قبلی
بعدی

رنگ ابرو متناسب با رنگ مو چیست

اصولا برای زیباتر به نظر رسیدن صورت باید هماهنگی بین رنگ ابرو و موها باشد، که اگر این موارد به درستی رعایت شود زیبایی چهره شما دو چندان میشود.همیشه ثابت بودن رنگ ابرو گزینه خوبی نیست، سعی کنید هر چند وقت یکبار رنگ ابرو را هماهنگ با تغییر رنگ موهایتان عوض کنید.

با روش های زیادی می توتن رنگ ابرو را تغییر داد . با مداد ابرو و سایه های پودری می توان به طور موقت ابروها را رنگ کرد، اما هنگامی که موهایتان را به رنگ روشن تر رنگ می کنید، برای طبیعی نشان دادن رنگ ابروها و جلوگیری از تصنعی بودن آنها ، می توان آنها را رنگ کرد. رنگ کردن ابروها و روشن تر کردن آنها یکی از هنرهای آرایشگران حرفه ای است و به دلیل اینکه باید دقت لازم را برای این کار داشته باشند و از تماس رنگ با چشمها و پوست حساس اطراف چشم جلوگیری شود کاری سخت است و نیاز به تجربه دارد. در غیر اینصورت ممکن است به بینایی انسان صدمه وارد کند و یا برای جبران صدمه به ابروها و پوست هفته ها زمان نیاز است.

رنگ ابرو ارتباط مستقیمی با رنگ پوست و رنگ چشم های شما نیز دارد. اگر پوستتان تناژ صورتی دارد، اگر دقیقا رنگ ابرو را با موهایتان ست کنید، خروجی پرتقالی رنگ می دهد. بهتر است به دنبال رنگی با تناژ دودی (مثلا بلوند دودی) باشید. (البته این رنگ مو، رنگ موی قرمز طبیعی است که با رنگ های فانتزی که از قرمز توقع دارید کاملا متفاوت است!)

اغلب افرادی که موهای مشکی دارند، فکر می کنند که رنگ مناسب ابرو نیز مشکی است، در صورتی که استفاده از رنگ مشکی باعث مصنوعی جلوه دادن ابروهایشان می شود. به جای آن از یک رنگ قهوه ای متوسط با تناژ سرد استفاده کنید.

اگر موهای بلوندی دارید و نمی خواهید شبیه به موش به نظر برسید و از طرفی پوست و چشمان روشنی نیز دارید، رنگ ابرو را با رنگ پایه موهایتان ست کنید، با این کار هم صورتتان باز خواهد شد و هم چشمانتان درشت تر می شوند. اگر رنگی روشن تر از رنگ پایه موها استفاده کنید، هم صورت خسته و هم بی رنگی خواهید داشت.

برای افرادی که موهای قهوه ای دارند، قانون اصلی رعایت رنگ ابرویی است که با رنگ مو یک یا دو پرده تفاوت داشته باشد. اگر موهای قهوه ای روشن و چشمان روشن دارید، از یک مداد ابروی تیره و اگر رنگ چشمان شما قهوه ای تیره است بهتر است مدادی را انتخاب کنید که اندکی روشن تر باشد. مراقب باشید که اگر موهایتان هایلایت دارد، رنگ مداد باید بیشتر با رنگ هایلایت ست باشد تا ریشه مو.

خانم هایی که موهای آنها پایه رنگ های قرمز دارد باید از رنگ های گرم قهوه ای برای هماهنگی موها و ابروها استفاده کنند.به طور کلی سعی کنید ابروهایتان را در چهار پایه رنگی نسبت به موها حفظ کنید:یا دو درجه روشن تر یا دو درجه تیره تر

افراد دارای موهای خرمایی و یا تیره مایل به مشکی ، باید به به دنبال رنگ های مشکی و تیره باشند. اگر موهایتان قهوه ای متوسط و یا خرمایی  هستند می توانید ابروهایتان را به همان رنگ خرمایی و یا یک درجه تیره تر در آورید. اگر ابروهایتان کم پشت هستند استفاده از مداد ابرو می تواند تجربه جالبی باشد. افرادی که موهای آنها قهوه ای روشن است نباید از قهوه ای تیره برای ابروها استفاده کنند در حالیکه خانم های با موهای بلوند می توانند از بین رنگ های بلوند تا رنگ های قهوه ای روشن به دلخواه انتخاب کنند.موهای روشن و ابروهای تیره انتخاب عاقلانه ای نیست.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *