قبلی
بعدی

چگونه موهای آسیب دیده را رنگ کنیم + عکس

مواد شیمیایی موجود در رنگ موها، گاهی بسیار آسیب زننده هستند و اگر موهای شما از قبل آسیب دیده باشند، این رنگ ها می توانند اوضاع را وخیم تر کرده و صدمات وارد آمده به مو را جدی تر سازند.

عواملی مثل مواد شیمیایی، آلودگی هوا و استفاده زیاد از دستگاههای حرارتی، به مرور منجر به خشکی، آسیب و دوشاخه شدن انتهای موها شوند و همین امر قطعا زیبایی و سلامت موها را به مخاطره خواهند انداخت.

کوتاه کردن انتهای دوشاخه شده موها

بهتر است پیش از رنگ کردن موها، انتهای خشک و دوشاخه موها را کوتاه کنید.اینکار،علاوه بر حفظ سلامت و زیبایی موها پس از رنگ کردن، مانع از آسیب های بعدی و ریزش موها می شود.

هیدراته بودن و نرم کردن موها

موهای خشک و آسیب دیده، بخصوص زمانیکه قصد دارید از رنگ های شیمیایی استفاده کنید، بیشتر در معرض شکست و خرد شدن قرار می گیرند.بنابراین آبرسانی و نرم بودن عمیق موها ، قبل از رنگ کردن اهمیت زیادی دارد.

نرم کردن عمیق موها و بهره بردن از یک ماسک مغذی برای موها، مانع از آسیب های بعدی مو خواهد شد.

استفاده ازرنگ موی مناسب

اکثر رنگ موهای دائمی، حاوی میزان قابل توجهی پراکسید هستند که منجر به صدمه بیشتربه موهای آسیب دیده می شود.به علاوه، آمونیاک، پروتئین موجود درساقه موها را تجزیه کرده و موجب شکست موها خواهد شد.

برای جلوگیری از این اتفاق، بهتر است در چنین شرایطی از رنگ موهای موقت و نیمه دائمی که بعد از چندین بار شستشو، محو می شوند، استفاده کنید و پس از مدتی که موها سلامت خود را بازیافتند،با رنگ های دائمی موها را رنگ کنید.همچنین می توانید از رنگ هایی که مغذی و ترمیم کننده موهم هستند، برای اینکار بهره ببرید.

استفاده از پروتئین ها

درمان های پروتئینی می تواند باعث تقویت و پر شدن موهای آسیب دیده شود و درمان های پروتئینی شبیه به ماسک مو است. شما می توانید درمان های پروتئین را در یک سالن انجام دهید و یا ماسک های پروتئین را می توانید خریداری کنید و خود در خانه انجام دهید حتما تمام دستورالعمل های استفاده از ماسک پروتئین را دنبال کنید چون استفاده بیش از حد می تواند به موهای شما آسیب جدی برساند.

 استفاده از ماسک مو

روز قبل از اینکه موهای خود را رنگ کنید، ماسک مو جهت خشک کردن مو را از یک سالن یا فروشگاهی خریداری کنید. ماسک را به موهای خود بمالید و قبل از شستشو آن را برای مدت زمان توصیه شده بگذارید. این روش باعث می شود که موهای شما قبل از رنگ کردن به حد کافی هیدراته شوند، و آسیب به مو را به حداقل برساند. مواد طبیعی که برای موهای آسیب دیده مناسب هستند عبارتند از چیزهایی مانند روغن زیتون، شیر، عسل و روغن نارگیل است که می توان در کنار ماسک مو از آن ها استفاده کرد.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *