قبلی
بعدی

بهترین متخصص توانبخشی اصفهان|متخصص طب فیزیکی در اصفهان

پارگی یا بیرون‌زدگی دیسک گردن یکی از دلایل اصلی احساس درد در ناحیه گردن و دست‌ها است. دیسک‌ها در حقیقت صفحه‌های جذب کننده ضربه بین مهره‌ها بوده و مهره‌ها از یک مجموعه استخوان‌های کوچک که در کنار هم ستون فقرات را ایجاد می‌کنند، تشکیل شده‌اند. بخشی از ستون فقرات در ناحیه گردن امتداد یافته است. در این بخش، دیسک‌ها و مفاصل امکان حرکت آزادانه گردن و ایجاد ثبات برای سر را بر روی بدن فراهم می‌کنند. علاوه بر این دیسک‌ها نقش بالش را برای محافظت از مهره‌های ستون فقرات بر عهده دارند. متخصصین ما در کلینیک تخصصی طب فیزیکی و توان‌بخشی شفا اصفهان برای تشخیص موارد پارگی و بیرون‌زدگی دیسک گردن (فتق دیسک) به علائم مختلف بیمار در ناحیه گردن، شانه، بازو، دست، و انگشتان توجه می‌کنند. متخصصین طب فیزیکی ما دارای تجربه لازم در تشخیص دیسک گردن هستند.

دیسک کمر زمانی ایجاد می‌شود که دیواره خارجی دیسک بین مهره‌ای (آنولوس) دچار آسیب‌دیدگی شده و ماده نرم داخل دیسک (نوکلئوس پولپوزوس) از محل خود خارج بشود.در برخی از موارد اولین نشانه بیرون‌زدگی دیسک، فلج در ناحیه پایین کمر می‌باشد. 
دیسک کمر بسیار شایع می‌باشد و به دلایل مختلفی از جمله سالخوردگی و یا تصادفات ایجاد می‌شود. در این موارد به ندرت از جراحی استفاده می‌شود و معمولاً دیسک کمر به کمک فیزیوتراپی و درمان های غیر جراحی دیسک کمر انجام می شود . و علاوه بر کاهش درد و بهبود دیسک کمر، بر وضعیت کلی سلامتی نیز تأثیر مثبتی دارد. برای درمان غیر جراحی دیسک کمر در اصفهان با مراجعه به کلینیک تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی شفا تمام خدمات لازم را دریافت نمایید.

رشد استخوانی در سطح زیری (کف یا سطح تحتانی) استخوان کالکانئوس خار پاشنه نامیده می‌شود.۵۵ درصد از افراد بین سنین ۶۲ تا ۹۴ سال حداقل یکبار دچار عارضه خارپاشنه می‌شوند. چنانچه شما ساکن اصفهان هستید و از درد خار پاشنه رنج می برید درمان خار پاشنه پا در کلینیک تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی شفا با درمان‌های اصلاحی انجام می شود.

درد شانه یکی از رایج‌ترین شرایط اسکلتی عضلانی است که امروزه افراد با آن مواجه می‌شوند. ۶۷% افراد امکان دارد حداقل در بخشی از زندگی خود با این مشکل مواجه شوند. وقتی که شانه دچار آسیب‌دیدگی می‌شود، واین مشکل درمان نشود و به حال خود رها شود، می‌تواند در ادامه درد، ناتوانی، کاهش کیفیت زندگی، مشکلات کاری و ناراحتی برای فرد به همراه داشته باشد.به همین دلیل لازم است در صورت داشتن درد شانه بلافاصله به متخصص طب فیزیک مراجعه نمایید تا پزشک وضعیت شانه شما را بررسی کرده و اصلاحات لازم را  انجام دهد . کلینیک توانبخشی شفا اصفهان با داشتن بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان در زمینه درمان درد شانه ، شانه یخ زده و تمام مشکلات مرتبط با درد شانه شما را یاری می دهد.

درد و گزگز دست بیحسی یا احساس گزگز در دست‌ها آزاردهنده است با این که بیحسی مقطعی، عادی است اما ممکن است علامت وجود یک علت زمینه‌ای باشد. سندرم تونل کارپال شایع‌ترین علت بیحسی مستمر در دستان است در صورت مشاهده علائمی نظیر بیحسی و گزگز دست باید به پزشک مراجعه کنید. پزشک، نحست ابتلا به بیماریهای خطرناک که نیاز به اقدامات درمانی فوری دارند بررسی می‌کند و  اگر شما به یک عارضه عادی نظیر سندرم تونل کارپال، تنیس البو یا آسیب‌دیدگی‌های دیگر ناشی از کشیدگی مکرر عضلات مبتلا شده باشید باید توسط پزشک مورد معاینه قرار می گیرید و اقدامات درمانی مقتضی را برای آسیب‌دیدگی خود به کار گیرید.. متخصصین طب فیزیکی و توانبخشی کلینیک توانبخشی شفا از با استفاده از مدالیته‌های درمانی که برای شما استفاده می‌کنند و شما دوره بهبودی خود را سریعتر و آسوده‌تر طی می‌کنید. 

 آرتروز یک بیماری شایع است که ممکن است در هر یک از مفاصل بدن ایجاد شود.هر چه قدر درمان آرتروز را زودتر شروع کنید احتمال آن که بتوانید تاثیر مخرب آن را بر زندگی خود را کاهش دهید بیشتر است.کلینیک تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی شفا در اصفهان خدمات درمانی وسیعی را به بیماران مبتلابه آرتروز گردن و آرتروز زانو ،زانوی پرانتزی ،زانوی ضربدری ، نرمی غضروف کشکک، ارائه می‌دهد.

در صورتی که شما از علائم پارگی تاندون مچ پا و یا پیچیدن مچ پا رنج می‌برید، باید سریعا به دنبال روش‌هایی برای درمان این مشکل  باشید. مشاوره با یک متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در انتخاب بهترین شیوه‌ی درمانی و جلسات درمانی بعدی بسیار تأثیرگذار خواهد بود.  در صورت داشتن مشکل کشیدگی تاندون یا پیچیدن مچ پادر اصفهان به کلینیک توانبخشی شفا مراجعه نمایید.

دکتر محبوبه مشایخی اصل متخصص طب فیزیکی و توانبخشی دارای برد تخصصی متخصص بیماریهای عظلانی اسکلتی ستون فقرات نوار عصب و عضله

اصفهان خیابام بزرگمهر ابتدای هشت بهشت غربی جنب بانک مسکن مجتمع فدک طبقه همکف کلینیک توانبخشی شفا

کلینیک توانبخشی شفا

درمان بیماریهای ستون فقرات 

درمان غیرجراحی دیسک کمر و گردن

درمان بیماریهای عضلانی اسکلتی 

درمان بیماری های مفصلی تزریقات مفصلی

تشخیص و درمان پوکی استخوان

نوار عصب و عضله

مجهز به لیزر پرتوان – شوک ویو – تکار

متخصص بیماریهای عظلانی اسکلتی ستون فقرات نوار عصب و عضله

طب فیزیکی توانبخشی چیست؟

 در این روش به تشخیص و درمان غیر جراحی اختلالات مربوط به فیزیک بدن پرداخته می‌شود مثل تشخیص علت و درمان درد شانه، گردن، کمر و زانوها، متخصصین این رشته علاوه بر استفاده از روش‌های متداول دارویی از درمان‌های غیر دارویی نظیر ورزش درمانی، ورزش در آب، جریان‌های الکتریکی، ماساژ و … در درمان بیماری‌ها استفاده می‌کنند.

توضیح آنکه کمردردها می‌تواند ناشی از دیسک‌های کمری، کمردردهای مکانیکال ناشی از افزایش قوس و آسیب دیسک‌های کمری و فشار بر روی ریشه‌های عصبی باشد و درصد کمی از کمردردهای حاد به جراحی نیازمند است و عمدتاً با روش‌های غیر جراحی می‌توان موارد را کنترل و مداوا نمود.

بسیاری از این کمردردها مکانیکال می‌باشد که مهمترین اقدام جهت درمان تغییر سبک زندگی و پرهیز از عوامل خطر و تقویت عضلات ضعیف شده و بهبود انعطاف پذیری عضلات مبتلا می‌باشد که بدون اقدامات درمانی احتمال عدم بهبودی و یا عود مجدد وجود دارد. همچنین استفاده از مانورهای دستی (مانیپولاسیون) درمان‌های گرمایی، سرمایی و الکتریکی در گروهی از این کمردردها کاربرد دارد.

طب الکترود یا گنوزیس

در این قسمت که شامل تستهای تشخیصی مثل نوار عصب و عضله است با بررسی عضلات و اعصاب مشکوک به تشخیص بیماری‌ها کمک می‌کند مثلاً بیماری‌های قطع اعصاب و شبکه‌های عصبی، گیر افتادگی‌های عصبی، بیماری‌های دیسک کمری و گردی مثلاً خواب رفتگی و مورمور شدن دست‌ها که در میانسالی و سنین پیری شایع می‌باشد. پزشک پس از اخذ شرح حال و معاینه کامل با انجام تست نوار عصب و عضله که حساس‌ترین و دقیق‌ترین روش تشخیص این بیماری است برنامه درمانی خود را شروع می‌کند.

یکی دیگر از محدوده‌های کاری رشته طب فیزیکی و توانبخشی بهبود و حفظ حداکثر عملکرد جسمی، روحی و اجتماعی فرد است در این قسمت افراد دچار ناتوانی‌های اکتسابی مانند سکته‌های مغزی و قلبی، بیماران ضایعه نخاعی و بیماران مبتلا به ناتوانی‌های مادرزادی (فلج مغزی) مورد ارزیابی قرار گرفته و تلاش در جهت بهبود عملکرد و کیفیت زندگی فرد صورت می‌گیرد بازتوانی ضایعات ناشی از آسیب‌های ورزشی و شغلی نیز در این قسمت انجام می‌شود.

متخصص طب فیزیکی و توان بخشی یا باز توانی

متخصصین این رشته در بخش سرپایی در مطب های شخصی، کلینیک های درد و یا مراکز جامع توانبخشی حضور دارند و به ارائه خدمت در موارد زیر می پردازند:

پیگیری روند توانبخشی موارد بستری که در بالا به آنها اشاره شد و نظارت بر ادامه درمان آنها توسط تیم توانبخشی

پیشگیری، تشخیص، درمان و توانبخشی بیماری های مربوط به استخوان، عصب و عضله

درمان بیماری های اسکلتی-عضلانی

تشخیص و درمان انواع کمردرد با روشهای فیزیکی

تشخیص و درمان بیرون زدگی دیسک کمر (سیاتیکا)

تشخیص و درمان بیرون زدگی دیسک گردن

انجام درمان های غیرجراحی در اختلالات ستون فقرات و دیسک

پیشگیری، تشخیص، درمان و توانبخشی پوکی استخوان

درمان آرتروز مفاصل

تشخیص و درمان آسیب های تاندونی

به کارگیری انواع روش های تزریقی تخصصی در بیماری های اسکلتی-عضلانی

درمان آرتروز زانو با تزریق پلاسمای غنی از پلاکت (PRP)، ژل هیالورونیک، پرولوتراپی، ازن و …

تشخیص و درمان انواع اختلالات شانه مثل پارگی ها و آسیب های تاندونی، شانه یخ زده

تشخیص و درمان گیرافتادگی های عصب در نقاط مختلف مثل مچ دست و آرنج

تشخیص علت و درمان گزگز، مورمور، سوزن سوزن شدن و خواب رفتگی دست ها و پاها

ورزش درمانی در آسیب های اسکلتی- عضلانی

درمان کمردرد و گردن درد با تجویز تمرینات تخصصی

تشخیص، درمان و توانبخشی انواع آسیب های ورزشی

به کارگیری انواع حرکات اصلاحی در درمان انحراف ستون فقرات (اسکولیوز، گودی کمر)، زانوها، افتادگی شانه ها

به کارگیری روش درمان دستی (مانیپولاسیون ستون فقرات یا منوآل تراپی) مشابه آنچه در کایروپراکتیک و استئوپاتی انجام می شود

تزریق بوتولینیوم توکسین (بوتاکس) در درمان اسپاسم و اسپاستیسیتی عضلات در بیماری هایی مثل MS، سکته مغزی، آسیب نخاعی

تشخیص و درمان آسیب های اسکلتی- عضلانی مرتبط با شغل و ارائه راهکار جهت پیشگیری از این مشکلات

درمان انواع بی اختیاری ادرار و مدفوع با روش هایی همچون بیوفیدبک

درمان گرفتگی ها و اسپاسم های عضلانی

تجویز و به کارگیری انواع مدالیته ای فیزیکی فیزیوتراپی مثل لیزرپرتوان (High Power Laser)، مگنت تراپی (Magnet Therapy) و شاک ویو (Shock wave)

تشخیص و درمان دفورمیتی (بدشکلی ها) پا مثل کف پای صاف و چرخش مچ

درمان فتق دیسک کمر با روش های تزریق تخصصی ستون فقرات مثل تزریق اپیدورال و کودال

متخصص طب فیزیکی در اصفهان

 

طب فیزیکی توانبخشی چیست؟

در طی جنگ جهانی اول به درمانهای فیزیکی بیماریها توجه بیشتری شد و پزشکان برای بهبود عملکرد بیماران به این درمانها روی آوردند. در سال ۱۹۲۰ انجمنی مشترک بین پزشکان و فیزیوتراپیست ها تشکیل شد و سپس با تلاش این افراد انجمن  طب فیزیکی تشکیل شد. در حال حاضر انجمن طب فیزیکی و توانبخشی آمریکا، انجمن فیزیاتریستهای آکادمیک و بورد طب فیزیکی و توانبخشی آمریکا وارث هفتادسال تلاش متخصصین این رشته اند.

آموزش رشته طب فیزیکی در سال ۱۹۲۶ در دانشگاه  Northwestern امریکا آغاز شد. سپس دکتر کروزن که  بعنوان پدر طب فیزیکی معرفی می شود،نام “فیزیاتریست-Physiatrist” را بر روی متخصصین این رشته نهاد.

در ایران متخصصین این رشته از دهه پنجاه مشغول فعالیت و خدمت رسانی به بیماران بوده اند، که همگی فارغ التحصیل دانشگاه های خارج از کشور بوده اند. با شروع جنگ تحمیلی و احساس نیاز بیش از پیش به این رشته در سال ۱۳۶۱ در دانشگاه علوم پزشکی شیراز اولین دوره دستیاری طب فیزیکی و توانبخشی راه اندازی شد و آموزش متخصصین این رشته در ایران رسما کلید خورد.

سپس دانشگاه ارتش، تبریز و شهیدبهشتی به آموزش این رشته تخصصی پرداختند و هم اکنون ده دانشگاه علوم پزشکی سالیانه حدود ۵۰ متخصص طب فیزیکی و توانبخشی را به جمع متخصصین این رشته اضافه می کند.
 
 
 
 

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *