قبلی
بعدی

رنگ فونداسیون مناسب رنگ پوست + عکس

استفاده از فونداسیون در آرایش روش مناسبی برای پوشاندن جوش‌ها، لک‌ها و ناهمواری‌های پوستی استو پوست را صاف و هموار می‌کند اما اگر از رنگ فونداسیون مناسب برای رنگ پوست خود استفاده نکنید نتیجه مناسبی نخواهید گرفت و ظاهر چهره شما مصنوعی و غیرزیبا خواهد شد

بارها شده در زمان مراجعه برای خرید لوازم آرایشی از شما سوال کنند که رنگ پوستتان چیست؟ آیا می‌توانید با قطعیت پاسخ این سوال را بدهید؟ چنانچه برای شما تصمیم‌گیری در مورد رنگ پوست دشوار است، نگران نباشید بسیاری از مردم از این موضوع اطلاع ندارند. برای انتخاب رنگ آرایش و به خصوص کرم پودر باید بتواند پاسخ این پرسش را بدهید. وقتی از رنگ پوست خود مطمئن شوید می‌توانید بهترین انتخاب را برای پوست خود انجام داده و مانند یک ستاره بدرخشید. خوشبختانه آنقدرها که به نظر می‌رسد یافتن پاسخ این پرسش دشوار نیست. با مطالعه نکات جالب و ساده زیر می‌توانید به راحتی رنگ پوست خود را انتخاب کنید.

  • کاربرد کرم پودر
  • رنگ پوست
  • نوع پوست
  • انتخاب رنگ کرم پودر


کاربرد کرم پودر

کرم پودر پایه آرایش است و می‌تواند نواقص روی پوست صورت را پوشانده و حتی سطح پوست شما را یکدست و یکنواخت کند. پس از استفاده از کرم پودر مناسب روی پوست می‌توانید سایر مراحل آرایش را انجام دهید. انتخاب رنگ کرم پودر مناسب با رنگ پوست از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا پایه آرایش نامناسب می‌تواند کل آرایش شما را خراب کرده و جلوه غیرطبیعی روی صورت شما داشته باشد. عوامل مهمی را در زمان انتخاب رنگ کرم پودر باید در نظر بگیرید که از جمله می‌توان به رنگ و نوع پوست اشاره کرد. برای آشنایی با برخی از عوامل مهم در ادامه با ما همراه باشید. رنگ پوست

انتخاب رنگ پوست یکی از عواملی است که در انتخاب رنگ کرم پودر نقش مهمی ایفا می‌کند. وقتی صحبت از رنگ پوست می‌شود باید بدانید که رنگ زمینه و زیرین سطح پوست نیز به اندازه رنگ سطح و ظاهر پوست در آرایش صورت اهمیت دارد. رنگ سطح پوست شما ممکن است تحت تأثیر اشعه خورشید، آکنه یا بسیاری از موارد دیگر قرار گیرد، اما رنگ زمینه پوست همیشه ثابت خواهد ماند. بنابراین تعیین رنگ زمینه پوست هم به اندازه رنگ سطح پوست اهمیت دارد و به انتخاب رنگ کرم پودر کمک می‌کند. به طور کلی افراد بر اساس رنگ زمینه پوست به سه گروه تقسیم می‌شوند. 
سرد (COOL) که منظور پوست‌هایی است که در آن بیشتر رنگ آبی، قرمز یا صورتی مشاهده می‌شود. 
گرم (WARM) که منظور پوست‌هایی است که در آن بیشتر رنگ طلایی، زرد یا هلویی مشاهده می‌شود. 
خنثی (NEUTRAL) که منظور پوست‌هایی است که در آن ترکیبی از رنگ‌های سرد و گرم را می‌توان مشاهده کرد. 

روش‌های ساده برای تعیین سرد، گرم یا خنثی بودن رنگ زمینه پوست وجود دارد. تعیین رنگ مو و چشم، اینکه چه رنگی بیشتر به شما می‌آید، عکس‌العمل سطح پوست در برابر اشعه خورشید و رنگ سیاهرگ‌ها از جمله ساده‌ترین روش‌های تعیین رنگ زمینه پوست و در نهایت رنگ پوست می‌باشند. 

به عنوان نمونه اگر رنگ موی شما مشکی، قهوه‌ای یا بلوند بوده و رنگ چشم‌هایتان سبز، طوسی و آبی است، رنگ زمینه پوست شما سرد است. چنانچه رنگ چشم فندقی، قهوه‌ای یا کهربایی به همراه موهایی به رنگ مشکی، قهوه‌ای مایل به قرمز یا بلوند با رگه‌های صورتی دارید، رنگ زمینه پوست شما گرم است. 
روش دیگر تاثیر اشعه خورشید بر روی سطح پوست شما است، رنگ پوست افراد با رنگ زمینه سرد در برابر اشعه خورشید صورتی شده یا به راحتی می‌سوزد، در حالی که رنگ پوست افراد با رنگ زمینه گرم برنزه خواهد شد. چنانچه رنگ پوست شما نه صورتی و نه برنزه شد، رنگ زمینه پوست شما خنثی است. افراد دارای این رنگ زمینه راحت‌تر می‌توانند رنگ کرم پودر مناسب پوست‌شان را تهیه کنند. 
یکی دیگر از تست هایی که به شما در تعیین رنگ زمینه پوستتان کمک می‌کند، رنگ سیاهرگ‌های روی مچ دست است. افراد با رنگ زمینه سرد دارای رگ‌هایی به رنگ آبی یا بنفش، رنگ زمینه گرم دارای رگ‌های سبز رنگ و افراد با رنگ زمینه پوست خنثی دارای رگ‌های به رنگ سبز-آبی هستند. در افراد دارای رنگ زمینه پوست خنثی، تشخیص رنگ رگ دشوار است.

رنگ فونداسیون مناسب پوست شما

انتخاب‌های خود را محدود کنید: 

حال که نوع پوست و ته رنگ پوست خود را شناختید انتخاب‌های شما برای فونداسیونمحدود و ساده‌تر خواهد شد:

برای پوست با ته‌ رنگ سردفونداسیون‌هایی با رنگ پایه قرمز یا آبی مثل رز یا پورسلین انتخاب کنید.
برای پوست با ته رنگ گرم فونداسیون‌هایی با رنگ پایه زرد مثل کاراملی، طلایی، بژ ، برنزه و فندقی انتخاب کنید.
برای پوست‌های خنثی از رنگ‌هایی مثل عاجی، نخودی و بی‌رنگ استفاده کنید.

از فروشگاه معتبر خرید کنید:

داروخانه‌هایی که لوازم آرایشی هم به فروش می‌رسانند محل مناسبی برای خریدفونداسیونهستند چون کارشناس فروش می‌تواند شما را در انتخاب رنگ و نوع فونداسیون راهنمایی کند و مطمئن خواهید بود که محصولی که خریده‌اید معتبر و اصل است. از فروشگاه‌هایی خرید کنید که نمونه برای تست دارند و جنس فروخته شده را پس می‌گیرند.

چند رنگ را امتحان کنید:

پس از محدود کردن انتخاب‌ها همه رنگ‌ها و انواعی را که برای پوست شما مناسب است بردارید و امتحان کنید. رنگ‌های مختلف را روی صورت و کناره آواره خود تست کنید، پس از زدنفونداسیونکمی صبر کنید تا کمالا خشک شود و رنگ اصلی خود را نشان دهد سپس آن را مشاهده کنید. اگر فروشگاه مورد نظر تستر ندارد می‌توانید بطری فونداسیون را کنار صورت خود بگیرید و در آینه خود را ببینید، به نورپردازی فروشگاه اعتماد نکنید و صورت خود را زیر نور طبیعی مشاهده کنید.

بهترین را انتخاب کنید:

بهترین فونداسیون برای پوست شما فونداسیونی است که روی رنگ طبیعی پوست کاملا محو شده و دیده نشود. فراموش نکنید کهفونداسیونقرار نیست روی پوست شما دیده شود بلکه قرار است سطح آن را صاف و یکنواخت نشان دهد و عیوب پوست را بپوشاند و ظاهر پوست شما را طبیعی و یکدست جلوه دهد. برای اطمینان دو یا چندرنگ فونداسیونخریداری کنید و آن را در منزل امتحان کنید به خصوص اگر فروشگاه مورد نظر تستر نداشته باشد.

بهترین رنگ کرم پودر برای پوست‌های روشن (Fair)

آیا رنگ پوست شما سفید و روشن است؟ در این حالت، صورتی کمرنگ، گندمی و بژ بهترین رنگ کرم پودر برای شما هستند. از رنگ‌هایی با زمینه قرمز و نارنجی پرهیز کنید، باعث کمرنگ و بی حالی شدن پوست شما خواهند شد. 

بهترین رنگ کرم پودر برای پوست‌های متوسط (Medium)

چنانچه رنگ پوست شما کمی از سفید و روشن، تیره‌تر است، اما در گروه افراد دارای پوست تیره قرار نمی‌گیرید، شما از رنگ پوست متوسط برخوردار هستید. با توجه به راهنمایی‌های که در ابتدای این مقاله ارائه شد رنگ زمینه پوست خود را تعیین کنید. بهترین رنگ کرم پودر برای افراد با رنگ پوست متوسط دارای زمینه پوست سرد، صورتی و برای افراد با رنگ پوست متوسط دارای زمینه پوست گرم، بژ است. 

مناسبترین رنگ کرم پودر برای پوست‌های برنزه 

اگر پوست شما کمی رنگ قرمز آفتابی دارد، لازم نیست خجالت بکشید و صورت خود را با آرایش‌هایی به رنگ روشن پوشش دهید که حالت مصنوعی بگیرد. در عوض اجازه دهید تا این رنگ قرمز روی صورت شما مشاهده شود. برای افرادی که دارای پوست برنزه با زمینه قرمز هستند، رنگ کرم پودر برنزه می‌تواند صورت آن‌ها را یکدست و جذاب‌تر کند. رنگ‌های نارنجی اغلب باعث زیباتر شدن رنگ پوست خواهند شد و اگر شما همراه با آن یک رژ لب روشن و براق انتخاب کنید، از زیبایی چشمگیری برخوردار خواهید شد. فقط فراموش نکنید که از رنگ‌های نارنجی تند نباید استفاده کنید، تأثیر برعکس دارد. 

بهترین رنگ کرم پودر برای پوست‌های بسیار تیره

برای خانم‌هایی که رنگ پوست تیره دارند، انتخاب رنگ کرم پودر دشوارتر است. حقیقت این است که حتی در دنیای امروز هم گزینه‌های کمتری برای این بازار وجود دارد. زنان با رنگ پوست تیره‌تر اغلب از رنگ یکدست و یکنواخت روی صورت خود برخوردار نیستند، به طوری که در مرکز صورت رنگ پوست روشن‌تر و در زیر چانه و اطراف خط رویش مو، رنگ پوست تیره‌تر است. با استفاده از دو رنگ متفاوت در آرایش خود می‌توانید بر این چالش غلبه کنید. یک رنگ کرم پودر مطابق رنگ زمینه پوست و دیگری کمی تیره‌تر از آن باید باشد.
البته این موارد تنها یک پیشنهاد است و شما می‌توانید به قضاوت خودتان رنگ مناسب با صورت خود را انتخاب کنید. اگر رنگ مناسب صورت خود را انتخاب کنید با یک آرایش مناسب مطمئن باشید شبیه ستاره‌های سینما خواهید درخشید. 
با توجه به موارد ذکر شده در صورتی که باز هم در مورد رنگ کرم پودر تردید دارید، از محصولات مات (Matte) استفاده کنید. این محصولات با رنگ زمینه طوسی برای اکثر رنگهای پوست مناسب هستند. این محصولات به صورت، حالت طبیعی می‌دهند. 
همچنین از ترکیب کردن چند رنگ کرم پودر واهمه نداشته باشید. ترکیب دو رنگ کرم پودر گاهی می‌تواند نتیجه بهتری روی صورت داشته باشد، زیرا رنگ پوست ممکن است در نواحی مختلف صورت متفاوت باشد، با این کار می‌توانید این تفاوت را پوشش دهید. به علاوه حتی اگر در خرید خود اشتباه کرده باشید، با ترکیب دو رنگ می‌توانید رنگ مطلوبی را به دست آورید. 

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *