قبلی
بعدی

# چیدمان پستها در اینستاگرام

 

یکی از مسائل مهم در تبلیغات پیج اینستاگرام که باید به آن توجه زیادی کرد نوع چیدمان پستها یا اصطلاحا همان layout  می باشد که می توانید با یک طراحی جذاب پیج خود را متحول کنید چون چیدمان زیبا باعث می شود پیج شما درذهن بیننده حک شود. ظاهر پیج شما درحقیقت ویترین پیج شما می باشد که اگر مخاطبان همان اول جذب پیج شما شوند قطعا صفحه شما را فالوخواهند کرد. مثال واضح آن همانند فروشگاهی که به علت ویترین و چیدمان زیبای آن مشتریانش جذب آن می شوند و تمایل به خرید از  آن فروشگاه را دارند . این مسئله در خصوص برند شدن حرفه شما نیز از طریق تبلیغات و بازاریابی در شبکه اجتماعی اینستاگرام صدق می کند ..مواردی مثل اینکه همه پستها دارای یک نوع کاور یا یک رنگ باشند ، زاویه عکس تقریبا در همه یکسان باشد و … که بطور کامل نمونه های آن را در این مقاله به شماخواهیم گفت…

۱-                        چیدمان عادی

پستها باید به یک شکل هماهنگ با توجه به موضوع مربوط به حرفه مورد نظر باشند و در نگاه اول بیننده متوجه این هماهنگی بشود، به طور مثال اگر شما در یکی از لاین های زیبایی مثل شینیون مو فعالیت می کنید پستها همه باید در خصوص مدل های مختلف شینیون مو باشد حالا چه عکس باشد و چه کلیپ … که این نوع چیدمان حداقل هماهنگی و اصول می باشد و به صورت عادی عکس ها را درقالب مربع بارگذاری می کنید.

۲-چیدمان به صورت شطرنجی

یکی از مدل های لی اوت اینستاگرام این است که پست ها را یکی در میان و متفاوت اپلود کنید مثلا یک عکس سیاه و یک عکس سفید و در نتیجه صفحه ای مثل صفحه شطرنج داشته باشیم ..البته منظور از عکس های سیاه و سفید این نیست که از رنگ های سیاه و سفید استفاده شود منظور ساختار شطرنجی می باشد که از ترکیب دو رنگ یکی در میان چیدمان می شود و هر چه قدر کیفیت عکس ها بالاتر باشد تاثیر بیشتری در زیبایی پیج دارد.

۳-چیدمان دو به یک (ایجاد ستون خاص در وسط صفحه)

این مدل شبیه شطرنجی هست با این تفاوت که بجای یکی درمیان ، دو بار یک مدل پست شبیه هم در چپ و راست صفحه قرار می گیرد و پست وسط متفاوت وبا هدف می تواند باشد که اصطلاحا ایجاد چیدمان در یک ستون خاص در وسط صفحه نیز به آن گفته میشود. مثلا این ستون می تواند یک جمله یا متن یا عکس های خاص و با هدف باشد که فالورها را ترغیب کند تا پایین پیج را ببیند. البته می تواند این ستون الزاما در وسط هم قرار نگیرد و در ستون راست یا چپ اعمال شود اما لازم است برای اینکه نظم پیج بهم نریزد به صورت سه تایی پستها اپلود شود.

۴-چیدمان به صورت ردیفی

این روش بین طراحان و عکاسان طرفدار دارد و کنترل این نوع چیدمان کمی سخت می باشد. در این نوع چیدمان  هم سه تا پست باهم باید اپلود شوند که می تواند به لحاظ ظاهر ی اصلا شبیه هم نباشد اما موضوع آنها باید یکی باشد.

۵-مورب

در این چیدمان ،پست ها به لحاظ موضوع، فرم ظاهری به صورت مورب اپلود میشوند که بسیار چیدمان سخت و پیچیده ای است. البته اگر کسی بتواند این مدل چیدمان را برای پیجش انجام بدهد قطعا پیجش یه پیج خاص و متفاوت خواهد بود .

۶-چیدمان رنگی

در این نوع لی اوت پستها فقط از لحاظ رنگ باهم هماهنگ می شوند . بدین معنی که پست ها به لحاظ رنگ ( ۶ تا ۶ تا)  یا ۹( تا۹تا)  باهم هم رنگ هستند ولی سری پستهای بعدی رنگ دیگه ای دارند . در این نوع لی اوت رنگ بخاطر تاثیری که در احساس مخاطب می گذارد تاثیر بسزایی دارد. این نوع لی اوت برای پیج های هنری  و پیج های زیبایی مثل لاین ناخن و رنگهای متنوع لاک ، بسیار کاربرد دارد.

 کنترل این نوع چیدمان نسبت به چیدمان های دیگر کنترل کردنش راحت تر می باشد منوط به اینکه در ادیت کردن تصاویر مهارت داشته باشید. این سبک از لی اوت اگر برای مدت طولانی انجام بشود احساس بسیار خوبی در مخاطب ایجاد میکندکه می تواند تبلیغ بسیار خوبی برای معرفی پیج شما به دیگران باشد.

۷-کاور بندی (حاشیه )

این نوع چیدمان روی کاورهای ویدیو انجام میگیرد، که با کمی خلاقیت میتوان کاورهای زیبایی درست کرد مثلا اینکه حاشیه پستها همه آبی باشد یا کاور پستها همه به شکل دایره باشد.با توجه به نوع حرفه خود می توانید از فرم  ها و رنگ های مختلف کاور استفاده کنید. مثلا برای سالن های زیبایی می توان از یکی از اشکال هندسی مثل لوزی یا همان دایره که دارای انعطاف پذیری بیشتری هستند استفاده کرد . در واقع این نوع چیدمان یک کادربندی خاص دارد که جذابیت ویژه ای به پیج شما می دهد.

۸-چیدمان سیاه و سفید

این تم همانطور که از اسم آن پیداست رنگش سیاه سفید میباشد و سبک کلاسیک دارد و بسیار هم آسان است.

۹- چیدمان پازلی

در این چیدمان باید یک تصویر بزرگ به صورت افقی یا عمودی بسته به نوع عکس از سه پست تا ۱۲ پست منتشر بشود که هر قست آن در یک پست اپلود می شود. اما کنترل آن سخت است و حتما باید به صورت سه تایی پستها اپلود بشود تا چیدمان پستهای دیگر پیج به هم نریزد. این چیدمان به پیج هایی پیشنهاد می شود مانند سالن های زیبایی که مثلا می خواهند یک مدل از عکس عروس خود را بعنوان نمونه کار خاص همانند یک بیلبورد تبلیغاتی در پیجشان بگذارند. اما اینروش باید با اصول درست اجرا شود تا پستها به صورت منظم و درست مانند پازل کنار هم قرار گیرند.

۱۰-چیدمان موزاییکی

برای این نوع چیدمان باید هر مربع را به عنوان یک موزاییک فرض کنید ، طوری که ترتیب آن به این شکل باشد که یک عکس و سپس یک متن بگذارید و مجدد یک عکس بگذارید، این چیدمان در عین راحتی باعث میشود تا فالورهای شما بدانند پست بعدی شما چه چیزی خواهد بود. باکمی خلاقیت می توانید یک پیج فوق العاده طراحی کنید.

۱۱- چیدمان ترکیبی

این نوع چیدمان از معروف ترین نوع لی اوت میباشد که هرچیز رنگی شادی را می توان منتشر کرد.و الزامی در هماهنگی موضوع و تصاویر در آن وجود ندارد.

اگر در نوع چیدمان پیج خود مواردی رو که عنوان شد به درستی رعایت کنید ، قطعا تاثیر در افزایش فالور و رونق در کسب و کارتان دارد و شما به یک برند تبدیل خواهد شد …..

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *