قبلی
بعدی

معرفی برند مایکل کورس

مایکل کورس Michael Kors (متولد شده تحت نام کار اندرسون Karl Anderson در ۹ آگوست سال ۱۹۵۹) یک طراح مد مقیم در شهر نیویورک آمریکا است که لباس‎های ورزشی برای زنان طراحی می‎کند. او رییس افتخاری و مدیر ارشد اجرایی کمپانی اش یعنی کمپانی با مسئولیت محدود مایکل کورس (KORS) می‏باشد که در رابطه با لوازم جانبی مد فعالیت می‎کند. کورس اولین طراح لباس‎های آماده برای زنان برای برند مد فرانسوی یعنی سلین (Celine) از سال ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۳ بود.

کورس تحت نام کارل اندرسون کوچک در لانگ آیلند نیویورک متولد شد، او پسر خوآن همبرگر Joan Hamburger ، مدل سابق بود که اولین شوهر او کارل اندرسون دانشجوی کالج بود. مادر او با بیل کورس زمانی که او ۵ سال داشت دوباره ازدواج کرد و نام خانوادگی او به کورس تغییر پیدا کرد. مادرش به او گفت که او می‎توانسته است یک اسم کوچک جدید نیز برای او انتخاب کند و او بعدا اسم خودش را به مایکل دیوید کورس تغییر داد

او در سنین نوجوانی در زیرزمین خانه شان مشغول طراحی لباس و فروش آن ها کرد. پس از مدتی او در یک بوتیک کار پیدا کرد و صاحب بوتیک موافقت کرد که محل کوچکی را به او اختصاص دهند تا او طرح هایش در آن جا به فروش رساند. بعد از گذشت مدتی داون ملو، رییس بخش مد برگ دورف او را کشف کرد. او از مایکل خواست که مجموعه اش را در اختیار فروشگاههایی نظیر لورد اند تیلور و نیمن قرار دهد. اما پس از ورشکستگی ۱۹۹۳ او مجبور شد خط تولید لباس هایش را متوقف کند.

در سال ۱۹۹۷ توانست یک خط تولید ارزان قیمت تر را راه اندازی کند. او تاقبل از سال ۲۰۰۲ فقط به تولید لباس های زنانه مشغول بود اما در سال ۲۰۰۲ توانست به طراحی و تولید لباسهای مردانه نیز بپردازد. بعد از گذشت مدتی کوتاه به دنبال موفقیت هایی که به دست آورده بود به تولید کیف و کفش زنانه نیز پرداخت. در حال حاضر کورس مجموعه کاملی از بوتیک ها در شهرهای نیویورک، بورلی هیلز، پالم بیچ، منهاست و شیکاگو دارد.

بر نشان دادن طراحی‎های خود توسط مدل‎هایی که لباس‎ها را بر تن می‎کنند و به مهمانان نشان می‎دهند، خطوط تولید MICHAEL Michael Kors و KORS Michael Kors در سال ۲۰۰۴ راه اندازی شدند. خط تولید MICHAEL شامل کیف‎های دستی و کفش‎های زنان و همچنین لباس‎های حاضری زنان می‎شود. خط تولید KORS در رابطه با شلوار‎های جین و صندل است. در حال حاضر کورس مجموعه‎ای کاملی از بوتیک‎ها در شهر‎های نیویورک، بورلی هیلز، پالم بیچ، منهاست و شیکاگو دارد. سال ۲۰۱۱، سیزدهمین سالی بود که کورس در این زمینه فعالیت داشته است.

در میان افراد مشهوری که طراحی‎های او را بر تن کرده‎اند افرادی نظیر جنیفر لوپز، راش مک آدامز، الیسا، هایدی کلوم و کاترین زتا جونز دیده می‎شود. میشل اوباما لباس بی آستین سیاه طراحی شده توسط او را در اولین نمایش خود به عنوان بانوی اول آمریکا بر تن کرد.

کورس یکی از قضات جایزه‎ی اِمی در برنامه‎ی تلویزیونی «پروجکت ران وی» بود که در شبکه‎ی تلویزیونی براوو در طول ۵ فصل به نمایش داده شد و فصل بعدی در شبکه‎ی  لایف تایم پخش شد. در ۱۸ دسامبر سال ۲۰۱۲، اعلام شد که کورس این شوی تلویزیونی را ترک می‎کند و توسط طراح دیگری به اسم زاک پوسن جایگزین می‎‏شود.

در ژانویه‎ی ۲۰۱۴، مجله‎ی آمریکایی فوربس گزارش داد که کورس حالا دارای یک ثروت شخصی برابر با بیش از ۱ میلیارد دلار است که او را به میلیاردر دیگری در صنعت مد تبدیل کرده است.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *