قبلی
بعدی

رنگساژ مو چیست و نحوه انجام آن چگونه است

رنگساژ مو زمانی لازم است که موهای رنگ کرده شما دیگر براق نیست و رنگ و حال روز اولش رو دیگر ندارد. با رنگساژ کردن میتوانید موهایتان را مجدد احیا و خوش رنگ کنید.ساخت رنگساژ

موها وقتی رنگ یا مش می شوند در ابتدا خیلی شفاف و زیبا هستند ولی بعد از مدتی زیبایی و شفافیت اولیه را از دست می دهند. در این زمان یک رنگساژ دوباره زیبایی را به موها بازمی گرداند.

رنگساژ همان ترمیم دوباره رنگ مو است که مورا به زیبایی روز اولش باز می گرداند. رنگساژ یه حالت ضعیف از رنگ مو هستش که بیشتر برای موهای مش یا دکلره شده استفاده می شود.

ترکیب ضعیف رنگساژ باعث می شود تا موها آسیب زیادی نبینند. خاصیت رنگساژ این است که شما می توانید هرازگاهی یک تنوع جالبی به موهایتان بدهید. در حالیکه با رنگ نمی شود یه همچین کاری را کرد و آسیبی که با رنگ و اکسیدان به موهاتون وارد میشه خیلی بیشتر است.

زمان گذاشتن رنگساژ روی مو بستگی به جنس مو دارد. اما در کل در مدت زمان ۱۰ دقیقه جواب می دهد. پس از گذشت این مدت زمان می توانیم مو را بشوییم. همیشه برای رنگساژ یک درجه تیره تر از پایه دکلره استفاده می شود.

۱ تا ۱۵ سانت رنگ از تیوپ درآورید، یعنی ۴/۱درصد تیوپ از رنگ مورد نظرتان (بستگی به رنگ دلخواه و زمینه موها دارد) که البته معمولا با رنگ های بلوند از شماره ۸ تا ۱۰ رنگساژ زیبا می شود. حالا این رنگ را با ۷۵ سی سی اکسیدان یک و به همان میزان هم آب ترکیب کنید و خوب به هم بزنید. این ترکیب باید از رنگ معمولی که درست می کنید خیلی رقیق تر باشد. بعد مواد را روی تمام موها پخش کنید و به آرامی شانه کنید.

حالا اگر برای مش می خواهید رنگساژ کنید زمان مکث یک دقیقه و اگر روی رنگ باشد، ۱۵دقیقه زمان کافی است. در نهایت موها را آبکشی کنید تا ببینید که چقدر رنگ تان شفاف شده است. 
اگر می خواهید موهای خود را به وسیله دکلره روشن کنید آن را حتما به آرایشگر خود بسپارید زیرا کار بسیار حساسی است.

 اگر خواستید موهای خود را با دکلره ترمیم ریشه کنید باید یک سانت باشد که با یک مرحله انجام شود. اگر موهای خود را زیاد دکلره و رنگ می کنید حتما از ماسک موهای مناسب برای جلوگیری از خشک شدن آنها استفاده می کنید. از واریاسیون ها برای تقویت تناژ رنگ با خنثی کردن سبزی، نارنجی و قرمزی مو می توان استفاده کرد که مقدار ترکیب آن ۲ رنگ بسیار مهم است.

همیشه لازم نیست موها را با رنگ، رنگساژ کنید. برای این کار کافیه مقداری اکسیدان رو با چند سانت واریاسیون ترکیب کنید و  بذارید روی سرتان. واریاسیون ها عمرشان از رنگ موها کمتر است اما رنگ های فانتزی و جالبی دارند که به امتحان کردنشان می ارزد.

البته از واریاسیون همیشه برای رنگساژ کردن استفاده نمی کنند و برای از بین بردن رفله های زرد و قرمز مو می شود از واریاسیون های خاکستری، آبی و سبز استفاده کرد و زردی و قرمزی مو را از بین برد.

 باتوجه به این که رنگ استفاده شده در رنگساژ ترکیب ضعیفی می باشد لذا آسیب کمتری به موها خواهد رساند.

در رنگساژ می توان هر چند وقت یکبار از رنگ های متفاوتی بر روی پایه دکلره استفاده کرد و تنوع بیشتری به رنگ موها داد.

استفاده از این روش بسیار آسان بوده و در منزل نیز امکان پذیر می باشد.

در رنگساژ مدت زمانی که رنگ بر روی موها باقی می ماند ۵ الی ۱۵ دقیقه می باشد و بعد از آن بایستی موها شسته شود.

هر چقدر رنگ رنگساژ مدت زمان بیشتری بر روی موها بماند رنگ موها تیره تر خواهد شد.

اگر هدف از رنگساژ از بین بردن زردی موها باشد در این صورت بایستی از رنگ های سری دودی یا نقره ای استفاده شود تا زردی مو را خنثی نماید.

اگر زردی موها زیاد باشد بهتر است مقدار بسیار کمی رنگ بنفش نیز به رنگ اصلی اضافه شود.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *