قبلی
بعدی

نحوه جراحی زیبایی پف زیر پلک

چشم در جمجمه در فضایی به نام کاسه چشم یا اربیت قرار دارد. لایه بافتی کشیده شده از گوشه کاسه چشم تا پلک را سپتوم کاسه چشم می‌نامند. چربی کاسه چشم، واقع در اطراف چشم‌ها و زیر سپتوم، کره چشم را در کاسه چشم محافظت می‌کند.

برجسته شدن چربی کاسه چشم در اثر عامل‌هایی مانند افزایش چربی و باریک شدن سپتوم باعث پف‌آلود شدن چشم می‌شود. متاسفانه این نوع برجستگی گاهی ارثی است و از دوره نوجوانی شروع می‌شود.

چشم ها به خاطر افزایش سن دچار افتادگی پلک  خستگی یا پف زیر چشم می شوند که این مشکلات می تواند بر ظاهر فرد تاثیر جدی داشته باشند. چربی بیش از حد، چین و چروک و افتادگی پلک می تواند از علت پف زیر چشم باشند و یک ظاهر خسته و پیر برای فرد به همراه داشته باشد. شل شدگی و از دست رفتن قوام پوست در ناحیه پلک بالا باعث چین خوردن و آویزان شدن پوست اضافی پلک و بیرون زدن چربی بصورت پف پلک بالای چشم می گردد.

علت جراحی پف زیر چشم می تواند از بین بردن پف پلک بالا و پایین باشد، جراحی بالا کشیدن پلک فوقانی و اصلاح پف زیر چشم به زیبایی و جوانسازی پلک ها کمک شایانی میکند.

درمان پف زیر چشم به این روش همچنین می‌تواند به همراه سایر روش‌های درمانی همچون لیفت ابرو یا صورت به عنوان یک برنامه درمان جامع برای جوان‌سازی ناحیه صورت مورداستفاده قرار گیرد. هدف اصلی بلفاروپلاستی پلک پایین عمدتاً از بین بردن پف و کیسه‌های چربی تشکیل‌شده زیر چشم است، درحالی‌که هدف از بلفاروپلاستی پلک بالا اصلاح افتادگی پلک می‌باشد که در عمل می‌تواند بر احساس سایر افراد نسبت به بیمار تاثیر گذاشته و حتی برای شرایط دید عادی، محدودیت ایجاد کند. درمان پف زیر چشم با لیزر نیز یکی دیگر از روشهای غیرتهاجمی برای رفع این عارضه می باشد.

افراد مناسب برای استفاده از جراحی زیبایی پلک

بهترین افراد برای این درمان بزرگسالانی هستند که از شرایط سلامتی مناسب برخوردار بوده و با مشکلات مربوط به افتادگی پوست، ایجاد پوست اضافی، پف زیر چشم یا تجمع بافت چربی در نواحی اطراف چشم مواجه شده باشند. با وجودی که اکثر افراد برای اهداف زیبایی از بلفاروپلاستی استفاده می‌کنند، بااین‌وجود در برخی شرایط افتادگی پلک بالا باعث ایجاد محدودیت در دید فرد می‌شود و به همین خاطر لازم است از بلفاروپلاستی به‌عنوان یک روش درمانی برای رفع مشکل استفاده شود. در موارد دیگر ممکن است افزایش سن باعث ایجاد موقعیت نامناسب برای پلک پایین شده و این شرایط خشک شدن چشم‌های فرد را به همراه داشته باشد. به‌هرحال توجه داشته باشید افراد متقاضی بلفاروپلاستی می‌بایست درباره نتایج این روش درمانی انتظارات واقع‌بینانه داشته و از محدودیت‌های عمل زیبایی پلک مطلع باشند.

معمولاً، برای این عمل جراحی نیازی به بی‌هوشی عمومی وجود ندارد، هرچند از مواد بی‌حسی موضعی برای راحتی بیمار در طول درمان استفاده می‌شود. درصورتی‌که برای بیمار فقط از بلفاروپلاستی استفاده شود، بی‌حسی موضعی به همراه تزریق داروهای آرام‌بخش می‌تواند یک انتخاب مناسب برای درمان باشد. به‌هرحال در مواردی که از این درمان به همراه سایر روش‌های درمانی استفاده شود یا بیمار تمایلی به بی‌حسی موضعی نداشته باشد، عمل جراحی بلفاروپلاستی را می‌توان تحت بی‌هوشی عمومی بر روی بیمار انجام داد. عمل جراحی پلک در مواردی که به صورت سرپایی بر روی بیمار انجام می‌شود، بطور میانگین به حدود ۱ تا ۲ ساعت زمان نیاز دارد.

بلفاروپلاستی پلک پایین

بلفاروپلاستی پلک پایین از طریق ایجاد شکاف‌های کوچک مخفی در زیر مژه‌های چشم و در داخل بافت پلک انجام می‌شود. هدف اصلی این درمان خارج کردن یا اصلاح وضعیت چربی اضافی برای هماهنگ کردن ناحیه زیر چشم‌ها و دستیابی به یک ظاهر جوان‌تر و شاداب‌تر برای فرد است.

بیمار می‌بایست انتظار حدود یک هفته مراقبت از وضعیت خود را پس از عمل جراحی داشته باشد. بعضی افراد در طول دوره ریکاوری ممکن است با مشکلات محدود موقت در ارتباط با خشکی چشم و ایجاد تاری دید مواجه شوند. بخیه‌های ریز استفاده شده در این عمل جراحی معمولاً با گذشت ۷ روز از درمان کشیده می‌شوند و کبودی ایجاد شده در نواحی اطراف چشم‌ها با گذشت این زمان به تدریج از بین خواهد رفت. هرگونه کبودی باقیمانده پس‌ازاین مدت معمولاً با گذشت ۱۰ روز بطور کامل بر طرف شده و در این دوره می‌توان از لوازم آرایشی برای پنهان کردن کبودی‌های باقیمانده استفاده کرد.

توجه داشته باشید از بین رفتن بخشی از ورم ایجاد شده به زمان بیشتر نیاز دارد، اما بیمار می‌تواند نتایج اولیه درمان خود را با از بین رفتن کبودی ایجاد شده در نواحی اطراف چشم‌ها مشاهده کند. علاوه بر این مشکلات بیمار در طول دوره ریکاوری به نوع عمل جراحی انجام شده (بلفاروپلاستی پلک بالا، پلک پایین یا هر دو) و رعایت کردن توصیه‌های پزشک معالج در این مدت بستگی دارد.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *