قبلی
بعدی

نحوه درست کردن عطر میوه طبیعی در خانه

پیش از هر چیز بهتراست درک صحیحی از عطر و انواع رایحه های آن داشته باشید. عطرها، ترکیبی از رایحه های مختلف هستند که “نت” نامیده می شوند.

برای تهیه عطر به این روش ابتدا باید مواد مورد نیاز را تهیه کنید، این مواد عبارتند از یک رول دارچین طبیعی، بیست و پنج دانه هل طبیعی، پانزده عدد میخک خشک طبیعی، یک دانه وانیل طبیعی، پوست تازه یک عدد پرتقال و دویس میلی لیتر الکل غیرصنعتی. ابتدا با کمک یک چاقوی تیز وانیل را به قطعات ریز خرد کنید. سپس پوست پرتقال را روی یک رنده بکشید تا لایه رویی آن جدا شود، این کار را تا جایی ادامه دهید که سفیدی پوست پرتقال مشخص شود.

 با استفاده از یک هاون دستی به ترتیب دارچین، هل و میخک را پودر کنید. آن‌ها را با هم داخل هاون بریزید و و دسته هاون را با حرکات دورانی روی آن‌ها فشار دهید تا کاملا خرد شده و به یک پودر نرم و یکدست تبدیل شوند. البته اگر نمی‌خواهید یا نمی‌توانید این کار را با دست انجام دهید می‌توانید از یک آسیاب برقی کوچک برای این منظور استفاده کنید.

وانیل خرد شده، پوست پرتقال رنده شده و الکل را به آن اضافه کنید و همه مواد را داخل یک ظرف شیشه‌ای دردار بریزید. در ظرف را ببندید و آن را محکم تکان دهید تا همه مواد داخل آن به خوبی مخلوط شوند سپس ظرف را در فضایی خنک و تاریک قرار دهید. هر روز دو بار ظرف را تکان دهید و این کار را به مدت دو تا شش هفته ادامه دهید تا مواد موجود در ظرف به خوبی ترکیب شوند.

 پس از دو تا شش هفته ترکیب شیمیایی عطر کاملا آماده می‌شود و شما باید آخرین کار یعنی صاف کردن را انجام دهید تا عطر قابل استفاده شود. برای صاف کردن شما به یک صافی چای نیاز دارید، صافی چای را بالای یک شیشه کوچک قرار دهید و محتویات ظرف را روی صافی بریزید. به این ترتیب شیشه عطر میوه دست ساز شما آماده است و می‌توانید از آن استفاده کنید. این عطر خوشبو اثر ضداسترس دارد و خستگی و تنش‌های عصبی را کاهش می‌دهد.

استفاده از عصاره میوه‌ها

استفاده از میوه‌های طبیعی بهترین و جالب‌ترین راه برای ساخت عطر است. در این روش شما از هر نوع میوه‌ای می‌توانید استفاده کنید و عصاره طبیعی مورد نظر خود را بگیرید. سپس با این عصاره عطر میوه دلخواه خود را بسازید و مورد استفاده قرار دهید. برای ساخت عطر به این روش شما باید گام‌های زیر را دنبال کنید:

ابتدا یک ظرف دردار انتخاب کنید و دوسوم آن را با میوه‌های خرد شده پر کنید، بقیه ظرف را با الکل پر کنید و این ظرف را در یک فضای خنک و تاریک و خشک قرار دهید. هر چند روز یک بار ظرف را تکان دهید و این کار را به مدت شش هفته ادامه دهید تا عصاره میوه آماده شود. پس از شش هفته، این مخلوط را از صافی رد کنید، عصاره میوه شما آماده است.

 در یک ظرف کوچک سه قطره از عصاره میوه مورد نظر خود را به همراه سه نقره روغن نارنگی، سه قطره روغن لیمو و سه قطره روغن دانه انگور بریزید و با هم مخلوط کنید. اگر عطر قوی‌تری می‌خواهید می‌توانید از روغن وانیل هم در این ترکیب استفاده کنید. در صورت تمایل می‌توانید مقدار عصاره میوه را به جای سه قطره، چهار یا پنج قطره بریزید تا بوی میوه دلخواه شما در عطر، قوی‌تر باشد.

بقیه ظرف را با روغن حامل پر کنید و آن را در دست بچرخانید و تکان دهید تا کاملا مخلوط شود. در صورت تمایل می‌توانید به جای روغن حامل از الکل یا سرکه و یا الکل ایزوپروپیل هم استفاده کنید.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *