قبلی
بعدی

چطور به اکسپلور اینستاگرام برسیم

 

بخش اکسپلور اینستاگرام قسمتی است که کمک زیادی به بیشتر دیده شدن حرفه شما می کند. اهمیت آن به قدری زیاد است که آن را  امپراطور اینستاگرام می نامند. علت این اهمیت به دلیل این است که  راهی می باشد که فالورهای شما را زیاد میکند و همچنین دارای افزایش کامنت و لایک خواهید شد که در این مقاله برایتان چگونگی آن را توضیح می دهیم که پستهای شما در این صفحه دیده شوند .

اجازه بدین در ابتدا یک تعریف کلی از اکسپلور داشته باشیم….

اکسپلور اینستاگرام صفحه ای می باشد که تمام پست هایی که در اینستاگرام چه شما آن را فالو کرده باشید و چه فالو نکرده باشید به شما نشان می دهد که البته این پست ها طبق علایق و فعالیت شما در اینستا می باشد و به عبارتی از خواسته شما پیروی میکنند ، به زبان ساده تر  اکسپلور  بازتاب فعالیت و علایق شما به پست ها می باشد. اگر می بینید که بعضی از پست های شما  به طور غیر معمول لایک و کامنت می گیرند ، این یعنی اینکه کسانی هستند که وقتی پست شما را در اکسپلورشان نمایش داده می شود به آن علاقه دارند و اصطلاحا محتوای شما viral  شده است.

مثلا اگر شما در یکی از لاین های زیبایی کار می کنید به طور مثال میکاپ کار هستید و پست های مربوط به میکاپ را می بینید و دنبال می کنید، اینستاگرام تشخیص می دهد این علاقه شما را و در اکسپلور به شما پست های آرایشی را پیشنهاد میدهد.

پست هایی که  ویو بالایی دارند نیز از طریق اینستاگرام تحلیل و بررسی می شوند وباز در قسمت اکسپلور برای شما نمایش داده میشود که در صورت این اتفاق شما می توانید شاهد چند برابر شدن فالورهای خود باشید چون نه تنها پست های شما را فالورهای خودتان می بینند بلکه برای کسانی که شما را دنبال نکردند هم قابل مشاده میباشد.

حال این اکسپلور کدام بخش اینستاگرام است و به چه شکل می باشد؟

وقتی که اینستا را باز می کنید ، پایین صفحه چند آیکن میبینید… آیکنی که به شکل ذره بین است همان اکسپلور  می باشد . این نکته را یادآور شویم تلاش شما برای دیده شدن در صفحه اکسپلور فقط به دلیل افزایش تعداد فالورها نمی باشد ، بلکه هدف اصلی این است که قرار گرفتن پست ها در اکسپلور باعث شود تا حرفه شما مثلا اگر صاحب یک سالن زیبایی هستید با این کار سالن شما و اسم شما به یک برند تبدیل شود.

اکسپلور کدام بخش اینستاگرام و به چه شکل می باشد؟

وقتی که اینستا را  باز میکنید ، پایین صفحه چند آیکن می بینید، آیکنی که به شکل ذره بین است همان اکسپلور  میباشد. این نکته را یادآور شویم که تلاش شمابرای دیده شدن در صفحه اکسپلور اینستاگرام فقط به دلیل افزایش تعداد فالورها نمی باشد، بلکه هدف اصلی این است که قرار گرفتن پست ها در اکسپلور باعث شود تا حرفه شما مثلا آموزشگاه زیبایی شما یا نمونه کارهای شما از ناخن، میکاپ،….. با دیده شدن در اکسپلور و تبلیغات درست به یک برند تبدیل شوید.

اکسپلور اینستاگرام چگونه کار می کند؟

اول از همه اینستاگرام علایق شما را می شناسد و سپس پست ها را طبق همین علایق به شما نشان می دهد. اما ممکن است براتون سوال پیش بیاید که چطور  این شناخت را پیدا می کند که در چهار دسته بندی به شما خواهیم گفت :

۱-                       براساس پست هایی که شما لایک کرده اید

۲-                       بر اساس پست هایی که شما  آن را در قسمت سیو ثبت کرده اید

۳-                       بر اساس اشخاصی که پیجشان را شما فالو کرده اید

۴-                       بر اساس هشتگ هایی که از آن استفاده کرده اید

نکته ای که بسیار حائز اهیمت است برقراری ارتباط با فالورها می باشد که در دیده شدن پست های شما در صفحه اکسپلور اینستاگرام نقش بسزایی دارد. تمام تلاش خود را برای افزایش تعامل با مخاطبین انجام دهید که یکی از راه ها ، افزایش لایک و اظهار نظر در مورد پست های آن و جواب دادن به کامنت هایی هست که آنها در زیر پست شما میگذارند.

استفاده از کپشن های جذاب تاثیر زیادی در ترغیب و تشویق مخاطبین دارد مثلا اگر عکسی از قبل و بعد یه میکاپ گذاشته اید از آن ها بخواهید که حتما نظر خودشون را بگویند چون پست هایی که بیشترین لایک و کامنت را داشته باشد شانس بیشتری برای دیده شدن در اکسپلور دارد .

یکی دیگر از راه های دیده شدن در اکسپلور استفاده درست از هشتگ می باشد. زیر پست را حجم زیادی از هشتگ قرار ندهید، حد مجاز تا ۳۰ هشتگ می باشد . اما تعداد مفید حدودا  ۱۱  هشتگ میباشد.

اگر در یک جمله بخواهیم از مطالب جمع بندی داشته باشیم این است که یکی از اصلی ترین و اساسی ترین ابزار اینستاگرام برای تبلیغات کسب و کار دیده شدن در اکسپلور می باشد.

 

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *