قبلی
بعدی

برای علاقمندان به کسب بهترین دوره آموزشی تکنسین  دندان در اصفهان لازم است توضیحاتی در مورد اهمیت این کسب و کار ارائه شود تا عزیزانی که به کار دستیار دندان پزشکی در اصفهان علاقمند می باشند با شناخت بهتری ورود به این حرفه جالب نمایند.دندانپزشکان برای تسریع کارهایشان در حوزه دندان پزشکی و تجهیزات دندان پزشکی نیاز به افرادی دارند که مهارت های لازم را داشته باشند و در این امور به دندان پزشک کمک کنند. 

تکنسین دندانپزشک یا دستیار دندانپزشک (dental assistant ) عضو بسیار مهمی در تیم دندانپزشکی محسوب می شود. و در فرایندهای درمانی و افزایش کیفیت درمان به دندانپزشک کمک می کنند. 

تکنسین دندانپزشک علاوه بر انجام کارهای اداری مطب مانند ثبت نوبت بیماران، تهیه پرونده بیمار و … وظیفه استریل کردن وسایل ، ابزارآلات و تجهیرات دندان پزشکی، آماده کردن یونیت دندان پزشکی برای شروع مراحل درمان دندانپزشکی بیمار، آماده کردن بیمار از نظر روحی و جسمی و… را بر عهده دارند.

کارآموزان دوره تکنسین دندانپزشک در اصفهان پس از طی دوره های تئوری و پری کلینیک و کسب مهارت های پایه می توانند وارد بازار کار شوند.

دستیار دندانپزشک در اصفهان نقش مهمی را هم در کمک به پزشک و‌ هم بیمار ایفا می کند و وظایف دستیار دندانپزشک بر اساس محل کار او تعیین می شود. دستیار دندانپزشک می تواند در مطب یا کلینیک دندانپزشکی زیر نظر دندانپزشک به صورت پاره وقت و یا تمام وقت فعالیت کند. آینده ی شغلی این رشته بسیار درخشان می باشد و از آنجا که هر انسانی حداقل یکبار در زندگی خود به دندانپزشکی مراجعه می کند می توان گفت این رشته بسیار کاربردی است. هر فردی می تواند این رشته را بگذراند و‌سپس مشغول به کار شود

دستیار دندانپزشک به دلیل ثبات شغلی، ورود سریع به بازار کار و ماهیت پزشکی و کمک‌کننده‌ اش جزو شغل‌های محبوب محسوب می شوند. مزایای شغل دستیار دندانپزشک بسیار زیاد است یک تکنسین دندان پزشک دارای شغل انعطاف پذیری می باشد زیرا یک تکنسین دندانپزشک می تواند با توجه به شرایط زندگی خود، ساعت کاری خود را به صورت شیفتی، نیمه وقت و تمام وقت انتخاب کند. و همچنین دارای تنوع کاری است و این به دلیل بازار کار پررونق دستیاری و تنوع کاری این شغل بالا می باشد. شرایط عالی کاری هم یکی از دلایل محبوبیت شغل تکنسین دندانپزشک، است که دارای ساعت کاری منعطف، درآمد بالا، پرستیژ کاری بالا و …. می باشد. 

و همچنین طبق آمار کشوری، حضور یک الی چند تکنسین دندانپزشک در یک مطب و یا کلینیک دندانپزشکی، نیاز می باشد. و این آمار، بازار کار شغل دستیار دندانپزشک را رونق بخشیده و موقعیت های شغلی متعددی ایجاد کرده است. از موقعیت های شغلی تکنسین دندانپزشک می توان به کار در بیمارستان ها، مطب ها، کلینیک های تخصصی، تکنسین بهداشت دهان و دندان، کار های حرفه ای و تخصصی از جمله ارتودنسی، دندانپزشکی کودکان و سالمندان، جراحی فک و دهان و …. استفاده نمود. پس اگر علاقه مند به داشتن یک شغل با پرستیژ و دائمی با مزایای عالی هستید با گذراندن دوره های تکنسین دندانپزشکی آینده شغلی خود را تضمین کنید.

با توجه به مطالب گفته شده مشخص است که برای عزیزان اصفهانی که به دنبال یک کار خوب و جذاب می باشند تکنسین دندان پزشکی در اصفهان و دستیار دندانپزشک در اصفهان می تواند گزینه مطلوب و دلخواهی باشد. برای همین اگر در موبایل خود برای شهر اصفهان به دنبال این کار می گردید بهتر است در ابتدا با گوشی بهترین دوره های آموزشی تکنسین دندان در اصفهان را جستجو کنید و با عباراتی مانند بهترین دوره تکنسین دندانپزشکی در اصفهان با مدرک معتبر و یا دوره دستیاری دندان پزشکی  در اصفهان با مدرک معتبر و عبارتهای دیگر را جستجو نمائید. تا بهترین دوره های آموزشی دستیاری دندان را پیدا کنید و وارد بازار این نوع کارهای جذاب شوید.

دوره تکنسین دندانپزشک در اصفهان

نمونه مسئولیت های و وظایف یک دستیار دندانپزشک در اصفهان:

مسئولیت های یک دستیار قبل از ورود بیماران 

آماده سازی کلیه وسایل و تجهیزات

کنترل موجودی مواد و تجهیزات در انبار و سفارش آن ها در صورت لزوم

آماده سازی پرونده بیماران

مراقبت از تجهیزات دندانپزشکی

بررسی سوابق درمانی بیمار

برنامه ریزی قرار ملاقات ها

تنظیم وقت بیماران

استرلیزه و ضد عفونی کردن وسایل و تجهیزات دندانپزشکی

نظافت مطب و تمیز کردن تجهیزات موجود در آن

کار تکنسین دندانپزشک هنگام پذیرش بیمار

آماده سازی یونیت برای بیمار

آماده سازی بیمار برای عملیات درمان

تشکیل پرونده (کار تکنسین دندانپزشک چیست؟)

احوالپرسی از بیماران و پاسخگویی به تلفن

محاسبه و دریافت هزینه های درمانی

تنظیم وقت پس از خاتمه درمان

محرمانه نگه داشتن اطلاعات بیمار

بررسی علائم حیاتی بیماران و ثبت آن ها

کمک در معاینات شفاهی بیمار

آموزش دادن به بیمار

مسئولیت های دستیار دندانپزشک در اصفهان هنگام قرارگیری کنار بیمار 

قرار دادن وسایل دندانپزشکی متناسب با نیاز دندانپزشک برای درمان بیمار

کنترل عفونت 

مخلوط کردن مواد دندانپزشکی و دادن آن ها به دندانپزشک

انجام بی حسی موضعی 

عکس برداری به وسلیه اشعه ایکس (این عمل باید زیر نظر دندانپزشک انجام شود)

گفتن توصیه های لازم پس از انجام درمان

قرار دادن ساکشن در دهان بیمار برای خشک کردن محیط دهان و سایر تجهیزات

انجام وظایفی از جمله تاج گذاری سطح دندان ها، قرار دادن مواد ترمیم، قرار دادن سیم جمع کننده، استفاده از سیلانت دندان و فلوراید، ساخت تاج های موقت، قرار دادن نگهدارنده ماتریس، روش های سفید کردن دندان و ….. زیر نظر دکتر دندانپزشک

دیگر وظایف یک تکنسین دندانپزشک در اصفهان

مهارت های ارتباط با تلفن

نوشتن نامه ها

تبلیغات برای مطب

انبارداری

و ….

مهارت های لازم برای دستیاری دندانپزشک در اصفهان

مهارت کلامی بالا

مهارت شنیداری 

اهمیت به بهداشت فردی

مهارت کار با کامپیوتر (کار تکنسین دندانپزشک چیست؟)

مهارت کنترل هزینه ها

مهارت حسابرسی

مهارت مدیریتی

مهارت روابط عمومی بالا

مهارت کار تیمی و گروهی

مهارت کار با ابزار و تجهیزات دندانپزشکی

مهارت همدلی و همدردی

مهارت سازماندهی

و ….

زمینه هایی که  تکنسین دندانپزشک در اصفهان می تواند فعالیت کند

مطمئناً بیمارستان ها، کلینیک ها تخصصی دندانپزشکی و مطب ها جزء اصلی ترین مشاغل دستیاری دندانپزشک می باشد. اما علاوه بر این موارد، یک دستیار دندانپزشک می تواند در زمینه های دیگری نیز فعالیت داشته باشد. از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

در صورت کسب مهارت های تخصصی در زمینه تکنسین دندانپزشک، یک دستیار می تواند در زمینه جراحی فک و دهان، ارتودنسی، دندانپزشکی کودکان، سالمندان و …. فعالیت داشته باشد.

یک تکنسین می تواند در کادر بیمه دندانپزشکی حضور داشته باشد.

یک تکنسین دندانپزشک می تواند در رشته دهان و دندان نیز ادامه تحصیل دهد و به عنوان تکنسین و یا کارشناس سلامت دهان و دندان مشغول به کار شود.

یک دستیار دندانپزشک می تواند از مهارت ها و توانایی هایش برای بازاریابی و فروش محصولات دندانپزشکی استفاده کند.

همچنین یک دستیار دندانپزشک می تواند از دانش خود برای آموزش کارآموزان استفاده کرده و در زمینه تدریس نیز فعالیت داشته باشد.

و ….

آموزش دوره های دستیار دندانپزشک در اصفهان 

تکنسین دندانپزشکی یا دستیار دندانپزشک یکی از اعضای ضروری تیم دندانپزشکی به حساب می آید که در طراحی، ساخت، تعمیر و تنظیم انواع لوازم دندانپزشکی مهارت بالایی دارد. دستیاران دندانپزشک متخصصانی هستند که  پس از شرکت در دوره آموزش دستیار دندانپزشک زیر نظر یک دندانپزشک متخصص مشغول به کار می شوند.

دستیار دندانپزشک در اصفهان پس از گذراندن دوره آموزش دستیار دندانپزشک می تواند در یکی از حوزه های زیر فعالیت کند:

ترمیم دندان های طبیعی

جایگزینی دندان

جایگزینی ساختارهای نرم و سخت دهان

ارتودنسی دندان

تراز کردن موقعیت فک

دوره های تکنسین دندانپزشکی در اصفهان ( دستیار دندانپزشک اصفهان )

آشنایی علمی و حرفه ای افرادی که صرفا بصورت تجربی بعنوان دستیار دندانپزشک مشغول بکار می باشند در جهت بهبود کارایی, ارتقاء دانش و رعایت نکات بهداشتی در ارتباط با این حرفه است و دوره های تکنسین دندانپزشک به صورت تئوری و عملی و کارآموزی بیمارستانی است و پس از پایان دوره تکنسین دندان قادر به کار در مراکز دندانپزشکی خواهند بود در این دوره دانش اموختگان تکنسین دندان با مباحث مختلف دندانپزشکی و مواد دندانی و تجهیزات پزشکی و … آشنا خواهند شد . در بخش عملی، در دوره های تکنسین دندانپزشکی از صفر تا صد کار با دستگاه های دندانپزشکی آموزش داده خواهد شد و با تجهیزاتی که در اختیار شما قرار می دهند، می توانید صفر تا صد کار با دستگاه ها را یاد بگیرید. و برای اولین بارگواهی پایان دوره رسمی دائمی، و قابل ترجمه در پایان دوره تکنسین دندان اعطاء می شود .

با توجه به نیاز روزافزون در حوضه دندانپزشکی و وجود متقاضیان فراوان، رشته  تکنسین دندانپزشک یکی از بهترین رشته هایی است که می تواند برایتان یک کسب و کار با درآمد عالی باشد. تکنسین دندانپزشک از فعالیتهایی است که بسیار جذاب و البته پر درآمد است. از اینرو علافمندان به تکنسین دندانپزشک با جستجوی عباراتی مانند بهترین مرکز آموزش تکنسین دندانپزشک، و بهترین دوره های تکنسین دندانپزشک ، بهترین دوره آموزشی تکنسین دندانپزشک و عبارات مشابه دنبال بهترین دوره تکنسین دندانپزشک در اصفهان و دیگر شهرستانها می باشند. شما با گذراندن دوره تکنسین دندانپزشک میتوانید در این زمینه تبحر لازم را کسب کنید. شرکت کنندگان پس از پایان دوره تکنسین دندانپزشک میتوانند بطور مختلف کسب درامد بسیار خوبی داشته باشد. بعنوان مثال مشغول به کار در  مطبها و کیلینیکهای دندان پزشکی کار کنند.در شهر بزرگی مثل اصفهان بدیهی است با داشتن مدرک دستیار دندان پزشک در اصفهان که دارای مطب های دندان پزشکی و کلینیک های دندان پزشکی بسیار زیادی است حتما شغل مناسب خود را خواهید داشت .

جهت شرکت در دوره تکنسین دندان در اصفهان با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

دوره آموزشی تکنسین دندانپزشکی شامل سه بخش:

عمومی

پیشرفته: عملی و کاربردی

تخصصی: شامل تمام تخصص های دندان پزشکی به صورت تئوری و عملی

مباحث دوره تکنسین دندانپزشکی

مقدمه ای بر دوره دستیار دندانپزشکی

بخش های مختلف کلینیک و مطب های دندانپزشکی

علائم حیاتی

آناتومی دهان و بدن

مروری بر میکروبیولوژِی

کنترل عفونت و روش های استریلیزاسیون

کنترل درد و اضطراب

رادیولوژی

دندانپزشکی پیشگیری

درمان های دندانپزشکی

ترمیمی – زیبایی

پروتز و مواد قالبگیری

پریو

ایمپلنت

جراحی فک و صورت

اطفال

ارتودنسی

ترمیم

اندو ( درمان ریشه )

مواد قالبگیری و انواع روکش

کشیدن دندان

جرمگیری و برساژ

مدارک و شرایط لازم برای ثبت نام در دوره دستیار دندانپزشک

داشتن حداقل مدرک دیپلم (در هر رشته ای)

کپی شناسنامه

کپی کارت ملی

اصل فیش واریزی

بعد از گذراندن این دوره دو ماهه و کسب حد نصاب نمره در امتحان پایانی، مدرک به افراد داده می شود و با استناد به این مدرک و در صورت داشتن مهارت کافی، فرد آموزش دیده می تواند در مطب های دندان پزشکی به عنوان دستیار دندان پزشک، مشغول به کار شود.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام دوره های آموزشی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *