قبلی
بعدی

عوارض عمل های زیبایی چیست

تا زمانی که شدت خطرات سیلیکون صنعتی در سال ۲۰۱۳ کشف شد و همه متوجه افزایش آمار و واکنش های التهابی و پارگی در اثر استفاده از این همین سیلیکون ها شدند، کسی از خطرات جدی روش های عمل جراحی زیبایی سینه معمول آگاهی نداشت. متاسفانه کلینیک های زیبایی در سراسر جهان کمتر از عوارض و خطرات جراحی ها به بیماران اطلاع رسانی می کنند. طیف عظیمی از عوارض در پی آگاهی مردم از کیفیت ایمپلنت های مختلف زیبایی به وجود می آید. البته هر چه قدر کیفیت جراحی پایین تر باشد عوارض ناشی از آن شدیدتر خواهد شد. عوارضی همچون پارگی، کبودی، خونریزی، عفونت و غیره.

فرانسوی ها از دوش آب سرد برای سفت کردن سینه هایشان استفاده می کنند. شما می توانید به مدت ۳۰ ثانیه آب سرد را مستقیما روی سینه هدایت کرده که این کار موجب انقباض عروق خونی و سفت شدن موقت پوست می شود که با تکرار این روش به صورت روزانه، تغییر زیادی را حس خواهید کرد. از سوی دیگر، می توانید از ترفندهای آرایشی استفاده کنید و با استفاده از کمی کرم برنزه کننده میان قفسه سینه و تیره تر کردن این ناحیه، زیبایی قابل توجهی را احساس کنید و البته بهتر است از یک گردنبند درخشان یا مرواریدی در بالای گردن، توزان خوبی را به وجود بیاورید.

عوارض معمول و شایع جراحی

این عوارض مربوط به ذات جراحی و عمل است و به انواع جراحی دیگر نیز مربوط می‌ شود که عبارت است از، رد ایمپلنت، نکروز پوستی، لخته شدن خون، آسیب عصبی، نارسایی تنفسی و ایست قلبی.

هزینه‌ های مالی زیاد

یک جراحی نادرست و اشتباه که توسط یک پزشک غیر ماهر انجام شود، ممکن است جراحی‌ های ترمیمی گران‌ قیمتی را با خود در پی داشته باشد که هزینه اولیه آن در برابر آن ناچیز باشد و هیچ وقت نتوانید از پس مخارج آنها برآیید.

ضربه روحی

کسانی که عمل زیبایی انجام می‌ دهند، معمولا تصورات نادرستی از چهره خود بعد از عمل دارند و وقتی به آن زیبایی مطلوب نمی‌ رسند و حتی بدتر از آن، اینکه جراحی اصلا موفقیت‌ آمیز نیست و چهره‌ شان زشت‌ تر شده، اغلب دچار ضربه‌ های روحی عمیق و بسیار بدی می‌ شوند و ممکن است تا مدت‌ ها و حتی تا پایان عمر درگیر افسردگی و ناراحتی باشند.

درد جسمانی

استفراغ، تهوع، سردرد و درد طولانی مدت در ناحیه جراحی شده، از عوارض معمول عمل‌ های زیبایی است که بعد از مدتی از بین می‌ رود، اما در مواردی نیز این درد و التهابات ناشی از جراحی تا مدت‌ ها باقی می‌ ماند که درمان آن ممکن است هم هزینه‌ بر باشد و هم اینکه وقت زیادی را از بیمار بگیرد.

از دست دادن خون

این یکی از پر خطرترین ریسک‌ های جراحی زیبایی است که واقعا باید نگران آن بود و قبل از جراحی تمام جوانب آن را سنجید و بعد به زیر تیغ رفت. ممکن است در حین جراحی، بیمار مقدار زیادی خون از دست بدهد که سبب نارسایی ارگان‌ ها و حتی مرگ بیمار شود.

واکنش‌ های آلرژیک

بسیار مهم است که بیمار تمام آلرژی‌ های خود را قبل از عمل بشناسد و برای آن‌ها تحت مراقبت قرار گیرد. آلرژی و حساسیت به فلزات، لاتکس، انواع داروها و موارد دیگر می‌ تواند بیمار را تا مدت‌ های زیادی بعد از جراحی در بیمارستان نگه دارد.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *