قبلی
بعدی

بیوگرافی هازل کایا+ عکس

هازال کایا با نام اصلی لیلا هازال کایادر ۱۰ اکتبر ۱۹۹۰ (۱۱ مهر ۱۳۶۹) در گزیانتپ ترکیه متولد شد. کایا در یک دبیرستان ایتالیایی واقع در استانبول دوران دبیرستان خود را سپری کرد و در سال ۲۰۰۹ فارغ التحصیل شد. او در حال حاضر مشغول به ادامه تحصیل در دانشگاه بیلجی (Bilgi) استانبول می باشد (هنرهای نمایشی). پدر و مادر (هر دو وکیل) او زمانی که ۷ ساله بود از هم جدا شدند. او زمانی که خیلی جوان بود به دنیای هنر معرفی شد. او همچنین ۷ سال آموزش ویولون و رقص باله دیده است. کایا به تانگو علاقه دارد، و مهارتهای خود را در آن پرورش داده است.

هزال کایا به ترکی صحبت می کند (زبان مادری), به انگلیسی و ایتالیایی و فرانسوی مسلط است و در حال حاضر مشغول یادگیری آلمانی بعنوان پنجمین زبان می باشد.

دنیای بازیگری

هازال کایا اولین نقش مهم خود را در سریال گنجو ایفا کرد و پس از آن در سال ۲۰۰۸ در سریال عشق ممنوع در نقش نیهال زیاگل ظاهر شد.

وی بخش عمدهٔ محبوبیت خود را مدیون بازی در سریال بسیار موفق اسمش را فریحا گذاشتم (به ترکی استانبولی: Adını Feriha Koydum) می‌باشد. او در این سریال که در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ از شبکهٔ شو تی وی پخش میشد , نقش دختری فقیر به نام فریحا را بازی می‌کرد که به مشهورترین و ثروتمندترین پسر در دانشگاه علاقه‌مند می‌شود.در این مجموعه نقش مقابل او را چاعاتای اولوسوی بازی میکرد.

وی به جز مجموعه‌های تلویزیونی در فیلم‌ها و تبلیغات مختلفی ایفای نقش کرده و جوایز بسیاری را از آن خود ساخته است. هازال کایا پس از دو سال عدم حضور در تلویزیون، در سال ۲۰۱۷ با سریال حکایت ما که برگرفته از مجموعهٔ تلویزیونی بی شرم است , بار دیگر به تلویزیون بازگشت. هازال دراین سریال در مقابل بوراک دنیز ستارهٔ سریال عشق حرف حالیش نمیشه به ایفای نقش می‌پردازد.

قد: ۱٫۶۰ م
وزن: ۴۸ کیلوگرم
رنگ چشم: سبز
رنگ مو: قهوه ای

ازدواج هازل کایا

هازل کایا با علی آتای، بازیگر سینمای ترکیه ازدواج کرد. خبر گزاری‌ های ترکیه از ازدواج این دو بازیگر در تاریخ ۶ فوریه خبر دادند و خانم لیلا هازل کایا هم با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامی خود خبر رسمی از ازدواج خودرا منتشر کرد.

 بنا بـه گزارش های مجله های هنری، این زوج بـه مدت ۵ سال با یک دیگر ارتباط داشته‌اند و اکنون تصمیم گرفته‌اند باهم ازدواج کنند.

خواستگار سمج ایرانی

ماجرای سماجت جوان عاشق پیشه ایرانی و خواستگاری او: «عیسی – ک» جوان ۲۷ ساله ایرانی الاصل چهره پر رنگ و خبرساز چند سال اخیر رسانه های ترکیه بود. او هواداری اسـت کـه بـه نوشته رسانه های ترکیه، پا را فراتر از دنیای طرفداری گذاشته و بـه خواستگاری هنرمند مورد علاقه اش حازال کایا بازیگر نقش فریحا در سریال ترکیه ای رفته.

این ماجرای جنجالی از زمانی فاش شد کـه فریحا با مراجعه بـه دادگاه خانواده استانبول از جوانی ایرانی الاصل با نام «عیسی – ک» بـه اتهام مزاحمت شکایت کرد. فریحا مدعی بود کـه این مرد جوان چند ماهی اسـت آرامش شخصی اش را سلب کرده و باعث مزاحمتش شده تا جاییکه تبدیل بـه کابوس شبانه اش شده اسـت!

اودر توضیح شکایتش نوشت: «چندی پیش در صفحه اینترنتی توییترم با پیام های عاشقانه عجیب غریبی با نام کاربری عیسی – ک مواجه شدم. ابتدا بـه این پیام ها اعتنایی نکردم و با خودم گفتم کـه او احتمالا یک هوادار افراطی اسـت و بهمین دلیل بـه سادگی از کنارش گذشتم اما متاسفانه داستان بـه این جا ختم نشد.»

«بعد از این ماجرا با خودم گفتم کـه بی توجهی باعث می‌شود کـه مرد جوان دنبال زندگی خودش برود اما او دست بردار نبود: «مرد جوان در هدایای ارسالی بعدی اش یادداشت هایی هم ضمیمه هدایاش می‌کرد ودر نوشته هایش خطاب بـه مـن از کلماتی چون عشقم، همسرم، خانمم استفاده می‌کرد.

این قضایا تا جایی قابل تحمل بود کـه او بـه سراغ خانواده ام نیامده بود اما وقتی او آدرس منزل شخصی ام را پیدا کرد و پدر و خواهرش را چند بار بـه منزلم فرستاد، دیگر بـه ستوه آمدم و تصمیم بـه شکایت گرفتم. آقای قاضی مـن از مزاحمت های این پسر و خانواده اش واقعا خسته شده ام و از دادگاه میخواهم با صدور حکمی مرا از دست مزاحمت های این جوان و خانواده اش نجات بدهد.»

قاضی دادگاه خانواده استانبول بعد از شنیدن صحبت های طرفین در نهایت رأی خودرا اعلام کرد. در این حکم، مرد جوان و خانواده اش بـه مدت چهار ماه حق نزدیک شدن بـه محل کار و زندگی فریحا را نداشته و هر کدام در صورتی کـه از فاصله ۲۰۰ متری وی رد شوند، محکوم بـه پنج سال حبس میشوند!

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *