قبلی
بعدی

مدل ریش برای انواع فرم صورت+ عکس

هر صورت دارای فرم خاصی می‌باشد و برای هر فرم صورت نوع خاصی از ریش مناسب است.درست است که  انتخاب ریش امر سلیقه‌ای است ولی در کنار این نکته شما باید بدانید چه مدل ریش برای صورت شما مناسب است.

مدل ریش برای صورت بیضی

مدل ریشی که به شما می‌آید ترکیبی از مدل‌هایی است که به صورت‌های مربعی و گرد می‌آید. این مدل ریش باید روی فک شبیه مربع به نظر برسد. خطوط روی گونه‌ها باید بسیار مرتب و تمیز باشد. ریش کناره‌های صورت هم باید کوتاه باشد. نتیجه چیزی شبیه مدل زیر می‌شود که ریش شما را تو‌پر نشان خواهد داد.

مدل ریش برای صورت مستطیلی

اگر فرم صورتتان مستطیلی است بهتر است همیشه ریش داشته باشید چون مانع توجه مستقیم بیننده به طول صورتتان خواهد شد و آن را متناسب‌تر نشان می‌دهد. افراد با فرم صورت مستطیل باید قید مدل ریش بلند، مثلثی یا ریش ملقب به بزی را بزنند چون طول صورتشان را بلندتر نشان خواهد داد. ریش تو‌پر برای این دسته از مردان بسیار کاربردی است چون صورتشان را گردتر نشان می‌دهد. ترفند آخر این است که تا جایی که امکان دارد ریش‌های تا خط گونه‌تان را نزنید و با این کار صورتتان را متناسب‌تر نشان دهید.

مدل ریش برای صورت قلبی

فک عریض جز معیارهای زیبایی صورت مردان است. از آنجایی که فک مردانی که صورتشان فرم قلب دارد کوچک است، هدف نهایی آن‌ها باید پهن نشان دادن فک و چانه باشد. معمول‌ترین فرم ریش که در در دو طرف چانه بیشتر پر است می‌تواند فک این دسته از مردان را عریض نشان دهد.

مدل ریش برای صورت مربعی

یکی از زیباترین فرم‌های صورت برای مردان، فرم صورت مربعی است. مدل ریش مناسب برای این صورت به شکل تصویر زیر است؛ دو خط نسبتا باریک در دو طرف چانه و مدل پروفسوری.

صورت با فرم لوزی شکل

مدل مناسب: خط ریش بلند و پر و ریش کم پشت که تمام قسمت های صورت را بپوشاند.

دین کوک (Dane Cook ) یکی از اشخاص مشهوری است که چانه برجسته‌ای دارد و او به خاطر شغل مهمش هم از خط ریش و هم از ریش کم پشت در آرایش صورت خود استفاده می‌کند. برای داشتن ظاهری شبیه دین باید اجازه دهید ریش شما در همه قسمت های صورت برای مدت بین ۲ هفته تا یک ماه بلند شود بدون آن که مرتبش کنید. بعد از این مدت برای اینکه تمام صورت شما به طور یکنواخت با ریش پوشانده شود به قیچی برای کوتاه و مرتب کردن آن نیاز دارید و بعد بوسیله یک تیغ اطراف ریش خود را منظم کنید. برای داشتن خط ریشی همانند دین شما نیاز دارید بیش از ۴ هفته موهای این قسمت از صورت شما رشد کند و سپس آن را با قیچی کوتاه و مرتب کنید.

Image result for ‫مدل ریش برای انواع فرم صورت‬‎

صورت مثلثی

هدف مدل ریش برای صورت‌های مثلثی این است که توجه را از عریض بودن فک بردارد. بنابراین انتخاب ریش توپر و تا روی گونه‌ها آخرین چیزی است که به آن نیاز پیدا می‌کنید. از آرایشگرتان بخواهید چیزی شبیه مدل زیر را، با خطوط باریک‌تر و مرتب‌تر برایتان درست کند.

صورت دایره

از ریش گرد به دور چانه و بالای لب خود استفاده کنید.

کانیه وستتام فورد  ( Kanye West) یک مثال خوب در افراد مشهور است که دارای فرم صورت گرد و چهره‌ای ظریف است. وی از گذاشتن خط ریش دوری کرده و همچنین موهای جلوی سر خود را کوتاه می کند طوری که رستنگاه مو را در جلوی سر بپوشاند. او همچنین ریش گردی دارد که از نزدیکی لب تا پایین چانه را می‌پوشاند. اگر شما می‌خواهید شبیه وست صورت صافی داشته باشید باید ریش خود را در ناحیه فک و گردن که بلند می‌شود به طور مرتب اصلاح کنید. برای بار اول بهتر است اینکار توسط یک آرایشگر انجام شود. برای اینکه از نتیجه کار مطمئن باشید باید از یک تیغ تیز برای اصلاح وکرم های مخصوص بعد از اصلاح مناسب استفاده کنید.

از راه‌های تمیز‌تر و شیک‌تر نشان دادن مدل ریش استفاده از خط  گردن تمیز است. داشتن یک خط گردن بسیار تمیز و اندازه این است که از بالای فک شروع کرده و خط چانه را دنبال کنید. این گونه استاندارد خط گردن را برای ریش تان رعایت کرده‌اید.برای خط انداختن از یک ریش تراش استفاده کنید. بهترین راه برای فهمیدن این که آیا خط را درست انداخته اید یا خیر ، چک کردن آن توسط آینه‌ی روبه روی صورت و بدون کشیدن یا خم کردن صورت است. حداقل دو بار در هفته خط آن را تمیز کنید.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *