قبلی
بعدی

عطرها و رایحه های مخصوص کودکان کدامند

نه‌تنها عطر و ادکلن، بلکه حتی کرم‌های معطر مخصوص بزرگسالان هم مناسب کودکان نیست زیرا پوست بچه‌ها و سیستم تنفسی‌شان بسیار حساس است و محصولاتی که برای آنها به کار می‌رود، باید خاص و تایید شده باشد.

امروزه عطر و ادکلن‌های مخصوص کودکان هم وارد بازار شده اما به صرف اینکه روی عطری نوشته شده مخصوص کودکان، نباید به آن اطمینان کرد. لازم است عطر یا محصول بهداشتی که خریداری می‌شود، نشانه استاندارد و برچسب معتبر داشته باشد.

برای کودک مبتلا به آلرژی اصلا نباید از عطر یا محصولات آرایشی – بهداشتی معطر استفاده کرد زیرا باعث می‌شود بدن کودک واکنش شدید نشان دهد. از سوی دیگر، گاهی استفاده از عطر روی پوست در شرایط عادی باعث حساسیت نمی‌شود اما در مواجهه با آفتاب باعث خارش، قرمزی و ایجاد تاول و ترشح و لک خواهد شد.

اگر فرزندتان آلرژی ندارد، استفاده گهگاهی از عطر مخصوص کودکان اشکالی ندارد اما هرگز عطر را روی پوست کودک اسپری نکنید زیرا ممکن است باعث بروز حساسیت یا لک شود.

عطرسازان معروف جهان در مجموعه‌های عطرهای مردانه و زنانه خود عطرهایی مخصوص برای کودکان هم طراحی و تولید می‌کنند. اولین عطر مخصوص کودکان در سال ۲۰۱۳ توسط برند دولچه و گابانا معرفی شد، استفانو گابانا در این مورد گفت: “کودکان ما خود به اندازه کافی خوشبو هستند و هدف برند ما از این کار تنها تاکید روی عطر خود کودکان بود.

 از آن زمان تا کنون چند برند دیگر هم به این کار اقدام کرده‌اند و جالب است بدانید که عطرهای مخصوص کودکان فاقد الکل هستند و هیچ ضرری به بدن کودک نمی‌رسانند، پس با اطمینان می‌توانید آن‌ها را مصرف کنید.

Musti eau de soin by Mustela

 ماستلا یکی از برندهای شناخته شده در تولید محصولات بهداشتی مخصوص کودکان است که اعتبار و شهرت خود را در طول سال‌ها کسب کرده است. عطر این برند رایحه میوه‌هایی مثل پرتقال و گل‌هایی مثل زنبق و یاسمن را در خود دارد که اثر مرطوب کنندگی هم روی پوست کودک خواهد داشت.

Baby Touch by Burberry

 این عطر فاقد الکل است به طور خاص برای کودکان طراحی شده است. این عطر رایحه پرتقال، نعناع، یاسمن، وانیل و شیر در خود دارد که برای کودکان بسیار مناسب است.

Petits et Mamams by Bvlgari

 این عطر نه فقط برای بچه‌ها بلکه برای مادران بچه‌ها نیز طراحی شده است که رایحه‌ای تابستانی حاوی ترنج سیسیلی را در خود دارد.

Tartine et Chocolat Ptisenbon by Givenchy

 این عطر حاوی رایحه گیاه پیچ امین الدوله است و در کنار آن رایحه گل‌هایی مثل زنبق و یاسمن و میوه‌هایی مثل لیمو و پرتقال تلخ را هم در خود دارد. این عطر شاید برای بچه‌های کوچک کمی قوی باشد به همین دلیل بهتر است کودکان بزرگ‌تر از آن استفاده کنند.

Ambrette 9

 این عطر گران‌ترین عطر مجموعه عطرهای کودکان است که هر صد میلی لیتر آن ۲۰۰ هزار دلار قیمت دارد چون حاوی ترکیباتی بسیار کمیاب است و هم کودکان و هم مادران آن‌ها می‌توانند از آن استفاده کنند.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *