قبلی
بعدی

معرفی انواع پروتز لب

لب های پر و بزرگ از مدت ها پیش به عنوان یک زیبایی ایده آل در نظر گرفته می شده است. بزرگ کردن لب با استفاده از پروتز لب یا پر کننده های پوستی مانند تزریق ژل در لب باعث می شود لب فرد گوشتالو و برجسته به نظر برسد و این موضوع باعث بهبود ظاهر کلی صورت فرد می شود. کسانی که دارای لب های لاغر هستند، بطور خاص می توانند از مزایای ناشی از پروتز لب با تزریق ژل بهره مند شوند. دوره ریکاوری پس از عمل جراحی لب به نسبت کوتاه است و این موضوع باعث شده عمل جراحی زیبایی لب یکی از ساده ترین راه ها برای بهبود ظاهر صورت باشد.
در مقایسه با سایر انواع عمل های جراحی زیبایی، خطر مربوط به عوارض پروتز لب به نسبت کم است. به هر حال، اطلاع از عوارض احتمالی قبل از انتخاب همه انواع عمل جراحی می تواند یک اقدام هوشمندانه باشد. بعضی از خطرات مربوط به حجیم کردن لب به صورت دائمی می تواند شامل پس زدن پروتز، عفونت، تغییر شکل پروتز، ایجاد جای زخم، و سفت شدن لب ها باشند. به هر حال این خطرها می توانند با انتخاب یک جراح با تجربه برای انجام عمل جراحی زیبایی لب بطور جدی کاهش پیدا کنند.
مزیت اصلی بزرگ کردن دائمی لب در نام این روش درمانی مستتر است: این روش می تواند نتایج بلند مدت در مقایسه با پر کننده های موقت مانند تزریق ژل لب برای شما به همراه داشته باشد، زیرا در حقیقت این پر کننده ها با گذشت زمان توسط بدن جذب می شوند.

افراد بزرگسال تقریباً در هر سنی می توانند نامزدهای مناسب برای عمل جراحی زیبایی بزرگ کردن لب باشند. بیمارانی که بطور طبیعی لب های نازک دارند یا در سنی قرار دارند که اندازه لب در آن کوچک می شود می توانند با استفاده از این عمل جراحی و یا تزریق ژل لب به نتایج استثنایی دست پیدا کنند. تمام افرادی که عمل جراحی بزرگ کردن لب را انجام می دهند باید از نظر بدنی سالم باشند و انتظارات معقول درباره نتایج حاصل از این روش درمانی داشته باشند. در اغلب مواقع جراح زیبایی به شما عکس های بیماران سابق خود قبل و بعد از عمل جراحی لب را نشان می دهد تا به این ترتیب شما بتوانید درک مناسبی از نتایج حاصل از عمل جراحی بزرگ کردن لبها با استفاده از پر کننده های تزریقی، انتقال چربی، و پروتز لب داشته باشید.

به خاطر اینکه در این حوزه احتمال واکنش آلرژیک به مواد استفاده شده برای پروتز لب وجود دارد، افراد متقاضی انجام عمل جراحی لب باید گزارش کاملی درباره موارد آلرژی قبلی خود در اختیار جراح قرار دهند. کسانی که به دنبال پروتز لب و بزرگ کردن لب بدون جراحی خود هستند همچنین باید درباره وجود هر نوع مشکل تنفسی که می تواند بطور بالقوه هنگام استفاده از مواد بی حسی ایجاد مشکل کند، با دکتر خود صحبت کنند.
در این رابطه مجموعه متنوعی از پر کننده های پوستی و پروتز لب برای انجام عمل جراحی بزرگ کردن لب وجود دارند و همه این انتخاب ها برای استفاده برای همه افراد متقاضی این عمل جراحی مناسب نیستند. به منظور اطمینان از دستیابی به بهترین نتایج پس از عمل جراحی زیبایی لب واستفاده از مزایای پروتز لب، مطمئن شوید جراحی را برای این کار انتخاب کرده اید که اطمینان کامل به وی دارید. جراح شما باید فقط از محصولات پروتز لب تایید شده توسط FDA استفاده کند و می بایست مراقبت کافی را برای انتخاب روش درمانی ایده آل جهت دستیابی به ظاهر مورد نظر شما را داشته باشد.
هنگامی که از پر کننده های موقت (تزریق چربی به لب و …) برای بزرگ کردن لب های نازک استفاده می شود، مدت زمانی که این مواد در حالت معمول دوام دارند بستگی به سرعت بدن شما برای تجزیه عناصر پر کننده، استفاده شده در تزریق چربی به لب دارد. در این رابطه جراح می تواند به شما یک برآورد کلی از مدت زمان دوام هر محصول ارائه کند و به این ترتیب به شما کمک می کند درباره فرآیند درمانی مطلوب خود تصمیم گیری نمایید.

میکرو پروتزهای تزریقی

این محصولات از مواد مختلفی مانند پلی‌متیل متاکریلات ساخته شده‌اند. آن‌ها به لب‌ها تزریق می‌شوند تا ظاهری پُرتر داشته باشند و نتایج آن معمولاً دائمی یا با ماندگاری بسیار زیاد است. برخی جراحان مقادیر کمی روغن سیلیکون را به لب‌ها تزریق می‌کنند تا به آن‌ها حجم دهند. چند نوع روغن سیلیکون برای تزریق به بدن مورد تایید قرار گرفته است اما سایر انواع آن جهت عمل زیبایی تایید شده نیستند.

پروتز از  جنس بافت

این پروتزها از موادی تهیه گردیده‌اند که از بافت انسانی برداشت شده‌اند. بافت استریل می‌شود و به صورت ورقه‌های نازک در می‌آید و یک نوار باریک به همان روشی که در پروتزهای مصنوعی استفاده می‌شود در لب‌ها قرار می‌گیرد.

بر خلاف پروتزهای مصنوعی، این پروتزها در نهایت تجزیه شده و توسط بدن جذب می‌گردند. این نوع پروتزها ممکن است تا دو سال دوام داشته باشند اما معمولاً نتایج آن برای ۹ ماه قابل مشاهده است

خطرات زیادی در ارتباط با عمل برجسته کردن لب‌ها وجود ندارد هرچند بستگی به نوع پروتز یا پرکننده‌ی انتخابی دارد.

عفونت و سوزش در نواحی انتهای پروتز

پس زده شدن توسط بدن به دلیل اینکه بدن تلاش می‌کند که مواد خارجی را رد کند، ممکن است رخ دهد.

حرکت پروتز در لب نیز ممکن است یکی از مشکلات باشد.

ممکن است تغییر رنگ دائمی در اثر کبودی بوجود بیاید.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *