قبلی
بعدی

بیوگرافی غزل شاکری+ عکس

غزل شاکری متولد ۲۲ اسفند سال ۱۳۵۷ است، مادر وی خانم فرشته طائرپور تهیه کننده، مدیر تولید و فیلم نامه نویس می باشد که به گونه ایی مسبب حضور غزل شاکری در سینما و تلویزیون شده است.  خانم شاکری دارای مدرک کارشناسی طراحی صنعتی است و علاوه بر بازیگری، طراحی صحنه و لباس نیز انجام می دهد.

دنیای بازیگری

وی بازیگری را در سال ۱۳۶۶ و در فیلم ماهی به کارگردانی کامبوزیا پرتوی آغاز نمود و سال بعد از آن توانست نقش اول فیلم سینمایی گلنار شود. گلنار یکی از شیرین ترین خاطرات مربوط به کودکی غزل شاکری می باشد و این نقش را بسیار دوست دارد. 

خانم شاکری بعد از گلنار تا سال ها پیشنهادات بازیگری را رد نمودند و ترجیح دادند تنها به تحصیل بپردازند. سپس در سال ۱۳۸۴ فیلم سینمایی وقتی همه خواب بودند و سال ۱۳۸۸ فیلم آینه های روبرو را تجربه نمودند. غزل شاکری بعد از گذشت چندین سال، با بازی در سریال شهرزاد توانست بار دیگر توانایی های خود را در این زمینه به نمایش بگذارد، سریال شهرزاد در سال ۱۳۹۴ و برای نمایش در شبکه های خانگی تهیه شد و از سریال های پر مخاطب  محسوب می گردد.

غزل شاکری در این سریال نقش آذر گلدره ای شاعر جوانی را ایفا می کرد که درگیر مسائل عاطفی و مشکلات بعد از آن شد. آخرین نقش آفرینی غزل شاکری مربوط به فیلم سینمایی سارا و آیدا است 

خاطره و یادگاری از گلنار

زمانی که برای بار اول تصویر خودم را در مقابل دوربین دیدم برایم خیلی عجیب بود نمی دانستم دوست دارم یا نه و حتی قایم می شدم، لباس های گلنار و دستمال آبی و عروسک ها (به جز آن ها که در موزه سینما هستند) در دفترخانه ادبیات نگهداری می شوند من هم به جز چند عکس قاب شده در اتاقم، ضبط صوتی را که به عنوان دستمزد گرفته بودم و چند وقت پیش آن را به دختری هم سن همان روزهای خودم هدیه دادم چیز دیگری ندارم.

بازگشت با سریال شهرزاد و خوانندگی

غزل با درخشش سریال شهرزاد به کارگردانی حسن فتحی و ایفای نقش آذر موفقیت سال‌ های پیشین خود را مجدداً تکرار کرد، او در کار موزیک نیز فعال است و آهنگ چون موی تو برای سریال شهرزاد از وی منتشر شده است

ازدواج

هنوز خبری در مورد ازدواج و متاهل بودن وی رسانه ای نشده است

فیلم های سینمایی

● فیلم ماهی (کامبوزیا پرتوی، ۱۳۶۶)

● فیلم گلنار (کامبوزیا پرتوی، ۱۳۶۷)

● وقتی همه خواب بودند (فریدون حسن پور، ۱۳۸۴)

● سریال شهرزاد (حسن فتحی، ۱۳۹۴)

● فیلم سارا و آیدا (۱۳۹۵)

طراحی صحنه و لباس

● وقتی همه خواب بودند (فریدون حسن پور، ۱۳۸۴)

● آینه‌ های روبرو (نگار آذربایجانی، ۱۳۸۸)

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *