قبلی
بعدی

رایحه عطر و ادکلن مناسب تابستان چیست

در فصل تابستان که هوا گرم است و افراد بیش از اندازه عرق می کنند ، نیاز به استفاده از عطر و ادکلن بیش از قبل احساس می شود . هر عطر و رایحه ای را نمی توان برای روزهای گرم تابستان استفاده کرد بنابراین بهتر است از عطرهایی استفاده نمایید که ماندگاری بیشتر داشته باشد و بوی بد را از شما دور کند و هم پرستیژ خاصی به استایل شما بدهد . 

بهترین عطرها برای تابستان

در فصل تابستان عطرهایی با رایحه های خنک، ترش، تلخ و سرد، جنگلی و وحشی استفاده کنید و هرگز از عطرهایی که رایحه شیرین دارند استفاده نکنید زیرا عطرهای گرم و شیرین ماندگاری کمتری دارند و باعث ایجاد گرمای بیشتر و کلافگی می‎شوند و اینگونه عطرها در فصل زمستان ماندگارترند زیرا سردی هوا به ماندگاری آن ها کمک می کند .

عطرهای خنک و ترش مخصوص تابستان

عطرهایی با رایحه های خنک و ترش بسیار مناسب فصل تابستان هستند زیرا اینگونه عطرها حس سرمای خوشایندی را در اطرافیان ایجاد می کند. عطر های ترش معمولا عطرهایی هستند که طعم مرکبات را برای شما یادآور می شوند و القاکننده حس طراوات، خنکی و شادمانی هستند و سبب افزایش آرامش روحی و رفع خستگی شما می شوند.

عطرهایی با رایحه میوه تابستانی

عطرهایی با رایحه میوه های تابستانی به خصوص میوه هایی چون خیار، کیوی و هندوانه برای استفاده در این فصل بسیار مناسبند.

 انتخاب عطر مناسب برای فصل تابستان

حتما اطلاعات مربوط به ترکیب اسانس‌ها و نت‌های عطر را از فروشنده بپرسید و یا آن را خودتان در اینترنت جستجو کنید. عطرهایی که در ترکیب اسانس‌ها و نت‌های آن از ترکیب مرکباتی مانند لیمو، لیمو شیرین، پرتقال و نارنگی ماندارین به کار رفته است، برای فصل تابستان بسیار مناسب‌ هستند.
همچنین از دیگر ترکیبات مناسب می‌توان به ترکیبات چوبی مانند چوب صندل و چوب بلوند اشاره کرد و همینطور ترکیبات گیاهی.
دقت داشته باشید که این معیار همیشه هم صدق نمیکند، اما از نظر بسیاری از کارشناسان عطر و رایحه، در بیشتر مواقع کارگشا و کاربردی بوده است.

از عطرهایی که ترکیب نت‌ها در آن به کار رفته است دوری کنید و انواع تک نتی را مد نظر قرار دهید. نت به رایحه‌ای گفته می‌شود که به طور مشخص در عطر استشمام می شود و می‌توان آن را تشخیص دارد، همچون عطری با نت لاوندر.
عطرهای تک نتی ماندگاری بیشتری دارند و احساس دریافت بو و عطر را در شما بیشتر ایجاد می‌کنند.

یکی از راه‌های انتخاب عطر مناسب در فصل تابستان این است که عطرهای جامد را استفاده کنید تا ماندگاری بیشتری داشته باشند. این عطرها به دلیل اینکه روی پوست زده می‌شوند، کمتر از عطرهای مایع در معرض تاثیر گرمای هوا و بلند شدن از روی پوست و لباس قرار می‌گیرند و مدت بیشتری روی پوست برقرار می‌مانند.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *