قبلی
بعدی

میکروپیگمنتیشن چیست ؟ چگونه انجام میشود؟

میکروپیگمنتیشن یک نوع خالکوبی نیمه دائمی است که با هدف زیباسازی چهره در نواحی مانند ابروها، بن‌مژه و لب‌ها انجام می‌گیرد. دقت و مهارت تکنسین در انجام این روش بسیار اهمیت دارد.

آرایش کردن در واقع فرآیند استفاده از انواع رنگ‌ها به منظور بازسازی چهره است. انواعی از مواد و رنگ‌ها که در میک‌آپ استفاده می‌شوند بعد از گذشت تنها چند ساعت، پاک می‌شوند یا اگر ماندگاری بالایی داشته باشند، زیبایی و جذابیت اولیه شان را نخواهند داشت؛ بنابراین اولین راه حل برای دائمی کردن آرایش به خصوص برای آن دسته از افراد که به داشتن آرایش چشم، ابرو‌ها یا لب‌هایشان وابسته هستند، میکروپیگمنتیشن است.

مکانیسم این فرآیند در واقع اضافه کردن رنگ‌های دلخواه به پوست نواحی مانند لب‌ها یا بالای لب، ابرو‌ها و بن مژه پلک چشم است. اگرچه معمولاً رنگ به کار رفته بعد از دو یا چهار سال یا پس از زایمان از بین می‌رود، برخی از انواع رنگ‌ها ماندگاری همیشگی دارند.

در واقع میکروپیگمنتیشن فرآیندی مشابه با خالکوبی اشکال روی پوست بدن است، اما تفاوت اصلی در نوع رنگ‌های به کار رفته و ماندگاری آنهاست.

میکروپیگمنتیشن برای بازسازی طبیعی، متعادل سازی و جلوه بخشیدن به چهره استفاده می‌شود که در نتیجه زیبایی بیشتر چهره در طولانی مدت رابه ارمغان می‌آورد.

بهبود ظاهر پلکها، اضافه کردن یا جایگزین کردن ابروها، بهبود خط لب، خط چشم دائمی، تقویت مژه برای مژه‌های کم پشت، قرینه‌سازی ابروها، لکهای ماه گرفتگی، ناهنجاری‌های مویرگی خوش‌خیم، مخفی کردن قسمت‌های بی‌مو در بیماران دارای جای زخم روی فرق سر، بازسازی هاله سینه و آرایش چشم برای افرادی که به مواد آرایشی آلرژی دارند از مواردی است که می‌توان از میکروپیگمنتیشن کمک گرفت.

میکروپیگمنتیشن چگونه انجام می‌شود

اولین قدم در انجام میکروپیگمنتیشن انتخاب تکنسین با مهارت و دقت بالاست. یک تکنسین ماهر می‌تواند در خصوص ضروری بودن یا نبودن این روش، موادی که برای آن استفاده می‌شود، مواد مناسب برای انواع پوست و نتیجه نهایی کار، به شما مشاوره دهد.

بعد از اینکه نوع مواد و رنگ براساس تنالیته پوست شما انتخاب شد، با استفاده از یک مداد آرایشی یک طرح ابتدایی در ناحیه مورد نظر ترسیم می‌شود. ممکن است برای این که نتیجه کار بهتر درک شود تصاویری هم قبل و بعد از انجام میکروپیگمنتیشن یا هاشور توسط تکنسین گرفته شود.

مرحله بعدی ترکیب رنگ‌ها و بدست آوردن رنگدانه مناسب برای تزریق به پوست است. این ترزیق بوسیله سوزن‌های باریک و استریل (ضدعفونی شده) به پوست ناحیه مورد نظر انجام می‌شود.

بسته به حساسیت ناحیه مورد نظر و آستانه تحمل درد شما ممکن است تکنسین از پماد‌های بی حسی برای کاهش درد استفاده کند.

این فرآیند براساس حساسیت ناحیه‌ای که قرار است میکروپیگمنتیشن روی آن انجام شود و همچنین سرعت و مهارت تکنسین بین دو تا چهار ساعت طول می‌کشد. ماندگاری آن در افراد مختلف بسیار متفاوت است، اما به طور معمول رنگدانه‌های تزریق شده بین ۱۲ تا ۱۴ ماه ماندگاری خواهند داشت.

مزیت های استفاده از روش میکروپیگمنتیشن

 بدون درد و خونریزی بودن 
 التهاب کمتری در افراد ایجاد می کند
 ابروهایی منطبق با ویژگی های صورت
 حل مشکل ریزش ابرو
 رفع جای بخیه، از بین بردن لک ها یا اسکارهای پوستی
 صرفه جویی در زمان 

مراقبت ها

بعد از انجام میکروپیگمنتیشن نیاز به استراحت یا گذارندن دوره نقاهت وجود ندارد، بنابراین شما می‌توانید بلافاصله به انجام فعالیت‌های روزانه خود بازگردید. البته رعایت برخی دستورالعمل‌های مراقبتی بعد از انجام این روش ضروری است که در اینجا تعدادی از آن‌ها آورده شده است:

پرهیز از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید

پرهیز از استفاده از لنز‌های چشمی‌برای چند روز (در مورد میکروپیگمنتشین در ناحیه چشم)

تماس نداشتن ناحیه با آب برای چند روز و پرهیز از ورزش‌های آبی برای چندین ماه

عدم استفاده از مواد آرایشی در ناحیه مورد نظر برای سه تا پنج روز

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *