قبلی
بعدی

آموزش راههای درمان خشکی مو

بعد از استفاده از مواد شیمیایی جهت کراتیه کردن مو ، بافت مو دستخوش تغییراتی شده و برای شستشو و آرایش نیاز به دقت بیشتری داشته و باید با روش های خاص از موها محافظت کرد.

روی موهایتان نباید زیاد کار کنید و یا مواد شیمیایی را برای مدتی طولانی روی آن قرار دهید. این دو رایج ترین اشتباهات بیشتر افراد هستند. با وجودی که استفاده از محصولات لخت کردن مو در خانه راحت تر و کم هزینه تر خواهد بود اما این مواد به راحتی باعث می شوند موهای شما آسیب ببینند. همچنین صبر نکردن زمان کافی بین دو بار استفاده از مواد روی مو خطر آسیب به موها را زیاد می کند

 دوام کراتین، بین ۳تا۵ ماه می باشد. مدت زمان این دوام باتوجه به مراقبت از مو می باشد برای اینکار زمان خوابیدن شما باید از بالش های ابریشم یا ساتن که رطوبت موی شما را حفظ و میزان اصطکاک بین مو و بالش رو کمتر می کند، استفاده کنید تا از شکستگی مو جلوگیری کند و موهایتان برای مدت طولانی صاف و براق خواهد ماند. اما پارچه های دیگر رطوبت مو را می گیرد.اگر از خواب بیدار شدید و مشاهده کردید که کمی موهایتان خم شده با استفاده از اتو فورا موهایتان را صاف کنید.

استفاده ی مداوم از مواد لخت کننده روی موها در نهایت باعث می شود موها آسیب دیده، شکسته و حتی ممکن است به ریزش موی دائمی منتهی شود.

استفاده ی روزانه از آن ها در نهایت باعث خشکی و آسیب به موهای شما خواهد شد. وسایل حرارتی برای استفاده های کم مناسب اند، باید سعی کنید تا حد ممکن استفاده از این وسایل را کم کرده یا اصلاً استفاده نکنید.

مدلهایی که انتهای موهای شما را بالا و به دور از نور نگه می دارند مناسب اند زیرا اجازه می دهند انتهای مو رطوبت خود را حفظ کند و مراقبت بهتری از موهای شما به عمل آید. حتی اگر هدف شما بازگرداندن درخشش به موهایتان نیست باز هم رطوبت کافی برای موهای اهمیت زیادی دارد زیرا منجر به سلامت کلی موهای شما خواهد شد.

از شامپو که دارای فرمول سولفات سدیم می باشد هرگز استفاده نشود زیرا کراتین موهای شما را از بین می برد همچنین آب کلر و شور هم کراتینه رو از بین می برد و از رفتن به استخر و دریا خودداری کنید.در صورت ضرورت برای شنا موهای خود را با نرم کننده مو که نیاز به آبکشی نداشته باشد ماساژ دهید چون باعث میشود کلر و شوری اب به مو نفوذ نکند.

اگر از انتهای موهای خود به درستی مواظبت نکنید خشک خواهند شد. در واقع انتهای مو قدیمی ترین و آسیب پذیرترین بخش موهای شما می باشد، به همین دلیل نیاز به مراقبت بیشتری دارد. اگر در انتهای تارهای موی خود شاهد موخوره و یا آسیب دیدگی بودید حتما موهای خود را کوتاه کنید.

همچنین آب حاوی کلر مثل اب های استخر ها واب شور هم کراتینه موهایتان را از بین می برند پس از رفتن به استخر و دریا تا مدتی خودداری کنید. ولی اگر از روی اجبار و مجبور باشید که شنا کنید. ابتدا موهای خودتان را با آب بشویید یا از یک نرم کننده‌ی بدون نیاز به آبکشی استفاده کنید؛ و موهایتان را ماساژ دهید چون هر دوی این کارها جلوی نفوذ کلر و آب شور را به بدنه‌ی موی شما می‌گیرد. بعد از تمام شدن شنا خیلی سریع دوباره موهایتان را آبکشی نمایید.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *