحقق می یابد.

  • اگر ناخن های اکریلیک خود را در کاسه استون گذاشتید، ناخن های خود را به آرامی با استفاده از یک چوب بچرخانید.
  • اگر ناخن های اکریلیک هنوز کاملا گیر کرده اند، این روند را برای ۲۰ دقیقه دیگر تکرار کنید و دوباره آن ها را حذف کنید.
  • اکریلیک باید از حمام استون نرم شود، بنابراین در این فرصت بقیه ناخن ها را نیز دور از آن بگذارید. اگر اکریلیک دوباره شروع به سخت شدن کرد، از پنبه خیس شده در استون استفاده کنید تا آن را مجددا تضعیف کنید.
  • نمایشگر ویدیو

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *