قبلی
بعدی

رازهای زیبایی زنان ایتالیایی چیست

ایتالیایی‌ها علاقه خاصی به زیبایی و جنبه‌های لذت جویانه زندگی دارند و زنان ایتالیایی هم از این قاعده مستثنی نیستند. آن‌ها سبک خاص خود را در زیبایی و آرایش دارند که به بخشی از فرهنگ آن‌ها تبدیل شده است

در فرهنگ ایتالیایی همیشه تاکید بر بی‌زمان بودن پدیده‌ها است و نه ترندهای کوتاه مدت و گذرا. آن‌ها این مساله را در قوانین آرایش و زیبایی هم اعمال می‌کنند

به طور مثال زنان ایتالیایی معتقد هستند کاری به ابروهای خود نداشته باشید و تا حد ممکن آن‌ها را دستکاری نکنید چون هر نوع زیبایی که نیاز به تلاش کمتری داشته باشد پسندیده‌تر است. آن‌ها تنها به جلوگیری از پیری، استفاده زیاد از مرطوب کننده و ضدآفتاب اهمیت می‌دهند و ترندهای آرایشی جایی در فرهنگ ایتالیایی ندارد.

ایتالیایی‌ها وحشتی از غذا خوردن و چاق شدن ندارند و از این لحاظ با زنان کشورهای دیگر تفاوت اساسی دارند. زنان در ایتالیا هر چیزی را که دوست دارند حتی غذاهای پرکالری مثل پاستا، پیتزا و … را به راحتی مصرف می‌کنند اما چاق نمی‌شوند.

علت این مساله در غذاها است. غذاهای ایتالیایی عمدتا از غلات کامل تهیه می‌شوند و ساده و بدون چربی و سس اضافی و البته در وعده‌های کوچک مصرف می‌شوند و بدن فرصت کافی برای سوزاندن کالری حاصل از این وعده‌های کوچک را دارد در نتیجه زنان در ایتالیا نیازی به رژیم گرفتن و محدود کردن غذاهای خود ندارند.

پرهیز از استرس

پیرونه استرس را دشمن واقعی زیبایی می داند. استرس هر کس را پیرتر و خسته تر نشان می دهد. آرامش و خوش گذرانی در فرهنگ ایتالیایی اعتبار و جایگاه خاصی دارد.

پوست نرم و لطیف

 مراقبت از پوست فقط به دست و صورت ختم نمی شود، شما باید از سر تا نوک پای خود مراقبت کنید. پیرونه برای توصیف بهتر این موضوع از اصلاح ایتالیایی «Coccolati» استفاده می کند و می گوید معنای آن «رسیدگی به خود» است.

شکلات

خوردن شکلات تلخ سطح اندورفین و سروتونین مغز شما را بالا میبرد. 

 روغن زیتون

روغن زیتون، تنها  چاشنی خوشمزه برای پیتزای شما نیست. این روغن در قلب زندگی ایتالیایی است و خواص زیباسازی زیادی مانند جوانسازی ، داشتن ویتامین E و آبرسانی دارد. سوفیا لورن به خاطر استفاده ی افراطی روغن زیتون روی پوستش معروف بود. به گفتۀ پیرونه، مادرش پس از حمام آب گرم حتما به نوک موهایش روغن زیتون می‌زد تا موهایش درخشان شوند.

قهوه

قهوه لایه های مرده پوست را از بین برده و پوست را سفت تر می کند، روغن نارگیل هم برای مرطوب سازی آن مفید است. بسیاری از زنان ایتالیایی بر این باورند که این امر به تازه سازی پوست به شدت کمک می کند.

نکات زیبایی که حتما باید بدانید

مجله آرایش .. نکات زیبایی و آرایش

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *