قبلی
بعدی

مش مو چیست و نحوه انجام آن

مش کردن مو یا همان هایلایت کردن مو به معنی سایه انداختن بر روی تکه هایی از مو می باشد. معمولا در این روش زمینه مو تیره تر از تکه های مش یا هایلایت شده مو است.

مش کردن انواع مختلفی دارد که متداول‌ترین و معمول‌ترین آنها انواع مش با فویل با کلاه با شابلون‌های مختلف، لیوان ، دیسکت و… می‌باشد.

مش با کلاه

موها را به سمت پشت سر شانه کرده کمی روغن کف دست می‌ریزیم و موها را آغشته می‌کنیم که در موقع بیرون آوردن از کلاه مو کشیده نشود.انتها و یک طرف کیسه زباله را پاره کرده وروی سر قرار می‌دهیم بطوری که یک سمت آن بلندتر باشد.

کلاه را روی سر قرار داده و خوب محکم می‌کنیم ودر قسمت تاج سر سنجاق سر را بصورت افقی از سوراخ بالای کلاه فرو می‌کنیم که کلاه در حین کار جا به جا نشود.

با قلاب موها را از کلاه بیرون می‌آوریم و برای جلوگیری از خروج موی اضافی نوک انگشتمان را کنار سوراخ می‌گذاریم.موهای بیرون کشیده شده را شانه کرده وبا دست می‌کشیم که زیر سوراخ جمع نشده باشد.پودر واکسیدان را با هم مخلوط می‌کنیم که به شکل ماست شل در بیاید.

از پشت سر مواد را از انتها به سمت مرکز سر می‌زنیم سپس دسته‌های مو را از هم جدا کرده از انتها تا نوک مو به مواد آغشته می‌کنیم.هر دسته مو را جمع کرده روی سوراخ خودش قرار می‌دهیم.سمت بلند کیسه را روی سر گذاشته و روی موها را می‌پوشانیم.

با سشوار دستی موها را به شکل دورانی و یکنواخت حرارت داده و در یک نقطه متمرکز نمی‌شویم.

وقتی مواد حالت کف پیدا کرد سشوار را خاموش کرده وصبر می‌کنیم تا به اندازه دلخواه روشن شود.

هر ۱۰ دقیقه مقاومت مو را چک می‌کنیم.موها را شسته و رنگساژ می‌زنیم.برای رنگساژ مش فقط چند قطره اکسیدان داخل رنگ ریخته و آب اضافه می‌کنیم تا حالت دوغی پیدا کند.

بعد از ۱۰ دقیقه بدون شستن مو کلاه و کیسه زباله را برداشته و اضافه رنگساژی که داخل کلاه است را با انگشت روی ریشه مش‌ها قرار داده و بعد از ۵دقیقه مو را شسته و از نرم کننده استفاده می‌کنیم.

Related image

مش ریلی یا لاینی

در ابتدا تقسیم بندی با فویل را می توان انجام داد .به این صورت که یک مستطیل بالای سر و در بغل های گوش ۲ تا مستطیل دیگر جدا می کنیم پشت سر را در ابتدا به دو قسمت تقسیم می کنیم، به صورت عمودی از بالای سر تا نقطه مرکزی گردن، مو را به ۲ قسمت تقسیم می کنیم و از بلندی گوش هم باز موها را به ۲ قسمت تقسیم می کنیم. ولی در بعضی از سرها قسمت تاج سر پهن تر است مثل سرهایی که حالت مربع دارند و یا فرم قلبی دارند به همین دلیل آن قسمت را که تاج سر تا نیمه گوش هست می توان مثل تقسیم بندی فر به ۳ قسمت تقسیم کرد. چون اگر در این قسمت، تقسیم بندی ما به ۲ قسمت باشد ممکن است داخل ۲ تا فویل نتوانیم بپیچیم  و موها زیاد می آید و دچار مشکل می شویم وقتی به ۳ قسمت تقسیم می کنیم این مشکل نیزبر طرف می شود.

این نکته قابل توجه است که تکه ای که جدا می شود نباید خیلی ضخیم باشد چون با ریشه، فویل ما فاصله پیدا می کند و معمولا مشتری ها این را نمی پسندند. و همچنین موادی که ترکیب می شود حتما باید مواد سفتی باشد که نشت نکند یعنی همان موادی که برای آمبره استفاده می شود به حالت خمیری درست می شود و کف نمی کند و از فویل ما بالا نمی زند.

در مش های ریلی ما باید ۳ تکه یا ۲ تکه  پشت هم داخل فویل قرار بدهیم یعنی مابین شان لایه ای آزاد نگه نمی داریم ولی در بالیاژهای دیگر لایه اول را داخل فویل می گذاریم و لایه دوم، لایه ی آزاد ما یعنی داخل فویل دیگر نمی گذاریم ولی در این تکنیک ما می توانیم ۲ تکه یا ۳تکه مو را پشت هم داخل فویل قرار بدهیم.

Image result for ‫مش مو‬‎

سمت راست و سمت چپ کنار سر که به اتمام رسید می توانیم قسمت جلوی سر را شروع به کار کنیم، اگر شما تمایل داشته باشید از جلوی سر باشد می توانید قسمت اول را به حالت شِلال(زیگزاکی) داخل فویل قرار بدهید ولی قسمت های دیگری که کار می کنیم بصورت لاینی یا خطی جدا می شود نه بصورت شِلال. ولی چون جلوی سر جلب توجه می کند و به حالت یک خط اگر برداریم زیاد جالب دیده نمی­شود حتما جلوی سر را به حالت شلال برمیداریم.

یک لایه آزاد جدا می کنیم و لایه های بعد را ۳ تکه داخل فویل قرار داده و به اندازه ضخامت آن ۳ تکه، شما یک لایه آزاد جدا کنید.

از زمانی که پودر دکلره و اکسیدانتان ترکیب می شود باید توجه بکنید که ۴۵ دقیقه پودر شما کارآیی دارد و بعد از آن پودر کار نمی کند ولی اکسیدان کار می کند و همین عامل سوختن مو می شود. بنابراین تایم در دکلره های ما بسیار حائز اهمیت است.

بعد از حدود ۲۰ تا ۲۵ دقیقه ( باز به جنس و ضخامت مو توجه شود) فویل هایمان را چک می کنیم و اگر دیدیم به پایه رسیده منتظر نمی شویم تا پشت سر را هم فویل پیچی کنیم. قسمت های به پایه رسیده را با یک دستمال خشک، کاملاً تمیز می کنیم. پشت سر و پس سر را هم با همین روش فویل پیچی می کنیم و وقتی که کاملاً به پایه رسید می توانیم آبکشی کنیم و کل موهایمان را رنگساژ کنیم.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *