قبلی
بعدی

بیوگرافی لعیا زنگنه + عکس

لعیا زنگنه (متولد ۱۳۴۴ در تهران) بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ایرانی است. وی بازی در نمایش‌های حرفه‌ای را از سال ۱۳۷۱ و بازی در سینما را از سال ۱۳۷۵با «راز مینا» کاری از «عباس رافعی» آغاز کرد. لعیا زنگنه که دارای مدرک کارشناسی تئاتر از دانشگاه هنر تهران می‌باشد، یک دوره کلاس آموزش نقاشی را نیز گذرانده‌ است.

استعداد هنری لعیا زنگنه توسط امین تارخ در سال ۱۳۷۱ کشف و با هدایت هنری و مشاوره محمدعلی کشاورز و ثریا قاسمی وارد عرصه تلویزیون و سینما شد. لعیا زنگنه در دوران دانشجویی در چند نمایش از جمله پارانویا، یادگار، خال خالی (عروسکی) و نیز در فیلم کوتاه دانشجویی در «کنج تنهایی» بازی کرد. بازی در نمایش «یادگار سال‌های شن» (علی رفیعی،۱۳۷۱ )، نخستین کار حرفه‌ای اش در تئاتر بود.

بازی زیبای لعیا زنگنه در مجموعه تلویزیونی «در پناه تو» ساخته حمید لبخنده، سال ۱۳۷۳ هنوز در یادها مانده است. همچنین بازی کوتاه او در فیلم «مزاحم» کاری از سیروس الوند شاید بهترین نقش‌آفرینی او در سینما تا به امروز باشد.

خانوم زنگنه که در بین نقاشان و هنرمندان تجسمی صاحب نام است اولین بار در سال ۲۰۱۰ نمایشگاه خود را در تورنتو برپا کرد سپس در نمایشگاه پازل تهران موجب حیرت طرفداران خود شد

لعیا زنگنه بشدت محافظه کار است و کمتر مصاحبه می کند، اما او ازدواج کرده و صاحب یک دختر می باشد که حاضر نیست عکس او منتشر شود.

فیلم هایی با بازی لعیا زنگنه در سینما:

– راز مینا (عباس رافعی، ۱۳۷۵)

– شیفته (محمدعلی سجادی، ۱۳۷۹)

– رنگ شب (محمدعلی سجادی، ۱۳۷۹)

– تکیه بر باد (فیلم ۱۳۷۸) (داریوش فرهنگ، ۱۳۷۸)

– هفت ترانه (بهمن زرین پور، ۱۳۸۰)

– مزاحم (سیروس الوند، ۱۳۸۰)

– تب (رضا کریمی، ۱۳۸۲)

– رئیس (مسعود کیمیایی، ۱۳۸۵)

– خیابان‌های آرام (کمال تبریزی، ۱۳۸۹)

– جرم (مسعود کیمیایی، ۱۳۸۹)

– خودزنی (احمد کاوری، ۱۳۹۰)

– زندگی خصوصی (حسین فرح بخش، ۱۳۹۰)

– عاشق‌ها ایستاده می‌میرند (شهرام مسلخی، ۱۳۹۲)

– این زن حقش را می‌خواهد (محسن توکلی، ۱۳۹۴)

– عشقولانس (محسن ماهینی ،۱۳۹۵)

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *