قبلی
بعدی

مدل های زیبای ریش که جذابیت چهره آقایان را بیشتر میکند

مدل ریش تغییرات شگفت‌انگیزی در ظاهر آقایان محترم ایجاد می‌کند. مثلا از قیافه کودکانه بدون ریش یک پسر، مردی جذاب و باابهت می‌سازد یا عیوب و نقص‌های صورت را در قسمتی مانند چانه به‌سادگی رفع می‌کند

ریش گذاشتن افراد مشهور هم به داغ شدن بازار ریش در دنیای فشن مردانه کمک شایانی کرده است. مثلا مدل ریش دیوید بکهام یا ادریس آلبا و…، باعث علاقه‌مندی همه به ریش و به‌کار بردن آن برای داشتن تیپی جذاب شده است.

ته ریش

وجود کمی ریش روی صورت، جذابیت و نوعی بلوغ را نشان می‌دهد. این مدل ریش برای آقایانی که در گذاشتن ریش پرپشت زیاد موفق نیستند هم گزینه مناسبی است؛ منظور کسانی است که ریش‌های ضخیم و پرپشت ندارند. این افراد با گذاشتن ته ریش، ضمن اینکه قیافه‌‌ی مردانه‌ای پیدا می‌کنند، با کم‌پشت بودن ریش‌ها برای آنها مشکلی به‌وجود نخواهد آورد، زیرا حجم ریش اندک و پراکنده‌ی روی صورت هم برای ته ریش گذاشتن کافی است. از دیگر مزایای ته ریش می‌توان به اثرات آن روی ناحیه فَک اشاره کرد. ته ریش باعث می‌شود تا فک صورت قوی‌تر و مستحکم‌تر به‌نظر برسد و جای زخم، جوش یا سایر مشکلات پوستی کمتر به‌چشم بیایند.

اگر قرار است از مدل ته ریش استفاده کنید، باید حتما آن را مرتب و آراسته نگه دارید تا همیشه و در همه‌جا تمیز و جذاب به‌نظر برسید. ته ریش نباید زیادی کوتاه یا بلند باشد. با یک حساب سرانگشتی می‌توان گفت که برای بیشتر آقایان ۳ تا ۴ روز برای ته ریش گذاشتن زمان بسیار مناسبی است. در طی ۴-۳ روز، اندازه ریش برای داشتن ته ریشی مرتب و جذاب به حد کافی رشد می‌کند. ضمن اینکه زبری و اصطلاحا تیغ‌تیغی بودن ریش روی صورت هم کمتر می‌شود.

ریش کوتاه

ریش کوتاه و مرتب برای بیشتر چهره‌ها مناسب است، اما باید در شکل دادن به آن به زاویه‌ها دقت کنید. درست زاویه دادن به ریش می‌تواند نواقص صورت را تا حد زیادی رفع و نقاط مثبت را بیشتر نشان داد. مثلا درصورتی‌که، صورت‌تان گرد باشد با کم کردن طول ریش در طرفین صورت باعث می‌شوید که چهره‌تان کشیده‌تر به‌نظر برسد. واضح است که اگر صورت‌تان دراز و کشیده باشد هم با بلند گرفتن طول ریش در ناحیه صورت و گونه‌ها می‌توانید آن را کمی پرتر و گردتر نشان بدهید.

برای کسانی که غبغب دارند هم توصیه‌ای مفید و درخشان در این زمینه وجود دارد: کافی است ریش را بلند بگیرید و آن را تا زیر گلو و پایین‌تر از قسمت سیب‌ آدم ادامه بدهید. در این صورت، دیگر خبری از غبغب چاق و افتاده‌تان نخواهد بود.

اگر دقیقا نمی‌دانید که چطور باید ریش کوتاه‌تان را مرتب و آرایش کنید، بهتر است برای بار اول به آرایشگاه بروید و بعد از آن، در دفعات بعدی، از روی الگویی که آرایشگر برای‌تان ایجاد کرده است، ریش خودتان را اصلاح کنید.

ریش و سبیل پرپشت

این مدل ریش و سبیل به مردانگی و جذابیت کمک شایانی می‌کند و استایلی مناسب برای همه مردان در هر موقعیت شغلی و با هر سبک زندگی است. ریش و سبیل پرپشت به بیشتر چهره‌ها می‌آید، ولی برای آقایانی که حدفاصل میان بینی و لب‌شان زیاد است، مناسب‌تر به‌نظر می‌رسد. ریش و سبیل روی صورت باعث می‌شود که مشکلات پوستی، زخم یا عیبی که در این قسمت وجود دارد به‌چشم نیاید، زیرا مدل ریش و سبیل پرپشت، توجه‌ها را به سمت نواحی بالایی صورت معطوف می‌کند و در تغییر شکل هندسی و فُرم صورت هم تأثیر دارد.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *