قبلی
بعدی

نحوه جراحی زیبایی لب

لب‌ها، بعد از چشمان ما به عنوان دومین بخش صورت ما می‌باشند که در ارتباطات انسانی‌مان بسیار مورد توجه قرار می‌گیرند و در جذابیت صورت ما نقش بسیار حائز اهمیتی دارند. به همین دلیل، در سال‌های اخیر، روش‌هایی مانند تزریق ژل و چربی بسیار رایج شده و طرفداران زیادی را پیدا کرده است. اما خواسته‌های بسیار زیاد متقاضیان و خواهان این عمل جراحی زیبایی به تزریق ژل و چربی محدود نشده و…

تقریبا اکثر افرادی که متقاضی و خواهان جراحی زیبایی لب هستند، می‌خواهند که فرم، شکل و حجم لب‌های خود بعد از این عمل جراحی زیبایی به صورت دائمی باشد و بعد از این عمل، دوباره به شکل اولیه خود باز نگردد. از طرف دیگر می‌دانیم که عموما تزریق ژل و چربی به لب‌ها، به دلیل جذب شدن ژل‌ها و چربی‌ها در لب‌ها، نتیجه موقتی دارند و مراجعه کنندگان و متقاضیان، تقریبا باید هر سال با توجه به مقدار و میزان جذب ژل و چربی در لب‌ها، حداقل یکبار برای تزریق مجدد چربی و  ژل به لب‌ها مراجعه نمایند، که با توجه به این شرایط، این متقاضیان متحمل هزینه‌های بسیار زیادی می‌گردند. از طرف دیگر همانطور که در بالا بیان شد، نمی‌توان فقط از طریق تزریق ژل و چربی در لب‌ها به تمام خواسته‌ها و نیازهای متقاضیان جواب داد …

جراحی لب از داخل:

روشهای جراحی لب | در این روش (جراحی لب از داخل)، برش جراحی در داخل دهان ( پشت لب) قرار می گیرد. برشها به صورت خطوط شکسته هستند. با این روش، در پشت لب، بافتهای پایین تر را به بالا منتقل می کنیم و در نهایت به افزایش حجم لب کمک می کنند.

مزیت عمده:
الف- در این روش تمامی برشها از داخل می باشند و هیچگونه ردی از جراحی در ظاهر بیمار باقی نخواهد ماند. این روش بویژه در افرادی که تغییر کمی را می پذیرند و تمایل به تغییر فرم لب ندارند، مناسب است.

نکته قابل توجه :
الف- در این روش نمیتوان تغییر خیلی زیادی را در لب ایجاد نمود.
ب- با وجودی که سایز لب بزرگتر می شود ولی فرم لب قابل تغییر نیست.

 جراحی لب از بیرون (با برش مستقیم):

روشهای جراحی لب | در این روش، ابتدا فرم و سایز لبی که شما خواستار آن هستید، بر روی لبها کشیده می شود. با محاسباتی که انجام می گیرد، تناسب آن با صورت سنجیده می شود و در صورتی که متناسب با دیگر اجزاء صورت باشد، جراحی لب انجام می شود.

مزیت عمده:

الف- این روش تنها روش تغییر فرم کلی لب می باشد و برخی از نتایج آن با هیچ کدام از روشهای دیگر ( تزریق ژل، تزریق چربی به لب، پروتز لب و دیگر روشهای جراحی لب) قابل دستیابی نیست.
ب- این روش می تواند فاصله بینی با لب را کاهش دهد. (در تمامی روشهای غیر جراحی، مانند تزریق ژل ، تزریق چربی و… فاصله بینی تا لب تغییر نمی کند)
ج- این روش را می توان در مورد کل لب و یا بخشی از لب اجرا کرد. مورد اخیر بویژه برای کسانی که از لب خود راضی هستند و فقط تمایل به تغییر بخشی از لب می باشند، ایده آل است.

نکته قابل توجه :

الف- روش جراحی لب از بیرون، برای کسانی که وسواس کندن پوست لب دارند، مناسب نیست.
ب- به افرادی که به دلیل وسواس فکری نمیداند چه مدل لبی مناسب صورتشان است، توصیه نمی شود.
ج- اگر این روش به تنهایی استفاده شود، لبها به جلو برجسته نمی شود و حجم لبها در نیم رخ افزایش نشان نمی دهد. (در صورتی که تمایل به افزایش حجم لب داشته باشید می توانید این روش را به صورت همزمان با روشهای دیگر مانند استفاده از گرافت چربی به کار برد)

جراحی لب از بیرون (با برش در زیر بینی):

روشهای جراحی لب | این روش به نامهای مختلفی مانند لیفت سانترال لب، لیفت لب بالا از زیر بینی و … شناخته شده است. در این روش، با برشی که در زیر بینی داده می شود، قسمت وسط لب بالا لیفت می گردد

مزیت عمده لیفت سانترال لب:

الف- می تواند فاصله لب و بینی را کاهش دهد و به جوانسازی لب کمک نماید.
ب- برش در زیر بینی زده می شود و تا حدود زیادی قابل محو کردن است.
ج- در افرادی که زاویه بینی و لب آنها به صورت حاد است  با استفاده از این روش، علاوه بر برجسته سازی لب بالا، زاویه لب و بینی نیز بهتر می شود.

نکته قابل توجه :

۱. به دلیل فاصله زیاد بین محل برش و محلی که ما نتیجه را می خواهیم ببینیم (برش در زیر بینی و نتیجه مورد انتظار در لب) مقدار اثر جراحی کمتر از روش مستقیم جراحی لب است (در بالا گفته شده) و ممکن است بخشی از نتیجه بدست آمده به مرور زمان اثر خود را از دست بدهد.
۲. احتمال اسکار زیر بینی وجود دارد که این حالت در برخی از افراد مخصوصا در زمان خندیدن ممکن است دیده شود.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *