قبلی
بعدی

همه چیزهایی که باید درباره برند داو بدانید

داو یکی از ۴۰۰ برند معروف متعلق به شرکت یوتیلیور می باشد و سال ۱۹۵۴ با ارایه تنها یک نوع صابون مخصوص پوست های خشک و حساس وارد بازار شد.

این شرکت در سال ۱۹۳۰ از ادغام شدن شرکت انگلیسی صابون سازی به نام Lever Brothers وشرکت هلندی کره سازی با نام Margarine unie به وجود آمد.برندهای این شرکت به ۱۴ زیر مجموعه مختلف شامل مواد غذایی، نوشیدنی،تمیزکننده های محیطی و غیره تقسیم بندی می شوند.این شرکت پیشرفت های خود را مدیون تحقیق بر روی مصرف کنندگان استو خود معتقد است که وجدان کاری در تجارت تاثیر اجتماعی مثبتی برایش به همراه داشته است.

این شرکت در حال حاضر با بیش از ۱۷۴۰۰۰ پرسنل در بیش از ۱۵۰ کشور فعالیت می کند و در روتردام هلند و لندن انگلیس دفتر مرکزی دارد.

از بردهای دیگر این شرکت می توان خمیردندان سیگنال، صابون لوکس، چایی کیسه ای لیپتون و محصولات رکسونا اشاره کرد.

این شرکت در سال ۲۰۰۱ واردات خود رابه ایران آغاز کرد و شرکت تولیدی خود را نیز از سال ۲۰۰۳ رسماً در ایران افتتاح کرد

و صابون لوکس اولین محصول تولیدی این شرکت در ایران می باشد.نشان داو سیاهه ای از یک پرنده است و خود کلمه داو نیز برگرفته از کبوترهای بومی اروپا می باشد.

برند لیپتون نیز در سال ۱۹۷۱ عرضه شد و در ایران نیز تولید می شود.

برند داو Dove در سال ۱۹۵۴ با تولید قالب‌های صابونی که فرمول اولیه آن‌ها در ارتش آمریکا ایجادشده و مخصوص پوست‌های خشک و حساس می‌بود، گذاشته شد. موضع یابی نام برند Dove توسط David Ogilvy طراحی شد. او در این اقدام به شوخی بیان می‌کند: «من می‌توانستم این محصول را به‌عنوان ماده‌ی شوینده برای تمیزی دست مردان کارگر موضع یابی کنم.»

او می‌دانست که با نگریستن دقیق به محصولات Dove مفاهیمی همچون: لطافت و نرمی، لوکس بودن و… در ذهن تداعی می‌گردد، به همین دلیل می‌توان گفت این محصول برای خانم‌ها مناسب‌تر است که به‌این‌ترتیب جایگاه این محصول برای جنس لطیف شناخته شد و برند Dove مبارزه‌های تبلیغاتی‌اش را با شعار «Dove تنها یک صابون نیست، بلکه کرم پوست شماست» آغاز نمود.

کسب‌وکار Dove با توسعه و ورود به بازار کشورهای جدید و توسعه به حوزه‌های محصولات جدید، رشد یافت. برند Dove کمپینی را بانام «زیبایی طبیعی» از سال ۲۰۰۴ آغاز کرده است. کمپین بر مبنای این بود که تفاوت‌های طبیعی و فیزیکی همه زنان را تحسین کند و الهام‌بخش آنان در حس راحتی با خود و اعتمادبه‌نفس بیشتر باشد، نتایج تحقیقات این کمپین و گروه خلاقیت در طول ۳ سال نشان داد که تنها ۴% از زنان خود را زیبا می‌پندارند و اکثریت آن‌ها در مقابل تبلیغات مد و زیبایی خود را ناامید و سرخورده می‌دانند. به همین دلیل کمپین روی چند اصل ازجمله: پرهیز از عمل جراحی زیبایی و استفاده از لوازم‌آرایشی غیرطبیعی و گسترش اعتمادبه‌نفس میان خانم‌ها، تمرکز داشته است و متعهد است تا به خانم‌ها برای شناختن زیبایی‌های منحصربه فرد و پنهان‌‌شان از طریق عرضه‌ی محصولاتی که مراقبت از زیبایی طبیعی را عرضه می‌کنند کمک کند.

Dove که در ابتدا فعالیتش را با تولید قالب‌های صابون آغاز نموده بود، به‌تدریج محصولاتی مانند شامپو، دئودرانت، نرم‌کننده و انواع کرم‌ها را نیز تولید نمود؛ همان‌طور که مدیر برند این شرکت Silvia Laynado بیان کرده است، ورود آن‌ها به حوزه‌ی محصولات جدید حرکتی آهسته و طبیعی است به‌گونه‌ای که مصرف‌کنندگان با مشاهده‌ی آن محصولات جدید، شگفت‌زده نمی‌شوند. به عبارتی Dove توانست با موفقیت از یک برند تک‌محصولی به دامنه‌ی محصولات مرتبط راه یابد و جذابیت برند خود را برای مصرف‌کنندگان افزایش دهد. قدرت این برند اصلی‌ترین عامل موفقیت Dove در توسعه‌ی محصولاتش است.

برند Dove که اصلیت آن متعلق به انگلستان است، یکی از ۴۰۰ برند معروف متعلق به شرکت Unilever است. Unilever شرکت بریتانیایی هلندی است که مالک شمار زیادی از نام‌های تجاری بین‌المللی درزمینهٔ مواد غذایی، نوشیدنی‌ها، محصولات مراقبت‌های شخصی، شوینده‌ها و لوازم‌آرایشی بهداشتی است. از نام‌های تجاری متعلق به Unilever می‌توان به: سیگنال، کنور، مگنوم، لوکس، سانسیلک، رکسونا، کلییر، دامستوس، سیف و … اشاره کرد.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *