قبلی
بعدی

آموزش ست کردن مانتو با شال و روسری

مانتو و روسری یکی از آیتم های جدایی ناپذیر پوشش خانم ها محسوب می شود، بنابراین ست کردن آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

رنگ مشکی و سفید با اکثر رنگ ها ست می شوند. با مانتوی مشکی شما می توانید شال هایی به رنگ قرمز، آبی دریایی، خاکستری، زرد، سبز تیره و … را ست کنید. بهتر است شال سفید یک دست نپوشید یا کرم یکدست. با رنگ ها بازی کنید.

از همه مهمتر در انتخاب شال و روسری رنگ پوست چهره شماست و بعد از آن رنگ مانتو و کیف و کفش. رنگ شالی را انتخاب کنید که پوست صورتتان را بهتر نشان دهد. مثلا اگر در رتگ پوسستان زردی وجود دارد از رنگ های خانواده زرد و کرم استفاده نکنید. بهتر است از رنگ های بژ و صورتی انتخاب کنید.

شال های رنگی با طرح های آبرنگی یا طرح های گرافیکی نیز انتخاب خوبی است. معمولا این شال ها با رنگ و طرح های زیادی انتخاب های بیشتری برای شما ایجاد می کند. بهتر است شال را بر روی سرتان و با رنگ پوستتان امتحان کنید و هر کدام چهره شما را بهتر نشان می دهد را انتخاب کنید.

در ضمن هرگز رنگ مشکی را با مشکی ست نکنید. شال مشکی و مانتوی مشکی به هیچ وجه ست خوبی نیست.

روسری و شال طرح دار

اگر به شال و روسری های طرح دار علاقه مندید بهتر است بدانید اصول ست کردن مانتو و روسری در این روش، استفاده از مانتو های ساده است و بالعکس. با این ترفند روسری شما جلوه بیشتری پیدا می کند و همچنین یک ترکیب مناسب برای اولین قرار و مجالس مهم مانند خواستگاری است.

شال و روسری با مانتو مشکی

یکی از پرطرفدارترین رنگ های مانتو بین خانم ها، مانتو مشکی می باشد زیرا که می توان در هر موقعیت و مکانی آن را پوشید. اما آنچه در این میان حائز اهمیت می باشد این است که مانتو مشکی را نباید با شال مشکی ست کنید. بهترین ست رنگ شال و روسری برای مانتو مشکی قرمز، آبی اکواریومی، خاکستری، زرد و سبز تیره می باشد. شال های با طرح آبرنگی و گرافیکی نیز انتخاب مناسبی می باشد.

 شال و روسری با مانتو سفید

این رنگ مانتو بیشتر مورد استفاده نوعروسان و مجالس رسمی است و برای قدم زدن، محیط اداری و دانشگاه رفتن مناسب نیست. اما اگر از جمله افرادی هستید که به این رنگ مانتو علاقه دارید باید بدانید اصول ست کردن مانتو و روسری با این رنگ بسته به سلیقه شما متفاوت است، یعنی می توانید از هر رنگی استفاده کنید جز سفید یکدست. البته روسری هایی با پس زمینه سفید و طرح دار نیز انتخاب خوبی است.

روسری و شال ساده 

روسری و شال ساده و یا حتی مقنعه ساده بهترین انتخاب برای یک مصاحبه کاری است البته باید توجه کنید که در همچنین موقعیتی مانتو شما نیز باید ساده باشد. اما اگر به یک مهمانی یا عروسی دعوت شده اید می توانید از یک مانتوی طرح دار در ترکیب خود استفاده کنید.

نحوه بستن شال و روسری

نحوه بستن شال و روسری با توجه به مدل مانتوی شما متفاوت است. بطور مثال اگر مانتوی شما در قسمت یقه، آستین، حاشیه و یا بالاتنه دارای طرح می باشد بهتر است شال و روسری خود را ساده ببندید. اما اگر مانتو شما ساده می باشد می توانید شال و روسری خود را بصورت مدل های متنوع و جدید ببندید.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *