قبلی
بعدی

نکات جالبی درباره عطرها

امروزه عطر و ادکلن یکی از ضروریات زندگی اجتماعی به حساب می‌آیند، به طوری که اگر روزی بدون عطر زدن و بوی خوش از خانه خارج شویم، گویی برهنه بیرون رفته‌ایم.

در حال حاضر برندهای بسیاری در سطح جهانی مشغول تولید عطرها با اسانس های متنوع هستند، این تنوع رایحه سبب شده است که عطر مورد استفاده‌ی هر شخص به منزله‌ی امضای او شناخته شود.

عطرها یکی از پدیده‌های پیچیده ساخت دست بشر هستند و چیزهای عجیب و جالبی درباره آن‌ها وجود دارد که هرکسی از همه حقیقت درباره عطرها آگاه نیست مثلا این که چرا هر عطری روی بدن هر فردی بوی متفاوتی دارد و یا آثار جسمی و روانی عطر چه علتی دارد

عطرهای خوشبو شادی‌آور هستند

در آزمایش‌های متعددی که انجام شده است ثابت شده بوییدن یک عطر آشنا، حس لذت و حالتی مثبت را در مغز فرد پدید می‌آورد. در این آزمایش‌ها عطر شیرین وانیل بیشترین واکنش مثبت را به همراه داشت و به عنوان عطر خوشبوی پذیرفته شده عمومی شناخته می‌شود.

تشخیص عطر دارد

یک حقیقت درباره عطرها این است که هرکسی توانایی و تشخیص خاصی را در شناخت آن‌ها دارد که مانند اثر انگشت، خاص است و الگوی شناختی هیچ دو فردی از عطرها شبیه به هم نیست. به همین دلیل است که عطر محبوب دوست شما ممکن است به نظرتان زیادی شیرین و ناخوشایند باشد.

عطرها روی هر شخصی بوی متفاوتی دارند

سبک زندگی و بدن در تغییر بوی عطر از فردی به فرد دیگر موثر است. شیمی بدن انسان ها در بوی عطر تاثیر می گذارد. به عنوان مثال سطح pH انسان ها متفاوت است و این یکی از عوامل موثر در متفاوت بودن بوی عطرهاست.

نوع خوراک، دمای بدن و محیطی که در آن زندگی می کنید نیز موثر هستند. بوی عطری که در فروشگاه ها روی کاغذ استشمام می کنید با زمانی که به بدن می زنید کاملا متفاوت است. ما آدم ها از جنس کاغذ نیستیم پس بوی عطر روی بدن ما و با گذر زمان متفاوت خواهد بود. پس هنگام خرید عطر باید آن را روی پوست خودتان تست کنید.

بوی متفاوت

 عطرها در شرایط متقاوت هم بوی منفاوتی میدهند عواملی مثل میزان رطوبت هوا، دما، آلودگی و … هم روی کارایی عطر و نحووه استشمام آن تاثیر دارند.

 

پوست چرب

 اگر پوست‌تان چرب است، خوشحال باشید چون دوام و ماندگاری عطرها بر روی پوست‌های چرب و تیره بیشتر است. اما عطر برای پوست‌های روشن و خشک، در حکم یک مرطوب‌کننده است و دوام زیادی روی این پوست‌ها ندارد.

 عطرهای ارزان رایحه شیرین دارند

این مساله دو دلیل دارد: اول این که مواد اولیه برای عطرهای شیرین ارزان‌تر هستند و دوم این که مخاطب عطرهای ارزان جوانان هستند و جوانان و نوجوانان چون قوه بویایی ضعیف‌تری نسبت به بزرگسالان دارند عطرهای شیرین را بهتر و خوشبوتر حس می‌کنند.

گرما

در فصل گرم، استفاده از رایحه‌های خنک و ترش، تلخ و ‌‌‌سرد، جنگلی و‌ وحشی بسیار خوشایند است. استفاده از رایحه های خنک و ترش در فصل تابستان، سرمای خوشایندی را به شما و اطرافیانتان منتقل می‌کند و درنتیجه از حس ِ‌گرمای محیط می‌کاهد تا به یک حس تعادل دمایی برسید.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *