قبلی
بعدی

همه چیز درباره برند آمریکایی آون

دیوید مک کانل در سال ۱۸۸۶ شرکت عطر خود در شهر کالیفرنیا را تغییر کاربری داد و شرکت آون را راه اندازی کرد. او اوایل  یک کتاب فروش بود و برای ترغیب افراد به خریدن کتاب عطری با رایحه گل رز را به مشتریان خود هدیه میداد. این عطر به تدریج محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرد و به همین دلیل مک کانل تصمیم گرفت به جای فروش کتاب به تولید عطر بپردازد!

اولین کارخانه تولید عطر کالیفرنیا توسط مک کانل در سال ۱۸۹۷ در شهر Suffern و در نزدیکی مسیرهای راه آهن افتتاح شد. پس از مرگ او، پسرش مسول کسب و کار خانواده شد و شرکت را در سال ۱۹۳۹به نام آون ( Avon ) تغییر داد

سیستم بازاریابی برند آون توسط یک خانم به نام پی.اف.ای آلبی ( P.F.E. Albee ) در سال ۱۸۸۶ توسعه یافت. این سیستم در نوع خود اولین بود! او فروش عطر را به صورت درب به درب آغاز کرد و همین سیستم را برای فروش محصولات شرکت آون نیز ادامه داد. او یک تیم از فروشندگان را که همگی خانم بودن را استخدام کرد. این بازاریابی فرصت خوبی برای زنان ایجاد کرد تا بتوانند در خارج از منزل نیز کار و فعالیت خوبی داشته باشند.  اولین کاتولوگ این کمپانی در سال ۱۸۹۶ و بدون هیچ تصویری عرضه شد و سپس در سال ۱۹۰۵ اولین کاتولوگ کاملا رنگی خود را عرضه کردند.

برای چندین دهه آون فقط از طریق نمایندگان خود و با استفاده از کاتالوگ محصولات خود را به فروش می رساند. اولین برنامه تجاری – تلویزیونی آون در سال ۱۹۵۴ و با عنوان !Ding Dong! Avon calling پخش شد و سپس در سال ۱۹۹۰، آون با راه اندازی کمپینی با عنوان ربان صورتی ( pink ribbon ) اقدام به افزایش آگاهی در رابطه با سرطان سینه کرد و محصولاتی را با همین نام به فروش رساند.

در سال ۱۹۰۲ این شرکت طیف وسیعی از لوازم آرایشی را به فروش رساند. در سال ۱۹۳۱، ۱۱ محصول مختلف از این برند مهر تایید  Good Housekeeping گرفتند.

اولین نوآوری برند آون که نوعی تُنگ ( ظرف شیشه ای ) بود را در دهه ۱۹۶۰ به بازار ارائه شد. این شرکت در سال ۱۹۶۸ کلکسیونی از ماشین های شیشه ای را تولید کرد و سپس اشکال مختلفی از آن مانند گل ها، حیوانات، قطار و … را نیز به مجموعه خود اضافه کرد.

در سال ۲۰۱۱، شرکت آون در جشن ۱۲۵ سالگی کسب و کار و خرید و فروش خود صاحب بیش از شش میلیون نمایندگی در ۱۰۰ کشور جهان بود. برند Avon در بازه زمانی ۱۹۵۶ تا ۲۰۱۴ دارای ۳۰۲ محصول در کارنامه عطری خود است.

محصولات اون یا اَون یا اَوِن که معادل فارسی برند Avene می باشند از جمله تولیدات کمپانی پیر فبر Pierre Fabre کشور فرانسه است که در سراسر دنیا طرفداران بسیاری پیدا نموده است . بیشتر محصولات اون مناسب پوست حساس بوده و در واقع به صورت تخصصی محصولاتی برای پوست های حساس و آسیب دیده تولید می کند . 

محصولات اون متنوع بوده و برای مشکلات متنوع پوستی در دسترس اند . اسپری آب  ، کرم دور چشم سوتینگ  ، پن کلد کرم  ، ژل شوینده تریکسرا  ، کرم زراکالم  ، کرم بدن آکرات  ، کنسانتره ضد قرمزی قوی ، ژل شوینده کلینانس  ، تونر کلینانس مت  ، تری اکنیل، کرم سیکالفیت  ، کرم دور چشم ایستیال  ، کرم الواژ  ، کنسانتره الواژ  ، کرم پودر مایع کوورانس  ،کرم ضد آفتاب مینرال  ، کرم پودر فشرده ضد آفتاب  و محصولات ضد آفتاب از  شاخص ترین تولیدات این برند فرانسوی می باشند .

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *