قبلی
بعدی

نحوه شیک پوشی به سبک زنان فرانسوی

شیک‌پوشی به سبک فرانسوی همیشه هواداران زیادی داشته است. زنان فرانسوی از جمله شیک‌پوش‌ترین زنان در جهان هستند که سبک متفاوتی برای لباس پوشیدن دارند و این سبک از فرهنگ خاص فرانسوی سرچشمه می‌گیرد. فرانسوی‌ها در استایل و طراحی لباس همیشه حرف اول را در جهان زده‌اند و از گذشته تاکنون برترین طراح‌های لباس و استایلیست‌های جهان فرانسوی بوده‌اند. قطعا این اتفاق تصادفی نیست و در این میان علتی وجود دارد که باعث می‌شود فرانسوی‌ها حرف اول را در فشن جهان بزنند

بخشی از سبک استایل دختر فرانسوی در محیط بیرون ، این است که هیاهو و زیاده روی در آن وجود ندارد بدین معنی که از پوشاک بسیار چشمگیر و خاص استفاده نمی شود.

بسیاری از زنان فرانسوی چندین نوع از پوشاک مورد علاقه شان را خریده و آن را مکرر استفاده می کنند. لازم نیست هر روز یک شکل لباس بپوشید ولی می توانید تیپ دلخواه خود را ارتقاء داده و احساس خود واقعی تان را داشته تا بازتابی از اعتماد به نفس تان باشد، چیزی که دلیل اصلی شیک بودن حتی بدون تلاش است.

استایل را ساده نگه دارید

زنان فرانسوی اجازه می دهند استایل شان بیانگر داستان باشد. یک اکسسوار که نشان دهندهشخصیت شما باشد را انتخاب کنید. انگشتر مادربزرگ تان ، یک آویز با عکس هایی ازعزیرانتان داخل آن، یک روسری ساتن طرح قدیمی که آن را در یک حراج وسایل قدیمی پیداکرده اید و یا اکسسواری که از یک سفر خارجی برای خود خریده اید می تواند بیشتر از کوهی از اکسسوارهای گرانقیمت برای شما عمل کند.

تا زدن و تو گذاشتن لباس

لازم نیست لباس های شما چیزی پیچیده باشد تا با استایل به نظر برسند. برخی از لباس ها مانند شلوار جین و یا آستین برخی لباس ها را با تا زدن می توانید کاملا تغییرشکل دهید (و شاید گاهی حتی از اینکه چقدر می توانند متفاوت جلوه کنند، متعجب شوید) ، با یقه ژاکت، کت یا پیراهن بازی کرده ، آن را باز کرده و یا به شکل های متفاوت استایل دهید.

اجازه دهید خود لباس ها برای شما تغییر ایجاد کنند، این کار هم جالب تر (و هم به مقرون بهصرفه تر) از پوشیدن یک لباس پرزرق و برق است.

اگر تاکنون بلوز و یا ژاکت خود را روی لباس می گذاشتید، می توانید آن را تو بگذارید و یا اگرکمر مانتو خود را از جلو می بندید، این بار آن را از پشت گره بزنید. این موارد جزئیات کوچکیهستند که گرچه هزینه ندارند ولی می تواند روی ظاهر استایل شما نقش بازی کنند.

 روی کمر خود تاکید می‌کنند

منظور از این تاکید پوشیدن لباس‌هایی نیست که کمر چین خورده و تنگی داشته باشند. در فرهنگ فرانسوی هرگونه زیاده‌روی و تلاش بیش از حد مذموم است و شما حق ندارید غیرعادی و غیرطبیعی به نظر برسید بلکه باید روی زنانگی اندام خود تاکید کنید که این امر با بستن شل یک کمربند روی یک مانتوی گشاد امکان‌پذیر است. این کمربند کمک می‌کند تا کمر شما باریک و اندام شما ظریف و زنانه به نظر برسد بدون آن که تلاش زیادی کرده باشید یا ناراحت و دغدغه‌مند به نظر برسید. مانند تصویر بالا که آریا دی باری بلاگر معروف فرانسوی با بستن یک کمربند با رنگ متضاد با لباس‌های خود به شکل موفقی این کار راانجام داده است و کمر خود را باریکتر نشان داده است.

لباس‌های شیک و باارزش تهیه می‌کنند

پوشیدن لباس‌های بی‌کیفیت و ارزان میان خانم‌های فرانسوی به هیچ عنوان مرسوم نیست و شما هرگز یک خانم فرانسوی را نمی‌بینید که پالتو، بلوز، شلوار، کت یا هر لباس دیگری را از جنس ارزان و نامرغوب پوشیده باشد. آن‌ها ترجیح می‌دهند پول خود را پس انداز کنند و لباس‌های گران و باکیفیت تهیه کنند. این کار مزیت‌های زیادی برای آن‌ها دارد، اول این که لباس‌های گران شیک‌تر و زیباتر هستند و خوش‌تیپ بودن با آن‌ها ساده‌تر است. دوم این که این لباس‌ها دوام بیشتری دارند و مدت طولانی‌تری می‌توانید از ان استفاده کنید و سوم این که داشتن لباس با تعداد کمتر و کیفیت بهتر هزینه کمتری روی دستتان می‌گذارد.

اگر اکسسوری‌های زیادی دارند لباس‌های ساده می‌پوشند

تعادل در استایل فرانسوی حرف اول را می‌زند و زنان فرانسوی هرگز دچار افراط و تفریط نمی‌شوند یعنی هرگز بیش از حد ساده یا بیش از حد شلوغ لباس نمی‌پوشند. این قانون در مورد استفاده از اکسسوری‌ها هم صادق است و به صورت یک اصل کلی بیان می‌شود: ” اگر می‌خواهید از چندین نوع اکسسوری مثل کیف، کفش، جواهرات، کلاه و … همزمان استفاده کنید باید لباس‌های اصلی خود را در ساده‌ترین شکل ممکن انتخاب کنید.” این قانون را می‌توان در همه جنبه‌های فشن اعمال کرد و خانم‌های ایرانی هم می‌توانند برای داشتن تیپی متعادل‌تر این اصل  را مد نظر خود داشته باشند.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *