قبلی
بعدی

معرفی برند معروف ورزشی فیلا

در سال ۱۹۱۱ برادران فیلا در شهر کوچکی در شمال ایتالیا یک کارخانه تولید پارچه با کیفیت بالا و لوکس برای مردم محلی راه اندازی کردند. برادران فیلا هیچگاه فکر نمی کردند که روزی این کارخانه پارچه بافی به یکی از مشهورترین برندهای ورزشی در جهان تبدیل شود.

برادران فیلا به دنبال تولید پارچه های با کیفیت و زیبا برای مردم محلی بودند. در سال ۱۹۲۳ برادران فیلا شروع به تولید لباس های با کیفیت بافتنی کردند، ابتدا لباس های بافتنی فیلا در شهر بیه لا معروف شد ولی کم کم محصولات آن ها در تمام ایتالیا به شهرت رسید. در این سال آن ها رسما برند فیلا را به ثبت رساندند. 

در ابتدا لباس های بافتنی و لباس های زیر فیلا در شهر بیه لا در ایتالیا معروف شد ولی رفته رفته محصولات آن ها در تمام کشورشان به شهرت رسید. در این سال آن ها رسما برند فیلا را به ثبت رساندند. در سال ۱۹۴۲ کمپانی فیلا با شرکت Fratelli Fila ادغام شد و تا ۱۹۷۲ موفقیت های زیادی بدست آورد به گونه ای که در این سال درآمد آن به بیش از ده میلیارد لیره رسید و بیش از ۲۵۰ کارمند داشت.

در واقع موفقیت بی نظیر فیلا مدیون انریکو فراچی Frachey  اســت. او از سال ۱۹۶۸ تا سال ۱۹۷۹ به عنوان مدیرعامل فیلا انتخاب شد. خلاقیت و مدیریت اجرایی او بود که در نهایت فیلا را به یک مارک ورزشی جهانی هم ردیف برندهای نایکی و ریبوک قرار داد.

برند فیلا اولین برند ورزشی است که حمایت از تنیسورهای موفق همچون Bjorn Borg ،Boris , jennifer Capriati,  جهان را بر عهده داشت. تنیس در قرن بیستم شاهد شکل جدیدی از بیان فردی در سطح بین المللی شد و تبدیل به ظاهری از فیض و لوکس گرایی داشت , Frachey کالکشن “White Line” را با الهام از حرکت و جنبش در ورزش تنیس طراحی کرد و ایده طرح را بر اساس اینکه لباس مانند پوست دوم  هست، باید احساس آزادی را کامل نشان دهد  تولید کرد و به این معتقد بود “کلاسیک به معنای محافظه کار نیست، و طراحی های بی انتها هنوز هم می تواند معاصر باشد.”

در سال ۱۹۴۲ کمپانی فیلا با شرکت Fratelli Fila ادغام شد و تا ۱۹۷۲ موفقیت های زیادی بدست آورد به گونه ای که در این سال درآمد آن به بیش از یک میلیارد لیر رسید و بیش از ۲۵۰ کارمند داشت.


موفقیت بی نظیر فیلا مدیون انریکو فراچی است. او که در سال ۱۹۶۸  به عنوان مدیرعامل فیلا انتخاب شد. به منظور رقابت با برندهای نایکی و ریبوک تولیدات فیلا را بر روی کفش و لباس های ورزشی متمرکز نمود. انریکو تا سال ۱۹۷۹ مدیرعامل فیلا بود. برند فیلا اولین برند ورزشی است که حمایت از تنیس بازان را بر عهده کرفته است. فیلا  با حمایت از Bjorn Borg توانست به شهرت جهانی دست یابد. بورگ با پوشیدن لباس های فیلا توانست ۱۱ عنوان قهرمانی بدست آورد.


در دهه ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ فیلا حمایت بسیاری از تنیسورهای موفق جهان را بر عهده داشت. اما هنوز هم محبوبیت برندهای نایکی و ریبوک سایه سنگینی بر روی موفقیت های فیلا بود. 

در دهه ۱۹۸۰، ۸۰ درصد از سهام فیلا توسط شرکت تولید پارچه ایتالیایی SNIA BPD خریداری شد. فیلا دهه ۸۰ را با موفقیت طی کرد ولی در پایان این دهه به دلیل برخی اشتباهات اقتصادی و مدیریتی دچار بحران شد. شرکت SNIA BPD برای فرار از این بحران مجددا انریکو فراچی را به عنوان مدیر عامل فیلا انتخاب نمود. فراچی توانست تا پایان دهه ۸۰ فیلا را از بحران خارج کند.


در سال ۱۹۹۴ ستاره لیگ بسکتبال حرفه ای آمریکا ( لیگ NBA آمریکا) گرانت هیل (Grant Hill) با کفش های فیلا در جام جهانی بسکتبال ۹۴ شرکت کرد. او در این مسابقات به عنوان بهترین بازیکن تازه کار انتخاب شد، با این موفقیت هیل استقبال مردم از کفش های بسکتبال فیلا افزایش یافت. این شهرت باعث شد تا تولید کفش های فیلا افزایش یابد و عرضه کفش های این برند از ۱۴ درصد از فروش سالانه در سال ۱۹۹۰ به ۶۰ درصد در سال ۱۹۹۵ رسید.


 حمایت فیلا از آلبرتو تومبا (Alberto Tomba) اسکی باز تیم ملی ایتالیا در دهه ۹۰ آغاز رقابت جدی فیلا با نایکی و ریبوک بود. شهرت فیلا نه تنها به دلیل تولید کفش های ورزشی، بلکه به دلیل استفاده از رنگ و هنر در لباس های ورزشی تنیسورهاست که لباس های آن ها را از یکنواختی خارج کرده است. در دهه ۹۰ فیلا شروع به تولید لباس های ورزشی برای سایر رشته های ورزشی مثل فوتبال، بیس بال نمود.

در انتهای دهه ۹۰ دوباره مشکلات مالی فیلا شدت گرفت و عمده دلیل آن عدم موفقیت فیلا در بازارهای آمریکا بود. 

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *