قبلی
بعدی

بیوگرافی بهرام رادان + عکس

بهرام رادان متولد ۸ اردیبهشت ۱۳۵۸ در تهران، بازیگر است فارغ التحصیل لیسانس رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه آزاد است، دوخواهر و یک برادر دارد و خودش فرزند آخر خانواده است، مادرش خانه دارد و پدرش سرهنگ بازنشسته قبل از انقلاب است

شروع بازیگری

او دوره بازیگری را در سال ۱۳۷۸ و در آموزشگاه هیوا فیلم گذراند و در همان سال برای بازی در فیلم شور عشق ساخته نادر مقدس انتخاب شد.

در اولین حضور سینمایی تنها به واسطه چهره اش شناخته شد:شور عشق اما فیلم به فیلم به دانش سینمایی خود افزود و توانست فوت و فن بازیگری را بیاموزد تا اینکه در چهارمین نقش آفرینی اش کاندید دریافت تندیس بهترین بازیگر نقش اول مرد در پنجمین جشن خانه سینما شد:آواز قو. رادان سپس موفق به کسب سیمرغ بلورین نقش اول مرد نیز شد که با انتقاداتی از سوی برخی محافل سینمایی روبرو شد.

پس از بازی در فیلم های شورعشق و آواز قو در سال ۱۳۷۹ در فیلم سینمای آبی به کارگردانی حمید لبخنده به ایفای نقش پرداخت. 

در سال ۱۳۸۳ با بازی در فیلم سینمایی گاو خونی به کارگردانی و نویسندگی بهروز افخمی و تهیه کنندگی علی معلم بر اساس گاوخونی (رمان) نوشته جعفر مدرس صادقی موفق به کسب تندیس حافظ شد.

فیلم سربازهای جمعه به کارگردانی و نویسندگی مسعود کیمیایی و تهیه کنندگی مرتضی شایسته ساخته سال ۱۳۸۲ است. بهرام رادان برای بازی در این فیلم موفق به دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد از بیست و دومین جشنواره بین المللی فیلم شد.

او در فیلم سینمایی آتش بس ۲ که ادامه فیلم آتش بس میباشد در کنار میترا حجار به ایفای نقش پرداخت این فیلم همانند سری نخست آن با استقبال خوبی رو برو شد و فروشی میلیاردی داشت.

تحصیل در کانادا و فیلم سازی

مدتی که کانادا بودم شش ماه متد اکتینگ آکادمیک خواندم، بخصوص در تئاتر با یادگیری شیوه های حفظ دیالوگ به زبان انگلیسی که مثل یک سد در زندگیم بود، می خواستم آن را بشکنم و فکر می کنم شکستم، بعد از آن یک فیلم مستند بنامیرویای شهر در کانادا ساختم

مدلینگ

اولین برندی که به من پیشنهاد مدلیتگ و تبلیغ داد ال جی بود، قرارداد بستیم و رقم قرارداد هم خوب بود، بعد هم با نیمانى کارى انجام دادم و بعد یک شرکت امور مخابراتى، تا اینکه مدتی تبلیغات ممنوع ش د!

بهرام رادان در حال حاضر مدل تبلیغاتی برند چرم مشهد است

شغل دوم بهرام رادان

 رادان از سهامداران کافه های  زنجیره‌ای ویونا است 

جنجال حمایت از همجنس گرایان

رادان در صفحه توئیتر خود قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان در کنگره آمریکا را به اندازهٔ لغو برده‌داری یک رویداد تاریخی قلمداد کرد اما پس از چند روز، طی فشارهای امنیتی موجود، احضاریه‌ها و چاپ مداوم مطالبی بر علیه وی در روزنامه کیهان، مجبور به نوشتن نامه‌ای خطاب به مدیرمسئول روزنامه کیهان شد و توئیت خود را نیز حذف کرد. پس از این بسیاری عامل نامه فرستادن وی خطاب به کیهان را تشدید فشارهای امنیتی دانستند

فیلمها

 ●شور عشق – ۱۳۷۹ 

● آواز قو پیمان – ۱۳۸۰
● آبی ارسطو – ۱۳۸۰
● طلوع تاریک – ۱۳۸۰
● گاوخونی – ۱۳۸۱ 
● عطش – ۱۳۸۱ 
● رز زرد – ۱۳۸۱ 
● شمعی در باد – ۱۳۸۲ 
● سربازهای جمعه – ۱۳۸۲ 
● گیلانه – ۱۳۸۲ 
● رستگاری در هشت و بیست دقیقه – ۱۳۸۳ 
● ازدواج صورتی – ۱۳۸۳ 
● حکم سهند – ۱۳۸۴ 
● تقاطع – ۱۳۸۴ 
● خون‌ بازی – ۱۳۸۵ 
● چهارانگشتی – ۱۳۸۵ 
● سنتوری – ۱۳۸۵ 
● کنعان – ۱۳۸۶ 
● بی‌ پولی – ۱۳۸۷ 
● کارناوال مرگ – ۱۳۸۷ 
● زادبوم – ۱۳۸۷ 
● راه آبی ابریشم – ۱۳۸۷ 
● تردید – ۱۳۸۷ 
● تهران ۱۵۰۰ – ۱۳۸۸ 
● آدم‌ کش – ۱۳۸۸ 
● یکی از ما دو نفر – ۱۳۸۹ 
● پل چوبی – ۱۳۹۰ 
● نقشِ نگار – ۱۳۹۲ 
● تراژدی – ۱۳۹۲ 
● آتش‌ بس ۲ – ۱۳۹۳ 
● عصر یخبندان – ۱۳۹۳ 
● حکایت عاشقی – ۱۳۹۴ 
● من ناصر حجازی هستم – ۱۳۹۴ 

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *