قبلی
بعدی

بیوگرافی سرنای ساریکایا+ عکس

 سرنای ساریکایا به انگلیسی Serenay Sarıkaya در ۱ ژوئیه ۱۹۹۱در آنکارا، ترکیه متولد شد.

سرنای تا هفت سالگی با پدر و مادر خود در آنتالیا اقامت داشت اما بعد از جدایی آنها، با مادرش زندگی کرد.

قد او ۱۷۶ سانتیمتر است.

دنیای بازیگری

سرنای در سن ۱۵ سالگی در یک رقابت زیبایی شرکت کرد و جایزه ویژه ای دریافت کرد. اولین نقش اصلی او در سریال باغ لیمو رقم خورد.

سرنای در مسابقه دختر شایسته ترکیه در سال ۲۰۱۰ دوم شد. بازی در سریال عمر گل‌ لاله در کنار تولگاهان ساییشمان و جزر و مد در کنار چاغاتای اولوسوی و سریال فی در کنار محمد گونسور باعث شناخته شدن وی در سطح جهانی شد. او برای بازی در این دو سریال دو تندیس پروانه طلایی کسب کرد.

وی پس از توافق با شرکت آی پاپیم با سریال جزرو مد از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ در شبکه استار تیوی جلوی بینندگان ظاهر شد. سرنای ساریکایا در سریال جزر و مد با چاتای اولوسوی همبازی شد و با بازی تحسین برانگیزش در نقش میرا بیلیجه در سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ در مراسم پروانه طلایی به عنوان بهترین بازیگر زن ترکیه انتخاب شد. طبق گفته خبرنگاران سرنای ساریکایا و چاتای اولوسوی در سر فیلمبرداری سریال عاشق هم شده و مدتی با هم رابطه داشته اند.

سرنای در سال ۲۰۱۵ با کمپانی ” taff pictures ” به توافق رسید و این بار در فیلم سینمایی″ به جای ما دو نفر ” با کاراکتر ” چیچک ” در پرده سینما ظاهر شد. او همچنین با خواندن ترانه vazgeçtim ( منصرف شدم ) از سزن آکسو در فیلم ikimizin yerine مورد محبوبیت و توجه بسیاری قرار گرفت.

دومین همکاری سرنای و کمپانی آی یاپیم در سال ۲۰۱۷ صورت گرفت که سرنای با شخصیت دورو در سریال اینترنتی ” فی چی ” جلوی دوربین رفت و مورد توجه بسیاری قرار گرفت. سرنای در حال حاضر مدل برند مشهور Mavi است. از ارزشمند ترین جوایزی که سرنای ساریکایا کسب کرده می توان به این اشاره کرد که او در سال ۲۰۱۴ بهترین بازیگر زن در مراسم GQ انتخاب شد .

علاوه بر بازیگری چهره تبلیغاتی برندهای معروف ترکیه می باشد.

از ورزش‌های مورد علاقه سرنای می‌توان به والیبال و تنیس اشاره کرد.

ساریکایا برای تبلیغات برند ماوی با کرم بورسین همبازی شد، این دو با هم نامزد هستند او حتی با مدل معروف مجارستانی، باربارا پالوین برای تبلیغ ماوی همبازی شده است.

روابط

او از سال ۲۰۱۶ با کرم بورسین رابطه دارد، این دو در تبلیغات ماوی همبازی بودند.

فیلمها

– Adanalı ۲۰۰۸ ( Sofia Rolünde Oynadı )
– Plajda 2008 ( Aslı Rolünde Oynadı )
– Paramparça Aşk 2008 ( ???? Rolünde Oynadı )
– Limon Ağacı ۲۰۰۸ ( Peri Rolünde Oynadı )
– Peri Masalı ۲۰۰۸ ( Talya Rolünde Oynadı )

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *