قبلی
بعدی

پاک کردن تاتو ابرو و قبل و بعد از مراقبت + عوارض جانبی

امروزه راه های زیادی برای زیباتر شدن ابروها وجود دارد که یکی از این راه ها تاتوی ابرو است اما متاسفانه بسیاری از افراد به دلیل نقص و عدم تعادل بین دو ابرو بلافاصله از تاتوی ابرو خود پشیمان می شوند و در نتیجه تصمیم به انجام تاتوی ابرو می گیرند. تلاش کردن. برای حل این مشکل چند راه حل وجود دارد.

روش های پاک کردن تاتو ابرو

برخلاف برداشتن خالکوبی موقت، تاتوی دائمی ابرو باید با استفاده از تکنیک‌های خاص توسط یک درمانگر مجرب و تایید شده برداشته شود.

پاک کردن تاتو ابرو با لیزر

راه حل نهایی و قطعی برای رفع تاتو ابرو و خالکوبی واقعی در هر نقطه از بدن استفاده از لیزر است که مورد تایید تمامی مراجع پزشکی و علمی دنیاست.

این روش به دلیل حساسیت و نیاز درمانگر به دانش و تجربه مرتبط باید در کلینیک ها انجام شود. تعداد جلسات مورد نیاز برای پاک کردن تاتو ابرو با لیزر به طور متوسط ده جلسه است. اگر قصد انجام لیزر تاتو را دارید، نباید آن ناحیه را به مدت یک ماه برنزه کرده باشید.

کرم پاک کننده تاتو ابرو

کرم‌های رفع خالکوبی ابرو که جایگزین لیزر یا جراحی هستند، اغلب به دو شکل اصلی تولید می‌شوند:

کرم های حاوی TCA (تری کلرواستیک اسید): کرم های حاوی TCA (تری کلرواستیک اسید) به صورت محلول، ژل یا کرم هستند که لایه بالایی پوست را می سوزانند و در نتیجه تاتوی ابرو را از بین می برند، اما استفاده از آنها هرگز توصیه نمی شود. به شکل گیری اسکار و این واقعیت که آنها را فقط می توان برای افرادی با پوست بسیار روشن استفاده کرد.

کرم های غیر TCA: کرم های غیر TCA حاوی مواد روشن کننده، لایه بردار و سفید کننده هستند. از این کرم ها برای روشن کردن خالکوبی استفاده می شود. اما آنها کمتر موثر هستند و برخی از آنها حاوی هیدروکینون هستند که حتی ممکن است باعث سرطان شوند.

تاتوی جدید

برای اصلاح تاتوی قدیمی ابرو، برخی افراد یک تاتوی جدید را اعمال می کنند تا تاتوی ابروی قدیمی روشن تر به نظر برسد. اما این روش به ندرت موثر است.

استفاده از مواد شیمیایی

در این روش با استفاده از نوعی اسید یا ماده شیمیایی رنگ تاتو را حل کرده و از بین می برند. این روش زمان بر است و گاهی ممکن است تاتو به طور کامل پاک نشود و امکان بر جای گذاشتن جای زخم وجود داشته باشد.

پاک کردن تاتو ابرو با سالین

برداشتن تاتو ابرو با سالین فرآیندی است که با استفاده از نمک (آب نمک) سعی در پاک کردن یا محو کردن تاتوها دارد. سالین با استفاده از ابزاری شبیه قلم میکروبلیدینگ به خالکوبی تزریق می شود. با گذشت زمان، سالین جوهر خالکوبی را از بین می برد و اساسا آن را پاک یا محو می کند.

فرآیند برداشتن تاتو ابرو

لیزر با هدف قرار دادن ذرات یا جعبه های رنگی در پوست که محل تجمع رنگدانه ها است و بمباران آنها با پالس های نوری باعث پاره شدن و له شدن رنگدانه ها و ایجاد التهاب در محل می شود.

هجوم ماکروفاژها و سایر سلول ها در محل باعث می شود که رنگدانه های مورد نظر توسط سلول های ماکروفاژ که وظیفه پاکسازی بدن از عناصر خارجی را بر عهده دارند بلعیده و از بین بروند. خالکوبی هایی که در آنها از رنگ تیره استفاده شده است از جمله خالکوبی هایی هستند که به طول موج های ارسال شده توسط لیزر پاسخ مطلوبی می دهند.

مراقبت های قبل از پاک کردن تاتو

۴ هفته قبل از اولین جلسه و در طول درمان از برنزه کردن، تماس مستقیم با نور خورشید و ترکیبات برنزه کننده موضعی پوست خودداری کنید.در طول درمان روزانه از یک ضد آفتاب با طیف وسیع با SPF30 حاوی اکسید روی یا دی اکسید تیتانیوم استفاده کنید.

حداقل ۷۲ ساعت (حدود ۳ روز) قبل از درمان از مصرف داروهای حساس به نور (مانند داکسی سایکلین و مینوسیکلین) خودداری کنید.

اگر سابقه تبخال یا زونا در ناحیه درمان دارید، داروهای ضد ویروسی خود را از دو روز قبل از درمان تا سه روز بعد از آن مصرف کنید.

یک هفته قبل از درمان از مصرف ترکیبات اسید گلیکولیک و Retin-A خودداری کنید.

مراقبت های بعد از برداشتن تاتو ابرو

مراقبت های پس از برداشتن خالکوبی ابرو، قرمزی، تورم، تاول و خارش پوست را کنترل می کند و به پاک کردن تاتو به بهترین شکل ممکن کمک می کند. در اینجا بایدها و نبایدهای مراقبت های بعد از لیزر تاتوی ابرو را مشاهده می کنید:

از شستن ناحیه لیزر شده خودداری کنید

با استفاده از کمپرس آب یخ در ساعات اولیه از التهاب جلوگیری کنید

در روز اول پس از برداشتن تاتو ابرو از پماد اکسید روی استفاده کنید. پماد موضعی اکسید روی برای درمان قرمزی، سوزش، خارش و بثورات پوستی خفیف استفاده می شود.

در روز دوم و سوم در صورت توصیه از پمادهای آنتی بیوتیکی مانند موپیروسین یا تتراسایکلین استفاده کنید. این پمادها به طرز شگفت انگیزی در پیشگیری از عفونت های پوستی موثر هستند.

از روز چهارم به بعد از کرم های ترمیم کننده برای بازسازی پوست استفاده کنید.

سعی کنید ناحیه خالکوبی شده را تحت فشار مستقیم آب قرار ندهید.

ناحیه خالکوبی شده را از نور خورشید محافظت کنید.

پاک کردن خالکوبی ابرو با لیزر در واقع بسیار ساده است. اول از همه، شما باید ابروهای خود را در برابر نور خورشید محافظت کنید. و ناحیه ابرو و اطراف آن را برای چند روز خشک نگه دارید. ممکن است التهاب و تاول های سطحی را روی پوست خود مشاهده کنید. نگران نباشید زیرا همه اینها ظرف چند روز از بین خواهند رفت.

قرمزی بعد از برداشتن تاتو با لیزر به دلیل التهاب پوست است. اصلا جای نگرانی نیست چون بعد از چند روز از بین می رود. پوست برخی از افراد ممکن است حساس تر باشد و بعد از جلسه حذف تاتو ابرو قرمز و متورم شود.

عوارض پاک کردن تاتو ابرو

پوست در معرض خطر عفونت و تشکیل اسکار است. در فرآیند برداشتن تاتو ابرو، ممکن است رنگدانه ها به طور کامل ناپدید نشوند و تاتو فقط تا حدی محو شود.

از قضا، هر چه رنگ های استفاده شده در تاتو ابرو بهتر باشد، پاک کردن آنها سخت تر خواهد بود. به عنوان یک نکته جانبی، اگر پوست شما مستعد کلوئید است، یعنی تشکیل گوشت اضافی، ایده بهتری است که در وهله اول هرگز سراغ خالکوبی نروید.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *