قبلی
بعدی

چگونه بهترین رنگ رژلب مناسب پوستمان را انتخاب کنیم + عکس

رژ لب یکی از بخش‌های اصلی آرایش روزمره است تا حدی که گاهی اوقات آرایش شما می‌تواند تنها به یک رژ لب منحصر شود. در هر صورت انتخاب رنگ رژ لب در این میان اهمیت زیادی دارد و گاهی این انتخاب می‌تواند پیچیده شود، تشخیص این که کدام رنگ رژ لب برای شما مناسب است کار ساده‌ای نیست اما به طور کلی هر کسی می‌تواند از هر رنگ رژ لبی استفاده کند اما در همه آن رنگ‌ها زیبا به نظر نخواهد رسید پس اگر به دنبال رژ لبی هستید که در آن به زیباترین شکل به نظر برسید و پوست شما رنگ واقعی و زیبای خود را نشان دهد ابتدا ته رنگ پوست خود را تشخیص دهید و بر اساس تیرگی و روشنی پوست خود بهترین رنگ رژ لب را برای خودتان انتخاب کنید.

اگر چه انتخاب رنگ رژلب برای آرایش کاملا سلیقه ایست اما در این رابطه توصیه هایی وجود دارد که به شما کمک می کند تا بهترین و مناسب ترین رنگ رژلب که با رنگ پوستتان نیز تناسب دارد را انتخاب کنید.

توصیه کلی برای انتخاب رنگ رژلب بر اساس رنگ پوست

به طور کلی اگر آندرتون پوستتان سرد است بهترین گزینه این است که از رنگ هایی مانند صورتی و بنفش برای رژلب استفاده کنید و اگر آندرتون پوستتان گرم بود پیشنهاد می شود از رنگ های غنی تر مانند انواع رنگ توتی (berries ) و آلویی یا گوجه ای ( plums ) برای رژلب استفاده نمایید.

بهترین رنگ رژلب برای استفاده در روز

رژلب یکی از لوازم آرایش پرمصرف برای خانم هاست که معمولا باید چند رنگ از ان در کیف آرایش خانم ها وجود داشته باشد. بهتر است از رنگ های ظریف و ملایم برای روز و از رنگ های چشم گیر و جسورانه برای شب استفاده شود. اگر می خواهید در طول روز بهترین رنگ رژلب را برای خود انتخاب کنید توصیه می شود از رژلبی استفاده نمایید که تنها ۲ تا ۳ درجه از رنگ پوستتان متفاوت باشد.

رنگ رژلب مناسب برای چهره هایی با پوست تیره

افرادی که دارای رنگ پوست تیره با آندرتون سرد هستند بهتر است از رژلبی استفاده کنند که دارای سایه های رنگی مانند یاقوتی و شرابی است و اگر آندرتون پوست این افراد گرم باشد رنگ هایی مانند برنزی و مسی بهترین انتخاب خواهد بود.

رنگ رژلب مناسب برای چهره هایی با پوست گندمی یا زیتونی

اگر پوست شما گندمی یا زیتونی است باید گفت که بسیار خوش شانس هستید! زیرا می توانید به سادگی طیف گسترده ای از رنگ های زیبا و جذاب رژلب را امتحان کنید. با این حال رژلب هایی با رنگ قرمز، صورتی فوشیا ( fuchsias )، صورتی و قهوه ای بهترین و مناسب ترین انتخاب برای رنگ پوست زیتونی یا گندمی خواهند بود.

رنگ رژلب مناسب برای چهره هایی با رنگ پوست متوسط

رنگ پوست متوسط نیز به شما این امکان را می دهد تا طیف گسترده ای از سایه های مختلف رژلب را امتحان کنید. اگر اندرتون پوستتان گرم است سایه های برنزی و مسی گزینه ی مناسبی برایتان خواهند بود و اگر دارای آندرتون سرد هستید رنگ های صورتی و زرشکی( cranberry ) را انتخاب کنید. علاوه بر این می توانید رنگ هایی هلویی، سایه های مختلف رنگ قهوه ای و قرمز را نیز امتحان کنید.

رنگ رژلب مناسب برای چهره هایی با رنگ پوست روشن

اگر رنگ پوستتان روشن است باید با استفاده از سایه های مختلف و زیبا رنگ رژلب زیبایی و جذابیت پوستتان را بیشتر و بهتر از همیشه نشان دهید. خانم هایی که دارای رنگ پوست روشن با آندرتون گرم هستند، رژلب هلویی و صورتی بهترین گزینه برایشان خواهد بود و برای خانم هایی با رنگ پوست روشن و آندرتون سرد بهترین پیشنهاد این است که از سایه های مختلف رنگ قهوه ای و یا رژلب های نود ( nude ) استفاده کنند.

بهترین رنگ رژ لب برای ته رنگ خنثی

اگر هر دو دسته جواهرات طلایی و نقره‌ای به شما می‌آید و در مچ دست شما رنگ‌های سبز و آبی هردو قابل مشاهده است بنابراین شما پوست خنثی دارید و محدودیت کمتری در انتخاب رژ لب برای شما وجود دارد. در نتیجه از هر طیف رنگی می‌توانید برای رژ لب خود استفاده کنید چه طیف‌های سرد و آبی و بنفش و چه طیف‌های گرم مایل به قرمز و نارنجی.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *