قبلی
بعدی

شیدینگ ابرو چیست ؟ چگونه انجام میشود؟

*h1_start*شیدینگ ابرو | روش انجام شیدینگ ابرو|*h1_end*

شیدینگ ابرو یکی از روش‌های جدید آرایش ابروست که نسبت به روش‌های دیگری مانند تتو موثرتر است و حالت طبیعی‌تری به ابرو‌ها می‌دهد.

شیدینگ ابرو و سایه ابرو روشی جدید است که برای حالت دادن و آرایش ابرو به صورت دائم ابرو به وجود آمده است. این روش به وسیله میکروپیگمنتیشن و به صورت کاملا بهداشتی انجام می‌گیرد و در صورتی که بسیار حرفه‌ای و اصولی انجام شود، حالتی طبیعی و زیبا در ابرو‌های فرد ایجاد می‌کند. این روش بسیار انعطاف پذیر است و در هر قسمت از ابرو که تمایل داشته باشید می‌توانید از این روش استفاده کنید تا فرم ابروی مورد نظرتان به دست بیاورید، همچنین برای پوشاندن جای اسکار، بخیه و زخم هم می‌توان از این روش استفاده کرد.

میگروبلیدینگ و شیدینگ ابرو در کنار هم می توانند حالت آمبره – سایه روشن – (روشن به تیره) کردن ابرو، برای مثال روشن تر بودن قسمت تاج ابروی تیره تر بون بدنه و دم آن، استفاده شوند.

تمام ابروها در ابتدای تکمیل کار تیره به نظر می رسند و بعد از گذراندن دوران نقاهت به رنگ روشن تر و مورد نظر می رسند. محو شدگی در دوران نقاهت به حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد می رسد.

این پروسه حدود ۲ ساعت به طول می انجامد البته بستگی به موقعیت ابروهایتان دارد – و از آنجایی که موقت است، پیگمنت ها در پوست برای حدود ۲ تا ۴ سال باقی می مانند. اگرچه بهتر است به صورت سالانه رنگ ابرو تجدید شود.

شیدینگ با سوزن پاور: 

این روش از شیدینگ ابرو را برای تمامی نواحی ابرو می‌توان به کار برد و جا‌های کوچکی در ابرو که خالی هستند را با کمک این روش به صورت نقطه‌ای می‌توان پر کرد.

شیدینگ با سوزن فلت:

 در این روش به صورت شیدینگ پرتابی و با کمک چند سوزن فلت، بسته به حجم ابرو کار انجام می‌شود. این روش بیشتر برای پر کردن داخل ابرو‌ها به طور کامل استفاده می‌گردد.

شیدینگ هایی که با سوزنهای پاور زده میشود مثل شیدینگ مخملی یا پودری یا دات فورد که با تک سر هم انجام میشود میتوان از آن برای کل ابرو استفاده کرد و نیز در مناطق کوچکی که به صورت نقطه ای پر میکنیم و در این نقطه ها میتوانیم از تکنیک دات استفاده کنیم.

شیدینگ های پرتابی که با ۳ پاور یا ۵ پاور و یا هفت فلت یا پنج فلت و یا سه فلت انجام میشود برای حجم زیاد ابرو استفاده میشود و در واقع جهت پرکردن کامل داخل ابرو از این روش استفاده میشود.

شیدینگ هایی که با هفت فلت انجام میشود قطعا بصورت پرتابی اجرا میشود ولی با سوزنهایی که حالت پاور دارند میتوانیم با کم کردن فشار دست هم سایه ابرو رو ایجاد کنیم.

رنگ را رقیق میکنیم و به سوزن کمتر فشار می آوریم و دستمان را عقب کشیده و در نهایت میتوانیم سایه را با سوزن پاور ایجاد کنیم چندین مدل سایه داریم سایه ی پودری یا پوینت که سایه مخملی هم به آن گفته میشود و بصورت ضربه ای بر روی پوست زده میشود

سایه ی دیگر بصورت هایلایت است که دم ابرو تیره تر میباشد و سر ابرو روشنتر میباشد یک مدل سایه هم وجود دارد که ابرو بصورت یکدست زده میشود و قاب هم دارد ولی در کل کمرنگ میباشد در واقع یک حالت پیش زمینه ایجاد میکند و انگار که با مداد کم رنگ خطی را در داخل ابرو کشیده ایم یک سایه سه بعدی هم داریم که از زیر ابرو به سمت بالا زده میشود که یک حالت بعد در داخل ابرو ایجاد میکند قسمت پایین تیره تر است و هرچه به سمت بالاتر میرویم روشنتر میشود و زمانیکه به سر ابرو میرسد ، بسیار روشن است و دیده نمیشود

عوارض احتمالی شیدینگ ابرو

از عوارض احتمالی فرآیند شیدینگ ابرو می‌توان به حساسیت پوستی، تورم، قرمزی، و کبودی جزئی اشاره کرد.این عوارض برای یک یا دو روز مشکلی نداشه و کاملاً طبیعی است. اما در صورتی که این علایم ظرف چند روز بر طرف نشد، ممکن است نشانه عفونت باشد که باید بلافاصله اقدامات درمانی با کمک متخصص زیبایی صورت پذیرد.

یکی دیگر از عوارض جزیی شیدینگ ابرو ایجاد خارش در ناحیه ابرو است؛ که باید این خارش را تحمل کرده و از خاراندن محل ابرو خودداری کنید.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *