قبلی
بعدی

ژست های عکاسی در تابستان

شکست عشقی از مسائل ناگواری است که ممکن است برای هر زن و مردی رخ دهد. عشق یک طرفه، شتاب زدگی قبل از وارد شدن به روابط عاشقانه، فرار از تنهایی و غیره همگی از عوامل شکست عشقی می باشد که ممکن است قبل یا بعد از ازدواج دختر و پسر اتفاق بیفتد.

فراگیر شدن این مسئله در شبکه های اجتماعی با مشاهده انواع عکس نوشته غمگین در پروفایل افراد کاملا محسوس است. این افراد سعی می کنند با استفاده از پست ها و عکس نوشته عاشقانه غمگین یا تیکه دار اندوه خود را کاهش داده یا به طور غیرمستقیم پیام خاصی را به طرف مقابل انتقال دهند.

اگر چه آثار شکست عشقی در زندگی افراد مختلف، متفاوت است اما اکثر آن ها حس می کنند دنیا به پایان رسیده، دست از علایق خود می کشند، نسبت به کار یا تحصیل بی تفاوت می شوند، از دوستان و خانواده گوشه گیری و خود را در افسردگی غرق می کنند.

آیا شما هم از جمله افرادی هستید که اخیرا به رابطه عاطفی خود پایان داده یا عشق تان شما را ترک کرده است؟ بدون شک دوران سختی را می گذرانید اما با گذشت زمان و کمی تلاش، می توانید بر غم و اندوه غلبه کرده و از زندگی لذت ببرید.

اولین چیزی که بعد از جدایی، افراد به آن تاکید می‌کنند، «فراموش کردن» است. اما واقعیت این است که در روان ما چیزی به عنوان فراموش کردن وجود ندارد. در واقع ناخودآگاه ما، مسئولیت افکار و خاطراتی که به گمان خودمان فراموش‌شان می‌کنیم را برعهده می‌گیرد و آنها را در خود نگه می‌دارد. پس اگر می‌خواهید دوری از او شما را آزار ندهد، به «فراموش کردن» رو نیاورید. چرا که تلاش برای از بین بردن موضوعات به‌ خصوص موضوعات ناراحت کننده تنها به انکار و سرکوبی منجر می‌شود و می‌تواند تا پایان عمر ما را آزار دهد.

افکار پریشان از نشانه های شکست عاطفی است

 شکست عاطفی می تواند خود را به شکل های مختلفی نمایش دهد، افزود: یادآوری مکرر و مزاحم رویدادها، رویاهای  پریشان کننده درباره شکست قبلی، تخیلات و افکار پریشان کننده، پریشانی شدید در مواجهه با سرنخ ها ( یادآوری ها مانند موسیقی هایی که گوش می دادند) از نشانه های شکست و آزرده خاطری فرد است.  هیجان پریشان کننده در خصوص شکست عاطفی شامل حسادت، خشم، غیرت، تمایل به انتقام، اضطراب، ترس، درد عاطفی، دلهره، افسردگی، بی ثباتی عاطفی است.

شکست عشقی درمان نشده چه پیامدهایی دارد؟

اگر شکست عاطفی درمان نشود پیامدهای زیادی به همراه دارد، گفت: پیامد می تواند در حد یک اختلال یا تصمیم باشد؛ ممکن است افسردگی اساسی باشد، در این صورت تصمیم می گیرند دیگر وارد هیچ رابطه صمیمی نشوند، یا برای فراموشی درد و رنج بلافاصله یک رابطه جدید شروع کند، دیگر به کسی اعتماد نمی کند و هیجان خشم، ناامیدی، در ماندگی، خصومت، دلهره، اضطراب و حسادت دارند.

درمان شکست عاطفی به چه صورت است؟

فردی که به دنبال درمان شکست عاطفی است باید یک سری مراحل را پشت سر بگذارد، تشریح کرد: این عوامل زمینه ساز، آشکار ساز و تداوم بخش است؛ عوامل زمینه ساز ممکن است از عزت نفس پایین، سبک دلبستگی نا ایمن، شرایط نا سالم خانوادگی و ناتوانی در تحمل تنهایی باشد، در عوامل آشکار ساز فرد به دنبال دلایل، علت و چرایی قطع رابطه است.

در عوامل تداوم بخش فرد به بازگشت در رابطه امید دارد؛ تمایل به فراموشی ندارد، همچنین تمایل به رفتاری های مقابله ایی ناسازگار، بستن تمام راه های ارتباطی، یادآوری خوبی ها، اطلاعات گرفتن فرد از طریق دیگران را دارد.

در شروع رابطه جدید زمان بدهید تا انتخابی مناسب داشته باشید

 پس از شکست عاطفی نباید در شروع یک رابطه جدید عجله کرد، سعی کنید زمانی وارد یک رابطه جدید می شوید که دیگر خوب می دانید چه خصوصیاتی در طرف مقابل برایتان اهمیت دارد و از چه خصوصیاتی بیزار هستید.

 برای پر کردن خلاء روحی، عاطفی خود و فرار از درد و رنج خود را درگیر رابطه عاطفی جدیدی نکنید؛ برای حل همه مشکلات شخص جدید را به زندگی خود نیاورید و به یاد داشته باشید شما بودید که آن شخص را انتخاب کردید، قبل از شروع رابطه جدید دلیل این انتخاب خود را بشناسید و زمینه روحی و روانی آن را شناسایی کنید، در التیام روحی و روانی خود کار کنید.

صبر پیشه کردن اصل اساسی در درمان شکست عاطفی

 هر چه در رابطه قبلی خود زخم خورده‌تر، عصبانی‌تر و قربانی‌تر باشید، باید قبل از ورود به یک رابطه جدید بیشتر صبر کنید؛ درک مراحل التیام روحی پس از جدایی به شما کمک می‌کند دوران بعد از جدایی را بهتر بگذرانید و آمادگی شروع رابطه جدید را پیدا کنید.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *